سابقه سفر چیست؟

سابقه سفر چیست؟


تراول هیستوری یا سابقه سفر چیست؟ چرا تراول هیستوری اهمیت دارد؟

اگر درخواست سفر به کشور های حوزه شینگن را داشته باشید، حتماً با اسم تراول هیستوری برخورد کرده اید اما آیا می دانید تراول هیستوری یا سابقه سفر چیست و چه اهمیتی دارد؟ آیا با داشتن سابقه سفر، مراحل اخذ ویزا آسان تر می شود؟ آیا تراول هیستوری احتمال ریجکت ویزا را کاهش می دهد؟ اگر شما هم این سؤالات را دارید، موسسه مهاجرتی چاوش مهاجر در این مطلب از وبسایت خود، به تمام سؤالات شما پاسخ خواهد داد. لطفاً همراه باشید.

سابقه سفر چیست؟

تراول هیستوری یا سابقه سفر، شامل تمامی سفرهای گذشته یک مسافر به کشور های مختلف است. وقتی به یک کشور وارد می‌ شوید، مهر و ویزای مربوطه در گذرنامه‌ شما وارد می‌ شود و این مهر، به عنوان سابقه سفر یا تراول هیستوری شناخته می‌ شود. ر پاسخ به پرسش تراول هیستوری یا سابقه سفر چیست؟ می توان گفت که تراول هیستوری در واقع یک سند است که سوابق سفر های شما را ثبت می‌ کند و براساس آن، افسران مرزبانی می‌ توانند ببینند که تاکنون به کدام کشور ها سفر کرده‌ اید. این تاریخچه سفر، به شما کمک می‌ کند تا سابقه قوی و مطلوبی برای درخواست ویزا در کشور هایی مانند آمریکا، کانادا و کشور های حوزه شنگن که شرایط سخت گیرانه‌ ای در صدور ویزا دارند، داشته باشید.

ساخت تراول هیستوری قوی

اگر مایل هستید تاریخچه سفر شخصی خود را ایجاد کنید، ابتدا از ویزای کشور های ورودی یا کشور های ویزای E شروع کنید. شما می‌ توانید به کشور هایی مانند موریس، سیشل، کامبوج، فیلیپین و هنگ کنگ سفر کنید و علاوه بر لذت بردن از  مناطق گردشگری این کشور ها، مهر ویزا را در گذرنامه‌ خود دریافت کنید.

ساخت تراول هیستوری قوی
ساخت تراول هیستوری قوی

برای ساختن یک تاریخچه سفر مطلوب، سفر به 5 تا 6 کشور مناسب است. اما اگر در یک سفر به تمام این کشور ها سفر کرده باشید، ممکن است تاریخچه سفر شما به شدت قابل توجه نباشد.

سعی کنید با استفاده از هر تور، به یک یا دو کشور سفر کنید و برای سفر های بعدی، فاصله‌ های زمانی چند ماهه قرار دهید و به کشور های دیگر سفر کنید. این کار نشان دهنده این است که شما یک مسافر واقعی هستید و صرفاً برای ساختن تاریخچه سفری به این کشور ها مسافرت نمی‌ کنید.

در ادامه مقاله سابقه سفر چیست؟ از بابک ویزا برخی از نکات مهم در ساخت تراول هیستوری قوی را آورده ایم. با ما همراه باشید.

  • سفر به کشور های کم دردسر

لیست کشور هایی که شرایط سفر آسان تری دارند را پیدا کرده و از سفر به این کشور ها شروع کنید. کشور هایی که دریافت ویزا را نمی خواهند، می توانند بهترین گزینه برای تراول هیستوری باشند. همچنین توصیه می کنیم کشور هایی را انتخاب کنید که سفر شما را مقرون به صرفه تر نماید. مثل سفر به کشور های حاشیه خلیج ‌فارس و دریای عمان، سفر به ترکیه، تاجیکستان و سایر کشور ها که برای مسافران ایرانی انتخابی مقبول هستند.

  • سفر چند باره به مقصد قبلی

می توانید برای ساخت تراول هیستوری قوی، چندین بار به مقصد قبلی خود سفر نمایید. پرواز های لحظه آخری و تور های ارزان قیمت سفر به یک مقصد، بهترین گزینه برای شما هستند و هرگز هم سفر چند باره به یک کشور خسته کننده نخواهد بود. به این دلیل که همواره جاهای تازه تری برای دیدن و گشتن هستند.

به تعویق انداختن سفر به کشور هایی که تمبر صادر نمی‌ کنند

در سفر های پشت سر هم هدف این می باشد که پاسپورت شما سریع تر از روال عادی، مهر و تمبر کشور های گوناگون را دریافت کند. اما بعضی از کشور ها این تمبر ها را دیر ارائه می کنند یا به طور کل تمبر به پاسپورت شما اضافه نمی کنند. به عنوان نمونه می توان کشور های استرالیا و کره جنوبی را مثال زد.

چک کردن تراول هیستوری

همانطور که تا به اینجای مقاله سابقه سفر چیست؟ توضیح داده شد، تاریخچه سفر کمک می‌ کند تا اعتبار مورد نیاز برای دریافت ویزای کشور های سخت‌ گیری مانند کانادا، آمریکا، انگلیس و… به دست آورید. به علاوه نشان دهنده تجربه شما در سفر به کشور های خارجی می باشد. ممکن است شما بخواهید پاسپورت قدیمی‌ خود را که مهر سفر به چند کشور را در خود ثبت کرده است با پاسپورت جدید خود عوض کنید و در این صورت احتمال دارد به بازدید های گذشته خود از کشور های مختلف فراموش کنید و تاریخچه سفرتان را به خوبی به یاد نیاورید.

سابقه سفر چیست؟
سابقه سفر چیست؟

اگر پاسپورت قدیمی‌ خود را هنوز دارید، مشکلی برای بررسی تاریخچه سفر شما وجود نخواهید داشت. اما در صورتی که پاسپورت قدیمی را ندارید، می‌ توانید به صورت آنلاین تاریخچه سفر خود را بررسی کنید. پس از بررسی اطلاعات سفر به صورت آنلاین، می‌ توانید آن را همچنین پرینت نمائید. برای دریافت اطلاعات سفر به آمریکا، می‌ توانید به آدرس 194 مراجعه نمائید. همچنین اگر قبلاً به کشور های منطقه شنگن سفر داشته اید و اطلاعات سفر خود را از دست داده‌ اید، می‌ توانید برای بررسی تاریخچه سفرتان وارد سایت visa-calculator شوید.

آیا تراول هیستوری قوی به معنای دریافت قطعی ویزاست؟

دارا بودن سابقه سفری قوی جهت درخواست ویزا، به معنای دریافت مهر تأیید از دیگر کشور ها می باشد و نشان می دهد که شما متعهد می باشید و بعد از تمام شدن اعتبار ویزا، به کشور خود باز می گردید. اما تراول هیستوری قوی نمی تواند گارانتی برای مورد قبول شدن درخواست شما برای اخذ ویزا باشد و عوامل دیگر هم تأثیر گذار می باشند.

تراول هیستوری شرط الزامی اخذ ویزا نیست.

تراول هیستوری، شرط ضروری برای اخذ ویزای کشورهای همچون کانادا و آمریکا نیست. حضور تاریخچه سفر مناسب، تنها به این معنا نیست که درخواست ویزای شما رد خواهد شد. اگرچه شانس اخذ ویزا در این صورت کمتر است، اما عوامل دیگری نیز در این روند تأثیرگذارند. مهم است که آماده سازی کنید که شما قصد پناهندگی دایمی در آن کشور را ندارید. تاریخچه سفر تنها یک فاکتور مؤثر است که می‌ تواند تأثیر بسیار مثبتی در فرآیند اخذ ویزا داشته باشد، اما در صورت عدم وجود آن، با تقویت سایر فاکتور ها مانند داشتن تامین مالی قوی، ارائه مدارک مالی و ملکی صحیح و ثابت کردن عدم سابقه ناپسندیده و نیز ارائه اطلاعات مثبت در مورد وضعیت امنیتی، سیاسی و اقتصادی عالی در کشور، شانس اخذ ویزا را افزایش خواهید داد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *