مهاجرت به آمریکا با لاتاری

مهاجرت به آمریکا با لاتاری


مهاجرت به آمریکا با لاتاری

در این مقاله بابک ویزا درباره مهاجرت به آمریکا با لاتاری و میزان شانس برنده شدن ایرانی ها در لاتاری و آمار افراد ایرانی که در دوره های گذشته لاتاری از طریق برنده شدن در لاتاری به آمریکا مهاجرت کرده اند را با هم بررسی خواهیم کرد. با توجه به ظرفیت و زیرساخت‌ های موجود در کشور آمریکا، این کشور برای ایرانیان، گزینه اول برای مهاجرت است. مهاجرت به آمریکا یکی از موضوعات پیچیده و محبوب در جهان است که به دلایل مختلفی انجام می‌ شود. این دلایل شامل به دست آوردن فرصت‌ های شغلی و تحصیلی بهتر، اتحاد خانواده، بهبود شرایط زندگی و استفاده از خدمات بهتر در حوزه بهداشت و آموزش می‌ باشد. برای مهاجرت به آمریکا، وجود یک راهنمایی و رعایت قوانین مهاجرت ضروری است و لازم است به مقررات و قوانین مهاجرت آمریکا توجه شود.

جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید: 04135535453

پروسه مهاجرت به آمریکا ممکن است متنوع و پیچیده باشد و وابسته به نوع مهاجرت و موقعیت فردی متفاوت خواهد بود. در این مقاله مهاجرت به آمریکا با لاتاری از مجموعه بابک ویزا به صورت کامل اطلاعات مورد نیاز بررسی خواهد شد. با ما همراه باشید.

لاتاری چیست؟

لاتاری به زبان انگلیسی (lottery) به معنای قرعه کشی یا بخت آزمایی است. وقتی در یک برنامه از طریق قرعه کشی جوایز به برخی از شرکت کنندگان اهدا می‌ شود، آن را لاتاری می‌ نامند. هدف اصلی برگزاری لاتاری‌ ها معمولاً آزمودن شانس افراد و به سرعت به دست آوردن رویا های خود است. همچنین، برخی لاتاری‌ ها برای توزیع عادلانه خدمات استفاده می‌ شوند. برخی خدمات وجود دارند که تقاضای زیادی برای استفاده از آن‌ ها وجود دارد، اما تعداد محدودی از آن‌ ها موجود است و امکان خدمت رسانی به همه متقاضیان وجود ندارد. در چنین شرایطی، استفاده از برنامه لاتاری یک روش عادلانه برای توزیع آن خدمت است و همه افراد می‌ توانند بر اساس میزان شانس خود از آن خدمت بهره‌ مند شوند. لاتاری گرین کارت آمریکا نیز جزء این دسته از لاتاری‌ ها می‌ باشد.

لاتاری گرین کارت آمریکا

تشکیل کشور آمریکا نتیجه ی مهاجرت آزاد و اجباری از نژاد های مختلف در سراسر جهان به این سرزمین است. اولین مهاجران اروپایی، که ماجراجو بودند، وارد قارهٔ آمریکا شدند و پس از آن، قبایل بومی سرخپوستان از زمین‌ های خود بیرون رانده شدند و در آمریکا سکونت یافتند. با پیشرفت کشور آمریکا، نیاز به نیروی کار بسیار بالا رفت و بنابراین افراد زیادی از نژاد های مختلف مانند چینی، ایتالیایی، هندی و آفریقایی به صورت اجباری یا دلخواه به آمریکا مهاجرت کردند.

به دلیل تنوع بسیار زیاد نژادی در آمریکا، حفظ تعادل نژادی در این کشور بسیار مهم است و دولت آمریکا برنامه‌ های تشویقی برای مهاجرت نژاد هایی را در نظر گرفته است که در آمریکا جمعیت کمتری دارند.

دریافت ویزا آمریکا با لاتاری

چگونه از طریق لاتاری به آمریکا مهاجرت کنیم؟

لاتاری تنوع نژادی آمریکا، هر ساله شرکت میلیونها نفر از سر تا سر جهان را در این قرعه کشی ممکن می سازد. شرکت در این قرعه کشی محبوب، به ملزومات خاصی نیازمند نمی باشد. هر شخصی با دارا بودن حداقل دیپلم دوازده ساله دوره دبیرستان و یک قطعه عکسی که دارای استاندارد های مورد نیاز می باشد، قادر است در لاتاری آمریکا شرکت نماید و شانس خود را در مهاجرت به آمریکا با لاتاری بسنجد.

ایرانی‌ ها بدون هیچگونه محدودیتی در همه دوره‌ های لاتاری قابلیت ثبت‌ نام را داشته‌ اند. فرم ثبت‌ نام لاتاری از اوایل ماه مهر تا اوایل ماه آبان هر سال در وب‌ سایت E-DV فعال می‌ شود. حدود شش ماه پس از پایان ثبت‌ نام، یعنی در اواسط ماه اردیبهشت، نتایج قرعه‌کشی در وب‌ سایت E-DV قابل بررسی خواهند بود. برندگان لاتاری آمریکا به صورت تصادفی و بدون ترتیب خاصی انتخاب می‌ شوند. بنابراین، شانس نقش اصلی در انتخاب برندگان لاتاری دارد. افرادی که از طریق لاتاری به آمریکا مهاجرت می‌ کنند، فرصت دریافت کارت سبز آمریکا و در نهایت شهروندی ایالات متحده را خواهند داشت.

سال مالی برای برندگان لاتاری از اول اکتبر تا آخر سپتامبر تعریف می‌شود. در این بازه زمانی، برندگان دعوت می‌شوند تا به سفارتخانه‌های آمریکا مراجعه کنند و در صورت موفقیت در مصاحبه، ویزا ی آمریکا را دریافت کنند و در نهایت به دسته‌ ی افراد خوش‌ شانسی بپیوندند که توسط لاتاری به آمریکا مهاجرت کرده‌ اند.

به عنوان مثال، سال مالی برای برندگان لاتاری سال ۲۰۲۴ از اول اکتبر ۲۰۲۳ شروع می‌ شود و تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۴ ادامه خواهد داشت.

مزایای لاتاری امریکا

اگر بخواهیم به صورت خلاصه مزایای برنده شدن در لاتاری آمریکا برای مهاجرت به آمریکا با لاتاری را نام ببریم، می‌ توانیم به موارد زیر اشاره کنیم :

  • برندگان لاتاری و خانواده آن‌ ها (همسر و فرزندان) کارت اقامت دائم آمریکا (گرین کارت) دریافت می‌ کنند و اجازه دارند برای همیشه در آمریکا زندگی کنند.
  • برندگان لاتاری و خانواده آن ها از اکثر امتیازات شهروندان آمریکا بهره‌مند هستند. می‌ توانند در آمریکا کار کنند، در دانشگاه‌ های دولتی آمریکا تحصیل کنند و برای خود حساب بانکی باز کنند.
  • برندگان لاتاری می‌ توانند در هر شهری از آمریکا زندگی کنند و هیچ محدودیتی برای سفر به آمریکا و شهر های مختلف آن نخواهند داشت.
  • برنده شدن در لاتاری آمریکا ارزان‌ ترین و آسان‌ ترین راه برای مهاجرت به آمریکاست.

روند صدور ویزا برای برندگان لاتاری آمریکا به چه صورت است؟

در این بخش از مقاله مهاجرت به آمریکا با لاتاری، نحوه اعطای ویزا به برندگان لاتاری آمریکا را توضیح می دهیم. دراین قسمت، توضیح می‌ دهیم که چگونه ویزا به برندگان لاتاری آمریکا اعطا می‌ شود. در هر دوره لاتاری آمریکا، میلیون‌ ها نفر از سرتاسر جهان ثبت نام می‌ کنند. اما تعداد ویزا های لاتاری حدود 55 هزار ویزا در سال است. تعداد برندگان در هر دوره “لاتاری تنوع نژادی” تقریباً دو برابر تعداد ویزاهای لاتاری است.

به طور واقعی، فقط نیمی از برندگان می توانند فرصت مهاجرت به آمریکا را از طریق لاتاری داشته باشند. دلیل افزایش تعداد برندگان نسبت به سهمیه ویزا های موجود برای لاتاری این است که برخی از این برندگان به دلیل خطا هایی در فرم ثبت نام، عدم موفقیت در مصاحبه سفارت و سایر موارد، شرایط لازم برای دریافت ویزای لاتاری آمریکا را ندارند و از لیست درخواست کنندگان ویزا حذف می‌ شوند. بنابراین، تعداد برندگان لاتاری همیشه بیشتر از تعداد ویزا ها در نظر گرفته می‌ شود تا تمام سهمیه ویزا ها به متقاضیان مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری اختصاص یابد.

کیس نامبر چیست؟

در کل، اولویت دعوت برندگان براساس “شماره پرونده” یا “کیس نامبر” آن‌ ها تعیین می‌ شود. هر برنده لاتاری یک شماره منحصر به فرد در منطقه‌ ای که برنده شده است (مانند آسیا، آفریقا، اروپا و غیره) دارد که به آن شماره پرونده یا کیس نامبر می‌ گویند. اولویت کیس نامبر ها جهت دعوت به مصاحبه در جدول  ویزا بولتن  که هر ماه در سایت وزارت خارجه آمریکا منتشر می شود، اعلام می شوند.

مهاجرت به آمریکا با لاتاری

ویزا بولتن چیست؟

ویزا بولتن جدولی است که در هر منطقه و هر ماه، حداکثر کیس نامبر مجاز را اعلام می‌ کند. بنابراین، برندگانی که کیس نامبر آن‌ ها کمتر از عدد اعلام شده در ویزا بولتن باشد، باید منتظر دریافت ایمیل دعوت به مصاحبه از سفارت آمریکا باشند. به این ترتیب، برندگانی که کیس نامبر کمتری دارند، زود تر به مصاحبه دعوت می‌ شوند و فرصت بهتری برای مهاجرت از طریق لاتاری آمریکا دارند. اما برندگانی با کیس نامبر های بالا تر، در صورت انتخاب سفارتی که مناسب با کیس نامبر و شرایط پرونده آن‌ ها نباشد، شانس دعوت به مصاحبه را از دست می‌ دهند. بنابراین، با انجام اقدامات درست و به موقع، می‌ توان این فرصت ارزشمند مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری را حفظ کرد.

تعداد ثبت نام کنندگان ایرانی در لاتاری آمریکا

آمار منتشر شده از تعداد ایرانیانی که در لاتاری آمریکا طی دوره های 2017 تا 2021 ثبت نام کرده اند (با احتساب زیرمجموعه ها یعنی همسر و فرزندان) را در جدول زیر مشاهده خواهیم کرد. در جدول زیر، آمار ثبت نام ایرانیان در لاتاری آمریکا در دوره‌ های 2017 تا 2021 (با احتساب همسر و فرزندان) را مشاهده خواهید کرد. این آمار بر اساس اطلاعات منتشر شده در سایت وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا است.

در حال حاضر، جزئیات ثبت نام افراد لاتاری بر اساس کشور ها برای دوره‌ های 2022 و 2023 هنوز اعلام نشده است. بنابراین، تعداد ایرانیانی که در دوره‌ های 2022 و 2023 قصد ثبت نام در لاتاری آمریکا را داشته‌ اند، هنوز مشخص نیست. با توجه به آمار شرکت کنندگان و برندگان لاتاری از ایران طی دوره های 2017 تا 2021، در هر سال شانس برنده شدن هر ایرانی در لاتاری آمریکا به طور حدودی محاسبه شده است:

دوره لاتاریکل ثبت نام کنندگان (نفر)کل برندگان (نفر)شانس هر دورهآمار تقریبی
20171,390,8534,5000/32 درصداز هر 312 نفر 1 برنده
20181,624,2044,5000/28 درصداز هر 357 نفر 1 برنده
2019864,5684,1990/49 درصداز هر 204 نفر 1 برنده
20201,354,4444,1010/30 درصداز هر 333 نفر 1 برنده
2021759,9036,0010/79 درصداز هر 127 نفر 1 برنده

و همینطور به شکل میانگین شانس برنده شدن هر فرد ایرانی در لاتاری آمریکا حدودا برابر است با:

از هر 227 نفر 1 برنده    یا     0.44 درصد

برای این که ببینیم چه تعداد ایرانی توانسته اند از شانس برنده شدن خود استفاده نمایند. ویزای آمریکا را دریافت کرده و با لاتاری به آمریکا مهاجرت کنند، در ادامه مقاله ایرانیان لاتاری با ما همراه شوید.

آمار برندگان لاتاری ایرانی در دوره 2013 تا 2022

با توجه به آمار منتشر شده در سایت وزارت امور خارجه آمریکا، در بخش قبل شانس برنده شدن در لاتاری آمریکا را بررسی کردیم. اما در این بخش، با توجه به آمار ویزا های صادر شده و آمار برندگان ایرانی، قصد داریم آن‌ ها را با هم مقایسه کنیم. هدف ما این است که بفهمیم چه تعداد ایرانی توانسته‌ اند از شانس مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری بهره‌ مند شوند.

به طور تقریبی، تعداد برندگان لاتاری از ایران در هر دوره میان 4500 تا 6 هزار نفر قرار دارد. در دوره 2023، تعداد برندگان ایرانی لاتاری آمریکا 5506 نفر بودند. برای بررسی دقیق‌ تر، یک بازه زمانی 10 ساله از سال 2013 تا 2022 را انتخاب کردیم. تا تعداد برندگان ایرانی لاتاری در این بازه را به شما نشان دهیم.

آمار برندگان لاتاری ایرانی در دوره 2013 تا 2022
آمار برندگان لاتاری ایرانی در دوره 2013 تا 2022

آمار ارائه شده در هر سال نشان دهنده کل برندگان ایرانی در آن دوره لاتاری می باشد. به بیانی دیگر، شمار برندگان اصلی و همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال آن افراد در این آمار به صورت کلی محاسبه شده اند.

آمار برندگان لاتاری که در دوره 2013 تا 2022 ویزای مهاجرتی آمریکا را دریافت کرده اند

همانطور که در بخش‌ های قبلی توضیح داده شد، برندگان لاتاری قطعاً امکان دریافت ویزا را ندارند. زیرا تعداد برندگان هر دوره تقریباً دو برابر تعداد ویزا های لاتاری موجود برای اعطا است. بنابراین، نصفی از برندگان به دلایل مختلف مانند عدم واجد شرایط، پایان سال مالی و یا به پایان رسیدن ویزا ها، امکان مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری را از دست می‌دهند. بنابراین، همواره توصیه می‌ شود در مسیر رقابتی برای دریافت ویزا، با دقت و آگاهی گام برداشته شود.

در ادامه، نمایش خواهیم داد که در ده دوره گذشته لاتاری، چه تعداد از برندگان ایرانی موفق به دریافت ویزا و مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری شده‌اند.

آمار برندگان لاتاری که در دوره 2013 تا 2022 ویزای مهاجرتی آمریکا را دریافت کرده اند
آمار برندگان لاتاری که در دوره 2013 تا 2022 ویزای مهاجرتی آمریکا را دریافت کرده اند

با نیم نگاهی به نمودار بالا، میبینیم که در لاتاری 2013 با آمار 3741 ویزای صادر شده برای افراد ایرانی. سهمیه ی کسب شده برای برندگان ایرانی لاتاری 2013، به سرانه ی 7 درصدی (حدود 3800 ویزا برای هر کشور) بسیار نزدیک گشت.

به صورت جمع بندی می توان گفت:

در واقع هر کشور تنها می تواند 7 درصد از کل ویزا های موجود لاتاری را از آن خود کند. با آغاز دوره حکومت ترامپ در سال‌ های 2017 تا 2021، ممنوعیت‌ های سفر برای برخی مهاجران از جمله ایرانیان اعمال شد. که این اقدام باعث کاهش صدور ویزا های لاتاری برای برندگان ایرانی شد.

در دوره 2020 تا 2021، به دلیل محدودیت‌ های مربوط به COVID-19، بسیاری از برندگان لاتاری نتوانستند ویزا های خود را دریافت کنند. از فرصت مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری محروم شدند. در نهایت، برای افزایش احتمال دریافت ویزای لاتاری، با توجه به موانعی که در مسیر برندگان ایرانی وجود دارد، لازم است در تمام مراحل از تکمیل فرم DS-260، انتخاب سفارت، جمع‌آوری مدارک و شرکت در مصاحبه، با آگاهی کامل اقدام کنید.

مهاجرت و اقامت آمریکا با بابک ویزا

مجموعه بابک ویزا با سال ها تجربه خود در زمینه مهاجرت، کاریابی، سرمایه گذاری، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، ثبت شرکت در آمریکا و دیگر کشور های قدرتمند جهان، بهترین راهنمای شما در حوزه مهاجرت می باشد. ممنون که تا پایان مقاله مهاجرت به آمریکا با لاتاری همراه ما بودید. در صورتی که در این زمینه سوالی داشتید با مشاوران ما تماس بگیرید.

جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید: 04135535453

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *