کشور آمریکا

کشور آمریکا


کشور آمریکا

ایالات متحده آمریکا که به صورت خلاصه ایالات متحده یا آمریکا یا کشور آمریکا (USA) خوانده می‌ شود، یک کشور مستقل در آمریکا ی شمالی میان کشور کانادا و مکزیک و اقیانوس اطلس و اقیانوی آرام است. آمریکا به‌ جز سرزمین اصلی با شیوه ی حکومت جمهوری فدرال متشکل از ۵۰ ایالت، یک حوزه فدرال، پنج سرزمین خود مختار و مجموعه‌ ای از جزایر پراکنده که مجموعاً دارای مساحتی معادل ۳٫۸ میلیون مایل مربع (۹٫۸ میلیون کیلومتر مربع)؛ سومین و یا چهارمین کشور پهناور جهان محسوب می‌ شود و با جمعیتی بیش از ۳۳۳ میلیون نفر، سومین کشور پر جمعیت جهان است. پایتخت آمریکا، واشینگتن دی.سی. و پر جمعیت‌ ترین شهر آن نیویورک در ایالت نیویورک است. در این بخش از سایت بابک ویزا به شناخت کلی از کــــشور آمریکا دست خواهیم یافت. با ما تا انتهای مطلب همراه بمانید.

ایالات متحده با مساحت کمی کمتر از ۱۰ میلیون کیلومتر مربع، سومین کشور بزرگ در جهان است. این کشور از نظر وضعیت سلامت، درآمد و ثروت، امنیت، کیفیت آموزشی، تحصیلات و مهارت‌ ها، مسکن و همچنین آب و هوا از موقعیت مناسب و فرصت‌ های زیادی برخوردار می باشد.

وضعیت اقتصادی کشور آمریکا

ایالات متحده همواره قدرتمند ترین اقتصاد جهان و ابرقدرت دنیا در زمینه‌ های اقتصادی، آموزشی و سیاسی در جهان بوده است. میزان تولید ناخالص داخلی دلاری فعلی این کشور ۲.۳ درصد، نرخ رشد سالانه تولید ناخالص داخلی نیز ۴.۹ درصد و تولید ناخالص ملی نیز ۲۰۹۳۷ میلیارد دلار است.

کشور آمریکا

موقعیت جغرافیایی کشور آمریکا

ایالات متحده هم مرز با اقیانوس اطلس شمالی و اقیانوس آرام شمالی است و با کانادا و مکزیک هم مرز است. این کشور از نظر مساحت، سومین کشور بزرگ جهان است و توپوگرافی متنوعی دارد. نواحی شرقی از تپه‌ها و کوه‌ های کم ارتفاع تشکیل شده است، در حالی که قسمت داخلی مرکزی دشت وسیعی است به نام منطقه دشت‌ های بزرگ.

مهاجرت از ایران به آمریکا

مهاجرت از ایران در سال های پس از انقلاب اسلامی و جنگ ایران و عراق ۱۹۸۰-۱۹۸۸ به طور چشمگیری افزایش یافت. این تازه واردان شامل ایرانیان طبقه بالا و متوسط ​​و همچنین اقلیت‌ های مذهبی و قومی مانند بهائیان و ارامنه بودند. در عین حال بسیاری از دانشجویان ایرانی مقیم آمریکا پس از فارغ‌ التحصیلی در این کشور ماندند.

در بین سال‌های ۱۹۸۰ و ۲۰۰۰، جمعیت مهاجر ایرانی بیش از دو برابر شده و از ۱۲۲۰۰۰ نفر به ۲۸۳۰۰۰ نفر رسیده است. این رشد جمعیت در قرن بیست و یکم ادامه یافت، البته با سرعت کمتر، و در سال ۲۰۱۹، ۳۸۵۰۰۰ مهاجر ایرانی در ایالات متحده زندگی می‌کردند. در آن سال، ایرانیان کمتر از ۱ درصد از بیش از ۴۴.۹ میلیون مهاجر در ایالات متحده را تشکیل می دادند.

مهاجرت از ایران به آمریکا با بابک ویزا

تیم حرفه ای بابک ویزا به صورت تخصصی در حوزه مهاجرت و اقامت آمریکا فعالیت می کند. که شما می توانید با مشاوران مجرب بابک ویزا تماس بگیرید تا در کمترین زمان و مناسب ترین شرایط به هدف خود دست یابید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *