آزمون تافل Toefl

آزمون تافل Toefl

آزمون تافل Toefl TOEFL (Test of English as a Foreign Language) یکی از با اعتبار ترین و قابل قبول ترین امتحان‌ های زبان انگلیسی در دنیا است. که بیش از 10 هزار کالج، دانشگاه و موسسه در‌ 130 کشور دنیا هم چون استرالیا، کانادا، بریتانیا و ایالت متحده آن را به رسمیت می‌ شناسند. آزمون تافل به شما کمک می‌ کند تا هر نقطه ای از جهان که مایلید درس بخوانید و یا به فعالیت بپردازید. به دلیل اهمیت آزمون تافل Toefl در این مقاله از سایت بابک ویزا به بررسی آن می پردازیم. با ما همراه بمانید.

آشنایی با آزمون تافل Toefl و برگزار کننده های معتبر و رسمی آن در ایران

آزمون‌ های آیلتس و تافل از نخستین و با اعتبار ترین آزمون‌ های جهانی می باشند. که با هدف کسب اقامت در کشور های انگلیسی زبان و جهت ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در کشور ایران و کلیه مقاطع کشور های انگلیسی زبان مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

آزمون تافل Toefl

ساختار آزمون تافل Toefl

مهارت نوشتاری در آزمون تافل Toefl

این بخش از آزمون تافل Toefl شامل دو بخش تلفیقی و مستقل است. در بخش تلفیقی، داوطلب باید یک متن آکادمیک را بخواند و سپس به یک سخنرانی مرتبط با آن گوش کند. سپس باید نظرات خود را درباره متن بنویسد. در بخش مستقل، داوطلب باید یک مقاله شخصی درباره یک سوال مشخص بنویسد.

در بخش تلفیقی، داوطلب باید ابتدا یک متن کوتاه را بخواند که حدوداً 250 تا 300 کلمه دارد. سپس باید به یک سخنرانی مرتبط با متن گوش دهد. سپس با استفاده از اطلاعاتی که از متن و سخنرانی به‌دست آورده است، باید به یک پرسش پاسخ دهد. داوطلب می‌ تواند طی 20 دقیقه، پاسخ خود را بین 150 تا 225 کلمه بنویسد.

اما قسمت مستقل (Independent) بخش نوشتاری، مشابه بخش Writing آزمون کامپیوتری تافل زبان است. در این بخش، به داوطلب 20 دقیقه فرصت داده می‌ شود تا یک انشا کوتاه با حدود 300 کلمه درباره یک موضوع خاص بنویسد.

گروه زبان انگلیسی دانشگاه خاتم برای تسهیل شرایط شرکت در آزمون‌ های فوق‌ الذکر، تصمیم به برگزاری این آزمون‌ ها در ایران گرفته است. برای شرکت در آزمون تافل و دریافت اطلاعات تکمیلی، می‌ توانید به وبسایت این دانشگاه مراجعه کنید.

مهارت گفتاری در آزمون تافل Toefl

این بخش از آزمون تافل شامل شش تکلیف است. که دو تکلیف به صورت مستقل (Independent) و چهار تکلیف به صورت تلفیقی (Integrated) هستند. در دو قسمت مستقل، یک سوال درباره زندگی آکادمیک مطرح می‌ شود و شرکت‌ کنندگان باید با استفاده از دانش و تجربیات شخصی خود در مورد موضوع خاصی توضیح دهند.

چهار قسمت تلفیقی شامل ترکیب بخش‌های Reading و Listening با بخش Speaking است. در این قسمت‌ ها، داوطلب باید درباره خلاصه‌ ای از متنی که می‌ خواند یا می‌ شنود و یا ایده‌ های جدید خود درباره این متون صحبت کند. صحبت‌ ها باید دقیق، واضح و دارای تحلیل دقیق از اطلاعات ارائه شده باشند. زمان پاسخ‌ گویی به هر یک از تکالیف متغیر است و از 45 تا 60 ثانیه می‌ تواند متفاوت باشد.

مهارت شنیداری در آزمون تافل Toefl

بخش شنیداری آزمون تافل توانایی داوطلب را در درک مکالمات انگلیسی (آن‌گونه که در آمریکای شمالی صحبت می‌شود) ارزیابی می‌کند. بخش شنیداری آزمون تافل اینترنتی (iBT) هم خیلی با نسخه کامپیوتری آن (CBT) متفاوت نیست. این بخش از دو مکالمه و چهار سخنرانی درسی همراه با پرسش‌های متعدد تشکیل شده است.

آزمون تافل Toefl

مهارت خواندن (درک مطلب) در آزمون تافل Toefl

بخش درک مطلب در آزمون تافل iBT به نسخه کامپیوتری آن (CBT) شباهت زیادی دارد. این بخش شامل سه متن آکادمیک است. که پس از هر یک از آن ها چندین سؤال مطرح می‌ شود. هر متن تقریباً شامل 650 تا 750 کلمه است و موضوعات آن ها به صورت آکادمیک بوده و معمولاً در کتاب‌ های درسی دانشگاهی یافت می‌ شوند.
سؤال‌ ها اغلب درباره موضوع اصلی متن، جزئیات، تفسیر ها، تغییرات در ساختار جملات، قرارگیری جملات و کلمات مترادف است. در آزمون iBT، دانشجو باید توانایی‌ هایی مانند خلاصه‌ نویسی، استخراج سریع ایده‌ های اصلی و سازماندهی آن ها را داشته باشد. در کل، نیازی به آشنایی قبلی با محتوای متن نیست، اما داشتن اطلاعات قبلی می‌ تواند مفید باشد.

نوع سؤال‌ ها نیز ترکیبی از نوع سؤال‌ های معمول در تافل کامپیوتری (CBT) و انواع جدید تری است که در آن شرکت‌کنند گان باید جدولی را تکمیل کنند یا نتیجه‌ گیری معتبری را ترجیح دهند. به بخش درک مطلب (Reading) دو ویژگی اضافه شده است، اولی فهرست لغات که به داوطلب امکان می‌ دهد معانی کلمات کلیدی در متن را بیابد، و دومی گزینه تجدید نظر (review option) که به شرکت‌ کننده امکان می‌ دهد در پاسخ‌ ها به تجدید نظر بپردازد.

آزمون اینترنتی تافل (iBT)

تافل به سه شکل کتبی، کامپیوتری و اینترنتی برگزار می‌ شود. آزمون تافل اینترنتی مدت زمانی ۴ ساعت دارد و شامل ۴ بخش است. هر بخش ممکن است یک یا چند مهارت را بررسی کند. نمره هر یک از مهارت‌ها بین ۰ تا ۳۰ است و در کل نمره آزمون بین ۰ تا ۱۲۰ است. برای معادلی کردن نمره، یک نمره ۷۹ یا ۸۰ در آزمون تافل اینترنتی معادل ۵۵۰ در آزمون کاغذی تافل محسوب می‌شود و برای ورود به اکثر دانشگاه‌ها در مقطع تحصیلات تکمیلی لازم است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *