کشور سوئد

کشور سوئد

کشور سوئد را می‌ توان از جمله کشور های منحصر به فرد در دنیا به ‌شمار آورد و همین موضوع یکی از دلایلی است که هر ساله افراد زیادی تمایل دارند به سوئد سفر کنند و یا حتی با دریافت ویزای سوئد در آن‌جا زندگی کنند. به دلیل همین موضوع، در این بخش از سایت بابک ویزا به شناخت کلی از کــــشور سوئد دست خواهیم یافت. با ما تا انتهای مطلب همراه بمانید.

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای سوئد

کشور سوئد در شبه جزیره اسکاندیناوی چهارمین کشور بزرگ اروپا به ‌شمار می‌ رود و به دلیل قرار گیری در در این جزیره جزء سرد ترین کشور های جهان است. سوئد ۲۵ استان دارد و به سه بخش اصلی استان‌ های مرکزی، استان‌ های شمالی و جنوبی تقسیم شده است.
به طور کلی سوئد کـــشور سردسیری است. تابستان‌ های آن بسیار کوتاه بوده و زمستان‌ های سرد و طولانی دارد. به طوری که میزان بارش برف سالانه سوئد به ۲۰۰ سانتی‌ متر در بخش‌ های غربی و چیزی حدود ۵۰ سانتی‌ متر در مناطق شرقی می‌ رسد. منطقه نولند در این کشور کوه‌ هایی پوشیده از جنگل دارد. به طوری که بیش از نیمی از مساحت سوئد پوشیده از جنگل است.
با اینکه سوئد نزدیک قطب شمال است، بخش‌ های جنوبی آن چهار فصل می‌ باشد. هر چند که نزدیکی به قطب باعث شده تا جمعیت نسبتا کمی در آن زندگی کنند به علاوه که در این ناحیه شش ماه از سال، روز و شب ماه شب است. در کشور سوئد منطقه حفاظت شده‌ ای وجود دارد به نام “کالبرگ” که گیاهان و حیوانات عجیب و غریبی داشته و برای بازدید از اکوسیستم طبیعی بسیار خاص و ویژه است.

کشور سوئد

دین و زبان و پول رایج

  • دین اغلب مردم سوئد مسیحی پروتستان لوتری می باشد.
  • زبان رسمی آن‌ ها سوئدی است.
  • واحد پول سوئد، کرون است و نظام دموکراتیک پارلمانی دارد به این معنی که تمام قدرت حکومت ناشی از مردم است. و سه سطح منطقه‌ ای، ملی و محلی را شامل می‌ شود.

شینگن در سوئد

این کشور که در همسایگی فنلاند، نروژ، دانمارک، خلیج بوتنی و دریای بالتیک قرار دارد جزء کشور های شینگن بوده و با داشتن ویزای شینگن سوئد این امکان وجود دارد که بدون داشتن ویزای مجزا به دیگر کشور های این حوزه سفر کرد.

مدت زمان مورد نیاز برای کسب اقامت دائم در کشور سوئد

شما می‌ توانید با ۵ سال زندگی مداوم در کشور سوئد، اقامت دائم و سپس پاسپورت این کشور را به دست آورید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *