کشور اسپانیا

موقعیت جغرافیایی کشور اسپانیا

کشور اسپانیا در شبه جزیره ایبری در جنوب غربی اروپا قرار دارد. اسپانیا و پرتغال به صورت مشترک در این شبه جزیره قرار دارند. اما قسمت عمده شبه جزیره ایبری، یعنی حدود پنج ششم آن، متعلق به کشور اسپانیا است. این کشور از غرب با پرتغال و از شمال با فرانسه هم‌ مرز است. بقیه مرز های اسپانیا آبی است و اغلب شامل مرز های ساحلی است. مرز شمال غربی اسپانیا به خیلج بیسکای ختم می‌ شود. شرق و جنوب شرقی این کشور توسط دریای مدیترانه محاصره شده‌ اند و در جنوب غربی این کشور تنگه جبل‌ الطارق قرار دارد که به اقیانوس اطلس منتهی می‌ شود. همچنین در صورتی که در زمینه مهاجرت به این کشور سوالی داشتید می توانید با کارشناسان گروه بابک ویزا تماس بگیرید.

جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید: 04135535453

سرزمین اصلی اسپانیا، جزائر بالئاری (به ویژه ایبیزا، مایورکا و منورکا) که در دریای مدیترانه قرار دارند نیز به این کشور تعلق دارند. جزایر قناری که در اقیانوس اطلس در سواحل آفریقا واقع شده‌ اند، نیز به کشور اسپانیا وابسته هستند. دو شهر خودمختار در شمال آفریقا یعنی سئوتا و ملیلیه نیز بخشی از اسپانیا هستند.

کشور اسپانیا از نظر وسعت، دومین کشور بزرگ اروپای غربی است که تنها کمی کوچک‌ تر از فرانسه است.

شهر مادرید

پایتخت اسپانیا شهر مادرید است. مادرید پایتخت اسپانیا و مرکز اداری منطقه مادرید است. این شهر در بخش مرکزی شبه‌ جزیره ایبری واقع شده است و پنجمین شهر پرجمعیت اروپا است. قدمت این شهر بر اساس آثار مکشوفه باستانی، به دوران پارینه سنگی برمی‌گردد. مادرید از سال ۱۵۶۱ عنوان پایتخت کشور اسپانیا را از آن خود کرده، یعنی زمانی که تنها ۳۰۰۰۰ نفر جمعیت داشته است.

وضعیت آب و هوایی کشور اسپانیا

کشور اسپانیا

کشور اسپانیا دارای ۱۳ منطقه آب و هوایی مختلف است و از این نظر متنوع‌ ترین کشور اروپایی از نظر اقلیمی است. اما اکثر مناطق این کشور تحت سلطه چند اقلیم آب و هوایی زیر هستند:

 • آب و هوای مدیترانه‌ ای تابستانی گرم، اقلیم غالب شبه جزیره ایبری است.
 • اقلیم غالب در شمال غربی اسپانیا، آب و هوای مدیترانه‌ ای گرم تابستانی است.
 • جنوب شرقی کشور اسپانیا، آب و هوایی نیمه خشک دارد.
 • شمال شرقی کشور نیز از آب و هوای گرم تابستانی قاره‌ ای بهره می‌ برد.

زبان کشور اسپانیا

زبان اسپانیایی یا کاستیایی، زبان رسمی اسپانیا محسوب می‌ شود. از دیگر زبان‌ هایی که در این کشور صحبت می‌ شود می‌ توان به زبان‌ های کاتالانی، گالیسی، باسکی، آستوری، اکسیتان و آراگونی اشاره کرد. اسپانیایی زبان رسمی 20 کشور در جهان است. کشور هایی چون آرژانتین، بولیوی، شیلی، کلمبیا، کاستاریکا، کوبا، جمهوری دومینیکن، اکوادور، السالوادور، گینه استوایی، گواتمالا، هندوراس، مکزیک، نیکاراگوئه، پاناما، پاراگوئه، پرو، اسپانیا، اروگوئه و ونزوئلا به زبان اسپانیایی صحبت می کنند.این کشور ها در سراسر جهان پراکنده شده اند و در قاره های آمریکا، اروپا و آفریقا قرار دارند. زبان اسپانیایی زبان مادری حدود 470 میلیون نفر در سراسر جهان است. این زبان همچنین به عنوان زبان دوم توسط میلیون ها نفر دیگر در سراسر جهان صحبت می شود. اسپانیایی زبان رسمی سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا و بسیاری از سازمان های بین المللی دیگر است.

معرفی انواع ویزا های کشور اسپانیا

 • ویزای توریستی اسپانیا
 • ويزای اسپانیا براي ديدار اقوام
 • ويزاي تجاري اسپانیا
 • ويزاي پزشكي اسپانیا
 • ويزاي برای اقامت اسپانیا
 • ويزاي دانشجويي اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

انواع ویزای توریستی اسپانیا شامل افرادی می‌ شود که قصد اقامت کوتاه‌ مدت در اسپانیا به منظور تفریح و بازدید داشته باشند. ویزای توریستی اسپانیا برای دو هفته تا سه ماه صادر می‌ شود و به مسافر اجازه‌ی کار یا اقامت بیشتر از مدت زمان ویزا را نمی‌ دهد. جهت تقاضای ویزای اسپانیا، حضور متقاضی الزامی است و مصاحبه صورت می‌ گیرد. برای دریافت فرم تقاضای ویزا و تعیین وقت مصاحبه، باید به دفتر کنسولی سفارت اسپانیا مراجعه کنید. امکان تعیین وقت از طریق تلفن وجود ندارد.

ويزای اسپانیا براي ديدار اقوام

مدارک مورد نیاز برای اخذ یزا دیدار اقوام:

 • اصل و دو سري كپي از دعوتنامه رسمي
 • فتوكپي كارت اقامت اسپانیا معتبر و يا CARD ID شخص دعوت كننده
 • ترجمه رسمی شناسنامه ها به زبان انگليسي يا اسپانيایي به طريقي كه نسبت فاميلي شخص دعوت كننده و دعوت شونده كاملا اثبات گردد. ( اصل ترجمه و كپي آن )

ويزاي تجاري اسپانیا

اصل كپي دعوتنامه تجاري از شركت هاي اسپانيایي – ترجمه رسمي مدارك شركت ايراني شخص متقاضي (ترجمه روزنامه رسمي شركت، فتوكپي كارت بازرگاني) – ارائه معرفي نامه از دفاتر بازرگاني اسپانيا در تهران در مورد اشخاصي كه براي بار اول تقاضاي ويزا مي نمايند الزامي است – فتوكپي ويزاي قبلي اسپانيا یا ویزای شینگن در صورت وجود، از جمله مدارک مورد نیاز برای این ویزا می‌باشد.

ويزاي پزشكي اسپانیا

یکی دیگر از انواع ویزا اسپانیا ، ویزای پزشکی است که در آن به ترجمه رسمي و دو سري كپي از ترجمه مجوز شوراي عالي پزشكي ايران جهت اعزام به خارج – ارائه برگ تعيين وقت از بيمارستان يا كلينيك پزشكي در اسپانيا و فتوكپي آن – به همراه فرد بيمار يك تن از اقوام درجه يك (پدر، مادر، فرزند، خواهر، برادر و همسر) مي توانند اقدام به تقاضاي ويزا نمايند.

ويزاي برای اقامت اسپانیا

با توجه به ويژگي هاي خاص اين ويزا متقاضي مي بايد ضمن ارسال نامه اي به كنسولگري مبني بر ذكر دلايل تقاضاي ويزاي اقامت اسپانیا فتوكپي مداركي را كه به نظر خود متقاضي براي جواب ويزا مثمر ثمر خواهد بود را نيز ضميمه نامه فوق نمايد. از متقاضياني كه مدارك ارسالي شان براي گرفتن ويزاي اقامت اسپانیا كافي و مناسب به نظر مي رسد به وسيله تلفن براي مصاحبه با مسئول قسمت ويزا دعوت به عمل خواهد آمد.

ويزاي دانشجويي اسپانیا

یکی دیگر از انواع ویزا اسپانیا ، ویزای دانشجویی است . برای اخذ این ویزا ، اصل و كپي پذيرش تحصيلي از دانشگاه ها و يا مدارس عالي اسپانيا – اصل و كپي گواهي رسمي محضري از طرف يك فرد اسپانيائي يا ايراني مقيم اسپانيا مبني بر تقبل كليه هزينه هاي شخص متقاضي در طول مدت اقامت در اسپانيا – ارائه گواهي حساب بانكي شخص متقاضي در اسپانيا در صورت موجود.

کشور اسپانیا

ساير موارد ویزا اسپانیا

انواع ویزا اسپانیا به همین ۶ مورد خلاصه نمی شود که در ادامه به اختصار به آن اشاره می شود.

صاحبان ملك در اسپانيا (محل تجاري،منزل و …)

 • دو سري فتوكپي از سند مالكيت ملك مورد نظر
 • سه سري فتوكپي از آخرين قبض پرداختي آب يا برق يا تلفن يا ماليات براي اثبات مالكيت ملك در زمان تقاضاي ويزا از طرف شخص متقاضي

دارندگان حساب بانكي در اسپانيا

دو سري فتوكپي از آخرين صورتحساب بانكي حساب مورد نظر با قيد موجودي شخص دارنده حساب (تاريخ صورتحساب فوق مي بايد كمتر از ۲ ماه در هنگام تقاضاي ويزا باشد)

نکته

به دلیل تعداد زیاد متقاضیان در ماه‌ های تابستان و همچنین قبل از تعطیلات نوروز، ممکن است تعیین وقت مصاحبه چند هفته طول بکشد. علاوه بر این بررسی مدارک و صدور ویزای شینگن نیز ممکن است زمان بیشتری نیاز داشته باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *