کشور پرتغال

کشور پرتغال

کشور پرتغال را شاید به توان به عنوان یکی از رؤیایی‌ ترین نقاط جهان برای مسافرت، همچنین تحصیل در پرتغال و یا مهاجرت و شروع زندگی جدید به شمار آورد. این کشور اروپای غربی در همسایگی اسپانیا، در دسته کم‌ هزینه‌ ترین کشور های اروپایی جهت زندگی یا سفر معرفی شده که بسیار آرام و زیبا است. در این بخش از سایت بابک ویزا به شناخت کلی از کــــشور پرتغال دست خواهیم یافت. با ما تا انتهای مطلب همراه بمانید.

اطلاعاتی کوتاه درباره پرتغال

  • لیسبون، پایتخت زیبا و فریبنده این کشور است.
  • این کشور به دلیل همسایگی، بیشتر به شهر های ساحلی اسپانیا شباهت دارد.
  • دارای آب‌ و هوای مدیترانه‌ ای و گرم است
  • منبع اصلی درآمد پرتغالی‌ ها از طریق ماهیگیری و صادرات انواع نوشیدنی و چوب پنبه به دیگر کشور هاست.
  • زبان پرتغالی زبان رسمی این کــشور می باشد.

جایگاه زنان در کــشور پرتغال

در این کشور زنان از ارزش بالایی برخوردار هستند. به این شکل که در یک جمع همواره بانوان در ابتدا باید غذا خوردن را آغاز کنند و یا زمانی که همراه یک آقا به رستوران می‌ روند، اجازه ندارند پول غذا را پرداخت کنند.

موقعیت جغرافیایی پرتغال

پرتغال کشوری کوچک در حومه غربی شبه‌ جزیره ایبری ا‌ست که در پایین‌‌ ترین بخش جنوب غربی قاره اروپا قرار دارد. پرتغال از طرف شرق و شمال با کــشور اسپانیا دارای مرز مشترک بوده و در حقیقت غربی‌‌ ترین کشور سبز جهان به شمار می‌ رود که از جانب غرب به اقیانوس اطلس متصل می‌ شود. جزایر مادیرا و آزور که از شگفتی‌ های اقیانوس اطلس هستند، به کشور پرتغال تعلق دارند. درباره کشور پرتغال باید بدانید که سرزمینی توسعه یافته با پیشرفت قابل‌ توجه است که به دلیل جاذبه‌‌ های طبیعی، سالانه توجه گردشگران زیادی را جهت سفر و مهاجرت به خود جلب می‌کند.

وسعت خاک این سرزمین ۹۲ هزار و ۲۱۲ کیلومترمربع بوده و بالغ بر ۱۱ میلیون نفر در این حکومت که به شکل دموکراسی پارلمانی اداره می‌‌ شود، زندگی می‌ کنند.

کشور پرتغال

پول رایج در کشور پرتغال

کشور پرتغال به‌ عنوان عضوی از اتحادیه اروپا برای معاملات خود با کـــشور های دیگر از واحد پول یورو استفاده می‌کند.

زبان پرتغالی این کشور چگونه زبانی است؟

پرتغالی یک زبان رومی است که از زبان لاتین مشتق شده است. زبان پرتغالی با زبان های اسپانیایی، فرانسوی و ایتالیایی مرتبط است. پرتغالی زبان مادری حدود 120 میلیون نفر در سراسر جهان است. این زبان به عنوان زبان رسمی در کشور های پرتغال، برزیل، آنگولا، موزامبیک، گینه بیسائو، سائوتومه و پرنسیپ و کیپ ورد استفاده می شود. همچنین یکی از زبان های رسمی اتحادیه اروپا است. پرتغالی یک زبان نسبتاً آسان برای یادگیری است، به ویژه برای کسانی که به زبان های دیگر رومی آشنا هستند. گرامر پرتغالی منظم است و تلفظ آن نسبتاً آسان است.

وضعیت آب و هوایی کشور پرتغال

در فضای مدیترانه به‌ ندرت کشوری را با آب‌ و هوای معتدل و بدون شرایط دمایی طاقت‌ فرسا می‌ بینید. اما این سرزمین ترکیبی از هوای گرم ترین کشور اروپایی با آب‌ های خنک اقیانوس اطلس است. که آب‌ و هوای گرم آن را معتدل کرده است. بخش‌ های جنوبی پرتغال، آب‌ و هوایی مدیترانه‌ ای با تابستان‌ های گرم و خشک. و بخش‌ های غربی این کشور آب‌ و هوایی با تابستان‌ های خنک و کم رطوبت‌ تر دارند.

از آنجا که بیشتر بارش‌ ها در این کشور مرتبط با عرض جغرافیایی منطقه هستند، در نتیجه مناطق شمالی کشور پرتغال قسمت اعظم بارش سالیانه را به خود اختصاص می‌ دهد. به همین دلیل در قسمت‌ های کوهستانی یعنی جایی که دما بیشتر به ارتفاع بستگی دارد تا عرض جغرافیایی، میانگین دمای سالیانه بین  ۸ تا ۱۲ درجه سانتی گراد است و میانگین دمای سالیانه بین ۲۰ درجه سانتیگراد متغیر است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *