قانون جدید مهاجرت آلمان برای جذب کارگران ماهر خارجی

قانون جدید مهاجرت آلمان برای جذب کارگران ماهر خارجی

کشور آلمان که با نام جمهوری فدرال آلمان نیز شناخته می‌شود، کشوری بسیار پیشرفته در قاره اروپا است که جمعیتی حدود 83.24 میلیون نفر دارد. هر ساله مهاجران بسیاری از سر تا سر دنیا به خود جذب می کند. از این رو کشور آلمان به یکی از کشور های پر طرفدار در حوزه مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری و … می باشد. اخیرا یک قانون با عنوان قانون جدید مهاجرت آلمان برای جذب کارگران ماهر خارجی به تصویب رسیده است که در این مقاله از سایت بابک ویزا به بررسی آن می پردازیم. با ما همراه باشید.

تاریخ اجرای قانون جدید مهاجرت آلمان برای جذب کارگران ماهر خارجی

اصلاحات قانون جدید مهاجرت آلمان برای جذب کارگران ماهر خارجی در سه مرحله از نوامبر سال جاری آغاز خواهد شد. انتظار می‌ رود که مراحل اولیه این قانون جدید مهاجرت آلمان برای جذب کارگران ماهر خارجی، که به مهاجرت کارگران ماهر خارج از اتحادیه اروپا به آلمان کمک می‌ کند، در ماه نوامبر اجرا شود. در ژوئیه امسال، دولت آلمان مهر نهایی خود را بر روی این قانون تأیید کرده است. انتظار می‌ رود که این قانون در سه مرحله، یعنی در نوامبر ۲۰۲۳، مارس ۲۰۲۴ و ژوئن ۲۰۲۴، به اجرا درآید.

هدف از تصویب این قانون جدید، جذب کارگران ماهر خارجی و مقابله با کمبود نیروی کار در کشور است. انتظار می‌ رود که اصلاحات در قوانین مهاجرت کشور، برای اتباع کشور های ثالث در آلمان راحت‌ تر شود. این اقدام می‌ تواند تعداد کارگران غیر اتحادیه اروپا در آلمان را در سال به ۶۰ هزار نفر افزایش دهد. اصلاحات قانون مهاجرت به ویژه بر روی کارگران دارای آموزش حرفه‌ ای و غیر آکادمیک تمرکز خواهد شد. همچنین، قوانین موجود برای متخصصان با مدارک دانشگاهی نیز ساده‌ تر خواهند شد.قانون جدید مهاجرت آلمان برای جذب کارگران ماهر خارجی

چرا آلمان سیاست‌ های مهاجرتی خود را تغییر می‌ دهد؟

کشور آلمان، همانند بسیاری از کشور های اروپایی. با کمبود نیرو ی کار ماهر مواجه است. در سال ۲۰۲۲، کمبود نیروی کار در این کشور به سطح بالاترین خود رسید. و موسسه تحقیقات اشتغال اعلام کرد که در سراسر آلمان ۱.۷۴ میلیون شغل خالی وجود دارد. کمبود نیروی کار در ژوئیه سال گذشته تقریباً نیمی از شرکت‌ های مورد بررسی توسط موسسه تحقیقات IFO در مونیخ را تحت تأثیر قرار داده. و آن‌ها را مجبور به کاهش سرعت اقدامات خود کرده است.

آلمان امیدوار است که این شکاف را با این قانون قانون جدید مهاجرت آلمان برای جذب کارگران ماهر خارجی و جذب متخصصان واجد شرایط از خارج از اتحادیه اروپا پر کند. اما در حال حاضر مراحل اداری مربوط به مهاجرت به این کشور را کند می‌ کند. در یک کنفرانس خبری که در تاریخ ۱۷ ژانویه ۲۰۲۳ در دفتر فدرال امور خارجه برگزار شد، آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان، اظهار داشت که نیاز به بازنگری و اصلاح فرآیند صدور ویزا وجود دارد. او همراه با اولاف شولتس، صدراعظم آلمان، بر حذف بوروکراسی و بهبود فرآیند دیجیتالی شدن و عملکرد سیستم تأکید کرد. شولتس اظهار داشت: “ما می‌ دانیم که تنها با داشتن تعداد کافی از کارگران ماهر، می‌ توانیم آینده خود، کارایی اقتصادی و عملکرد سیستم‌ های اجتماعی را تضمین کنیم.” او افزود: “این امر درون اتحادیه اروپا چندان دشوار نیست، زیرا آزادی جابجایی (در منطقه شنگن) وجود دارد، اما در ارتباط با سایر کشور های جهان، چالش بزرگتری است.”

برنامه ریزی قانون جدید مهاجرت آلمان برای جذب کارگران ماهر خارجی

آلمان در امید بهبود کمبود کارگران ماهر. از یک سیستم جدید به نام “کارت فرصت” استفاده می‌کند. این سیستم، بر اساس یک سیستم امتیاز دهی. امکان ورود راحت‌ تر کارگران با مهارت‌ های مورد نیاز به آلمان را فراهم می‌ کند. این قانون جدید مهاجرت آلمان برای جذب کارگران ماهر خارجی بخشی از استراتژی ارائه شده توسط وزیر کار هوبرتوس هایل است. که به منظور مقابله با کمبود نیروی کار در کشور تدوین شده است و هدف آن افرادی است که هنوز قرارداد کاری در آلمان ندارند. سیستم امتیازدهی بر اساس معیارهایی از جمله مهارت، تجربه حرفه‌ای، سن، مهارت‌های زبان آلمانی و ارتباطات با آلمان، از جمله اعضای خانواده حاضر در این کشور، تشکیل شده است. هر سال، بر اساس نیازهای صنایع مختلف به کارگران، سهمیه‌هایی تعیین می‌شود. همچنین، برای درخواست ویزای این طرح، باید سه از چهار معیار زیر رعایت شود:

  • مدرک یا آموزش حرفه‌ای
  • سه‌ سال تجربه حرفه‌ای
  • مهارت‌های زبانی یا اقامت قبلی در آلمان
  • ۳۵ سال سن یا کمتر

قانون جدید مهاجرت آلمان برای جذب کارگران ماهر خارجی

در حال حاضر، برای اکثر شهروندان غیر اتحادیه اروپا، برای مهاجرت به آلمان، الزام است که قبل از آمدن به این کشور، یک پیشنهاد شغلی داشته باشند. امکان صدور ویزا برای اشخاصی که به دنبال کار در آلمان هستند، در حال حاضر وجود دارد، اما انتظار می‌ رود که “کارت فرصت” فرآیند کسب کار در آلمان را برای آن‌ها آسان‌ تر و سریع‌ تر کند.

شهروندان بعضی از کشور هایی که با آلمان توافق نامه ویزا دارند و با توجه به قانون جدید مهاجرت آلمان برای جذب کارگران ماهر خارجی. می‌ توانند بدون ویزا به مدت ۹۰ روز وارد آلمان شوند، اما فقط مجاز به اشتغال کوتاه‌ مدت هستند. کارت فرصت به افراد این امکان را می‌ دهد که به جای درخواست ویزا از خارج از کشور، به آلمان بروند و در داخل کشور به دنبال کار یا کارآموزی باشند. متقاضیان باید توانایی پرداخت هزینه‌ های زندگی خود را در این مدت به طور قابل قبولی اثبات کنند. جزئیات دقیق این طرح هنوز به صورت رسمی اعلام نشده‌ اند و انتظار نمی‌ رود که “کارت فرصت” حداقل تا پایان سال ۲۰۲۳ در دسترس قرار بگیرد.

تغییرات اصلی در سیاست‌ های مهاجرتی آلمان چیست؟

  • اولا سیستم جدید مهاجرت و کار در آلمان را برای افراد دارای تجربه حرفه‌  ای به‌ جای مدرک دانشگاهی آسان‌ تر می‌ کند.
  • ثانیا با توجه به قانون جدید مهاجرت آلمان برای جذب کارگران ماهر خارجی، کشور آلمان برای تجربه شغلی. و صلاحیت‌ های حرفه‌ ای در کشور های اصلی کارگران محیطی باز تر خواهد شد. این کشور در حال حاضر درباره صلاحیت‌ هایی که به رسمیت می‌ شناسد، سخت‌ گیری می‌ کند.
  • ثالثا، کسانی که پیشنهاد شغلی ندارند راحت‌ تر به‌دنبال کار در آلمان از طریق کارت فرصت خواهند بود.
  • جویندگان واجد شرایط کار که دارای مدرک یا گواهینامه‌ های حرفه‌ ای هستند، با قانون جدید مهاجرت آلمان برای جذب کارگران ماهر خارجی اجازه خواهند داشت به مدت یک سال در کشور بمانند. این افراد در حالی که به دنبال کار تمام وقت هستند اجازه کار تا ۲۰ ساعت در هفته را خواهند داشت.
  • همچنین قوانین برای کسانی که دارای پیشنهاد شغلی و مدرک آکادمیک شناخته شده هستند راحت‌ تر می‌ شود. طبق این قانون کارگران استخدام شده راحت‌ تر می‌ توانند خانواده‌ های خود را به آلمان ببرند و دریافت اقامت دائم آسان‌ تر می‌ شود.

قانون جدید مهاجرت آلمان برای جذب کارگران ماهر خارجی

کدام صنایع بیشترین آسیب را از کمبود کارگر در آلمان دیده‌اند؟

آلمان به طور ویژه ای به دنبال کارگران ماهر در حوزه‌ های صنعتی، مهندسان برق، متخصصان فناوری اطلاعات، پرستاران و متخصصان خدمات پذیرایی (کترینگ) است و قانون جدید مهاجرت آلمان برای جذب کارگران ماهر خارجی به منظور جذب این نیروی کار می باشد. یک نظرسنجی نشان می‌ دهد که کمبود کارگران در بخش خدمات برای اقتصاد این کشور ضربه بزرگی است. همچنین، کارگران انبارداری، تامین کنندگان خدمات و تولید، به ویژه در بخش مواد غذایی، تجهیزات پردازش داده، ماشین‌ آلات و بخش تولید فلزات نیازمندی هستند.

به گزارش شبکه خبری دویچه وله، متخصصان حوزه فناوری اطلاعات با سابقه کار مرتبط. حتی بدون داشتن مدرک دانشگاهی، می‌ توانند کارت آبی اتحادیه اروپا را دریافت کنند. افراد دیگری که در فهرست وبسایت دولت مندرج شده‌ اند. شامل پزشکان و دانشمندان هستند. بر اساس گزارش، صنایع دارویی و شیمیایی نیاز کمتری به کارگر ماهر دارند. همچنین، صنایع خودرو سازی و مهندسی مکانیک نسبت به سایر بخش‌ ها کمترین تأثیر را از این کمبود نیروی کار حس می‌ کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *