وکیل مهاجرت

وکیل مهاجرت


وکیل مهاجرت چه کسی است؟

پرسشی که از همان ابتدا برای افراد می تواند مطرح گردد این است که وکیل مهاجرت چه کسی است؟. وکیل مهاجرتی در‌ واقع حقوقدانی می باشد که به قوانین مهاجرت و همچنین قوانین بین‌ المللی به‌ طور کافی آگاه می باشد. این شخص پرونده‌ های مهاجرتی و اقامتی را به نحوی پیگیری می‌ نماید که فرآیند مهاجرت برای شخص متقاضی راحت‌ تر، سریع‌ تر و همچنین بی‌ درد‌سر‌ تر باشد. به بیان ساده تر، وکیل مهاجرتی فردی است که تمامی مراحل را به شما بازگو می کند. مسیر مهاجرت را برای شخص متقاضی هموار می‌ سازد و همه امور اداری و تشریفاتی که به مهاجرت مربوط است، را برای شما انجام می‌ دهد.

جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید: 04135535453

وکیل مهاجرت

در قسمت نخست این مقاله راجع‌ به ماهیت شغل وکیل مهاجرت توضیحی ارائه کردیم. به علاوه به‌ صورت ساده و مختصر در خصوص کاری که این شخص حقوقی انجام می‌ دهد، مطلبی ارائه کردیم. اما در این قسمت قصد داریم به‌ طور مفصل به شناخت وکیل مهاجرت بپردازیم. با بابک ویزا تا انتهای این مطلب همراه باشید.

مشاوره حقوقی و انتخاب بهترین راه برای مهاجرت

در مرحله نخست، وکلای مهاجرت با‌ توجه به شرایط، پتانسیل‌ ها، در خواست های شما عزیزان و همچنین با استناد به اطلاعاتی که درباره قوانین تابعیت، اخذ شهروندی، اخذ ویزا، اخذ پاسپورت، قوانین بین الملل، شرایط زندگی اتباع خارجی در دیگر کشور ها، فرایند مهاجرت به کشور های مختلف، مناسب ترین راه برای مهاجرت را به شما عرضه می‌ دهد. در این مرحله موکل و وکیل می بایست به نتیجه‌ ای مشترک دست یابند و خدمات و هزینه وکالت وکیل مهاجرت شما نیز مشخص گردد.

انعقاد قراردادی مشخص برای انجام کار‌ ها

در قدم بعد، قرار‌دادی شفاف و مشخص در‌ زمینه تمامی اقدام هایی که شخص وکیل مهاجرت می بایست به وکالت از موکل خود انجام دهد، به وسیله وی تنظیم می‌ گردد. مفاد قرار‌داد لازم است توسط موکل به‌ شکل کامل مطالعه شده و تأیید گردد. سپس مراحل انعقاد قرار‌داد صورت می پذیرد.

جمع‌ آوری مدارک و ارسال آن‌ ها به سفارت

وکیل مهاجرتی موظف است که تمامی مدرک ها، اسناد و فرم‌ هایی که لازم است را به‌ صورت کامل جمع‌ آوری نموده و برای سفارت ارسال نماید. جزئیات پیشرفت این کار با‌ توجه به نوع مهاجرت متفاوت خواهد بود. به‌ عنوان مثال، وکیل مهاجرت تحصیلی علاوه‌ بر مدرک های مربوط به سفارت، لازم است تمامی مدارک و اسناد تحصیلی را نیز تهیه کرده و به دانشگاه‌ هایی که با معیار های موکل هم خوانی دارد، درخواست ارسال کند.

<yoastmark class=

انجام همه اقدامات حقوقی، اداری و تشریفاتی

وکیل مهاجرت موظف می باشد همه ی اقدامات مورد نیاز اعم از اقدام های حقوقی، اداری، تشریفاتی و… را از صفر تا صد انجام دهد. در‌ اصل تمامی اقدامات حقوقی، تشریفات مورد نیاز، مراحل اداری و… تا موقع گرفتن پذیرش و ارائه دعوت نامه، بر عهده وکیل مهاجرت می باشد. از‌این‌ جهت وی باید به‌ نحوی این مرحله ها را انجام داده و پیگیری نماید که در هیچ یک از مراحل به انجام اقدامات دیگر توسط موکل احتیاج نباشد.

پیگیری مرحله ها و مطلع ساختن موکل از روند کار

وکیل مهاجرت کاری می‌ کند تا همه مراحل به بهترین شکل ممکن انجام پذیرد. وی تمام پیگیری‌ های مورد نیاز را جهت اطلاع از وضعیت پرونده مهاجرتی موکل خود انجام می‌ دهد. به علاوه وکیل مهاجرتی می بایست موکل خود را از همه جزئیات پرونده آگاه نموده و اطلاعات کافی را در اختیار وی قرار دهد.

چرا باید وکیل مهاجرتی داشته باشیم؟

در ابتدی این قسمت در پاسخ به این سوال باید بگوییم که داشتن یک وکیل مهاجرت برای انجام فرایند مهاجرت، الزامی نمی باشد. ولی داشتن یک وکیل مهاجرتی با‌ تجربه و ماهر، مزیت های زیادی برای متقاضیان به‌ دنبال دارد. در ادامه مقاله وکیل مهاجرت به بررسی این مزایا می پردازیم.

انتخاب بهترین راه برای مهاجرت

گفتنی است که برای دریافت ویزا و اقامت در کشور‌ های گوناگون، راه‌ های متنوع و متفاوت بسیاری هست. از‌ این‌ رو این احتمال وجود دارد که شما از همان ابتدای راه در انتخاب بهترین راه دچار سردرگمی گردید. یک شخص حقوقی مهاجرت ماهر با داشتن اطلاعات کامل و آگاهی به قوانین و برنامه‌ های مهاجرتی کشور‌ های مختلف، بر‌ اساس شرایط، رزومه کاری، مدارک تحصیلی شما مناسب ترین، ساده‌ ترین و البته سود‌مند‌ ترین راه را به شما نشان می‌ دهد.

سریع‌ تر و راحت‌ تر شدن فرایند مهاجرت

برای پیمودن مسیر مهاجرت، آشنایی با قوانین بین‌ المللی و همچنین قوانین مهاجرتی مربوط به سفارت‌ ها ضروری می باشد. این قوانین برای افرادی که در این حوزه تخصص ندارند، می تواند پیچیده و زمان‌ بر باشد. یک وکیل مهاجرت با دانش کامل از این قوانین می‌ تواند به بهترین شکل شما را راهنمایی کرده و در این راه کمک کند.

جمع‌ آوری مدارک و اسناد لازم به‌صورت کامل و صحیح

جمع‌ آوری و ارائه مدارک مورد نیاز، یکی از مرحله های چالش‌ برانگیز در پروسه مهاجرت است. خیلی از افراد به دلیل ناقص یا اشتباه بودن فرم‌ ها، مدارک و اطلاعات مورد نیاز، ممکن است چندین بار رد شوند. در اینجا وکیل مهاجرت می‌ تواند در جمع‌ آوری و همچنین آماده‌ سازی مدارک مورد نظر، فرم‌ ها و اطلاعات مورد نیاز به شما کمک کند.

بالا رفتن احتمال موفقیت پرونده و اخذ پذیرش

هنگامی که از یک وکیل مهاجرت با تجربه و دانش کافی استفاده می‌ کنید، فرآیند مهاجرت به بهترین شکل برای پرونده شما انجام می‌ شود و احتمال موفقیت و دریافت پذیرش برای مــهاجرت شما و دریافت پذیرش بسیار بالا می‌ رود.

صرفه‌جویی در هزینه‌ ها

شاید این عقیده را دارشته باشید که اگر همه کار‌ های فرایند مهاجرت را خودتان بدون داشتن وکیل ماهر مهاجرت و به تنهایی انجام دهید، هزینه‌ های شما خیلی کمتر خواهد بود. ولی قدم گذاشتن در این فرایند بدون داشتن اطلاعات و تجربه مورد نیاز باعث می‌ شود که مجبور شوید مرحله های مختلف را بار‌ ها از پله نخست تکرار کرده و هر‌ بار هزینه‌ ای اضافه پرداخت کنید. به علاوه به علت بی تجربگی و نداشتن اطلاعات کافی، ممکن است به دام کلاه‌ برداران و سودجویان بیافتید. در این حالت مجموع هزینه‌ ها می تواند خیلی بیشتر شده و بخش قابل توجهی از زمان شما نیز صرف کسب اطلاعات و آزمون‌ و‌ خطا در این مسیر گردد. این در‌حالی است که با همراهی یک وکیل مهاجرت مجرب، این فرایند مهاجرت با صرف کم ترین هزینه‌ ها در حداقل ترین زمان انجام می‌ گیرد.

ویژگی‌ های وکلای مهاجرت خوب و قابل‌ اعتماد

برای بهره‌ برداری از مزایای یک وکــیل مهاجرت، لازم است وکیل شما دارای دانش، تجربه بوده و قابل اعتماد باشد. در این قسمت بخش از مقاله وکیل مهاجرت، می‌ خواهیم درباره ویژگی‌ های وکلای مهاجرت خوب و قابل اعتماد صحبت کنیم. همچنین، با استفاده از این اطلاعات، به شما در پیدا کردن یک وکیل مناسب و آگاه برای فرآیند مهاجرت کمک خواهیم کرد.

داشتن مجوز‌ های معتبر برای انجام کار‌های حقوقی

امروزه، افراد غیر قابل اعتماد و کلاهبرداران با تظاهر به وکیل مهاجرت بودن، به درخواست‌ کنندگان مهاجرت خسارت می‌ رسانند. به همین دلیل، برای انجام فرآیند مهاجرت، تنها سازمان‌ ها و افرادی قابل اعتماد هستند که دارای مجوز های قانونی و معتبر برای انجام کار های حقوقی هستند.

داشتن دانش و اطلاعات به‌روز

قوانین مربوط به مهاجرت در کشور ها و سفارتخانه‌ ها همواره تغییر می‌ کنند؛ بنابراین، یک خص حقوقی مهاجرت خوب نه‌ تنها باید با تمامی قوانین آشنا باشد و تسلط کامل بر آن‌ ها داشته باشد، بلکه باید به‌ روز باشد و در جریان تغییرات و قوانین جدید باشد. این امر باعث می‌ شود تا بتواند مراحل مختلف فرآیند مهاجرت را با استفاده از اطلاعات جدید انجام دهد.

داشتن تجربه بالا

فرآیند مهاجرت و مراحل مربوط به آن بسیار پیچیده هستند. به همین دلیل، برای موفقیت در این زمینه، نیاز است که با شخصی که تجربه کافی در رسیدگی به امور مهاجرت دارد، همراه باشید. داشتن یک وکیل مهاجرت با سابقه و تجربه زیاد در زمینه مهاجرت، احتمال موفقیت پرونده شما را به طرز چشمگیری افزایش می‌ دهد.

داشتن پرونده‌های مهاجرتی مؤفق در سوابق کاری خود

به بیانی بهتر، سابقه وکیلهای مهاجرتی نشان‌ دهنده قدرت و توانایی آن‌ ها می باشد. به عبارت دیگر، یک وکیل مهاجرت خوب آن کسی است که بتواند پرونده‌ های مهاجرتی بسیاری را با موفقیت به اتمام برساند. بررسی این نکته به شما کمک می‌ کند تا در انتخاب وکیلهای مهاجرتی خود به درستی عمل کنید و فرد مناسبی را برای این کار انتخاب کنید.

داشتن مهارت ارتباطاتی قوی با سایر وکلای مهاجرت

یک وکیل مهاجرت خوب سعی می‌ کند تا ارتباطی قوی با وکلای مهاجرت بین‌المللی برقرار کند. این کار باعث می‌ شود تا اطلاعات و تجربیات او افزایش یابد و در صورت نیاز، از دیگر افراد فعال در این حوزه مشاوره و راهنمایی دریافت کند. همچنین، داشتن ارتباط با وکلای مهاجرت در کشور های دیگر، فرصتی را برای آگاهی از ریز ترین تغییرات در قوانین مهاجرت به کشور های دیگر را می دهد.

هزینه وکیل مهاجرت چقدر است؟

از جمله سؤالات مهمی که برای متقاضیان مهاجرت مطرح می‌ شود، این است که هزینه وکیلهای مهاجرت چقدر است؟ در ابتدا باید بگوییم با وجود اینکه کانون وکلا تعرفه‌ ای ثابت را برای انجام پرونده‌ های مربوط به مهاجرت مشخص کرده است، اما هزینه اخذ وکیل مهاجرتی در عمل، با تعرفه مشخص شده از سوی کانون وکلا تفاوت بسیاری دارد.  این هزینه بسته به عوامل مختلف متغیر است. به طور مثال، کشور مدنظر برای مــهاجرت، روش مــهاجرت، شرایط پرونده موکل، بازه زمانی مدنظر برای مهاجرت، نوع قرارداد و خدماتی که از وکیل انتظار می‌ رود از جمله عوامل تأثیرگذار در هزینه حق وکالت برای پرونده مهاجرتی به شمار می‌ آیند.

هزینه <yoastmark class=

همچنین میزان تجربه، تحصیلات، اعتبار و شهرت یک شخص حقوقی نیز در تعیین هزینه وکالت برای انجام پرونده مهاجرتی تأثیر‌ گذار است.

چگونه یک وکیل مهاجرت خوب و قابل اعتماد پیدا کنیم؟

روند این کار روشن است. شما می بایست درباره وکلای مهاجرت تحقیق نمایید. سوابق آن‌ ها را بررسی کرده و از نتیجه پرونده‌ های مهاجرتی آن‌ ها مطلع گردید. سعی کنید با موکل های قبلی آن‌ ها ارتباط بر‌قرار نمائیدو میزان رضایت آن‌ ها از همکاری با وکیل مهاجرت مورد نظر را بسنجید. البته همه این کار‌ها می تواند بسیار وقت‌ گیر و دشوار به نظر بیایند. به همین دلیل مراجعه به مؤسسه های مهاجرتی قانونی برای پیدا کردن وکیلی خبره و با‌ تجربه بهترین راه است. در‌ اصل اغلب مؤسسه‌ های مهاجرتی برای کسب اعتبار و موفقیت بیشتر، در انتخاب وکیل مهاجرتی برای همکاری دقت بسیار بالایی به خرج می‌ دهند. آن‌ ها فقط وکیلهای مهاجرتی را در مجموعه خود جمع می کنند که علاوه‌ بر دانش و تجربه بالا، در کار خود بسیار خبره و دقیق هستند. اینگونه می توانند بهترین خدمات را به موکل های خود ارائه کرده، رضایت آن‌ها را جلب کنند و پرونده‌ های مهاجرتی را با مؤفقیت به پایان برسانند.

شماره تماس وکیل مهاجرت تحصیلی و کاری

همانطور که گفته شد داشتن یک وکیل مهاجرتی ماهر به شما در صرفه جوئی کردن در زمان، هزینه و موارد در کمک می کند. افراد سودجو می توانند ضرر های مالی بسیاری را برای شما به ارمغان آورند از این رو تحقیقات قبل از اقدام به داشتن وکیل مهاجرت بسیار مهم است.

بابک ویزا افتخار دارد در این راه مهاجرتی تحصیلی و یا کاری شما در کنار شما عزیزان باشد. شما می توانید جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.

جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید: 04135535453

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *