اخذ فرصت شغلی در فنلاند

اخذ فرصت شغلی در فنلاند


شناخت شرایط اخذ فرصت شغلی در فنلاند

کشور فنلاند یکی از بهترین کشور ها برای اخذ فرصت شغلی ایرانی‌ ها به حساب می‌ رود. به این دلیل که میزان درآمد در این کشور فنلاند بالا است. در صورتی که برای اشتغال در این کشور نیازمند دریافت جاب آفر فنلاند می باشند، با شرایط و قوانین این کشور آشنایی داشته باشید، اخذ فرصت شغلی در فنلاند برای خود را راحت تر به دست خواهید آورد. در این مقاله اخذ فرصت شغلی در فنلاند از مجموعه بابک ویزا قصد داریم به شرایط کار در کشور فنلاد، مشاغل مورد نیاز فنلاند، نحوه درخواست کار و اخذ ویزای کار فنلاند البته مدارک موردنیاز برای این امر بپردازیم پس چنانچه مشتاق کسب اطلاعات در این زمینه هستید ما را تا پایان مطلب همراهی بفرمایید.

جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید: 04135535453

 

کشور فنلاند

کـشور فنلاند در منطقه اسکاندیناوی و به طور دقیق‌ تر در شمال اروپا واقع شده است. این کشور از نظر مساحت رتبه ۸ در اروپا را کسب کرده است. کشور فنلاند، قدرت اقتصادی زیادی داشته و در آن، رفاه اجتماعی بالایی دیده می‌ شود. پایتخت فنلاند، هلسینکی است. نرخ بیکاری در کشور فنلاند ۷.۲ درصد است. در این کشور، حدود ۲.۷ درصد از تولید نا خالص داخلی در بخش کشاورزی دیده می‌ شود. ۲۸.۲ درصد از اقتصاد آن نیز در بخش صنعت است. اما خدمات با ۶۹.۱ درصد، بزرگترین بخش اقتصادی فنلاند محسوب می‌ شود.

در کشور فنلاند حدود ۲ میلیون و ۷۴۸ هزار نیروی کار وجود دارد. این کشور، کشور مناسبی برای مهاجرت کاری به شمار می‌ رود، چرا که میزان درآمد در این کشور بالا می باشد. اگر قصد کار در فنلاند را دارید و به دنبالاخذ فرصت شغلی در فنلاند هستید، می‌ توانید با ارزیابی مشاغل مورد نیاز فنلاند و دریافت جاب آفر فنلاند نسبت به اخذ ویزای کار این کشور اقدام نمایید. بابک ویزا می تواند این مورد را برای شما به ارمغان آورد.

نرخ تورم در کشور فنلاند ۱.۱۰ درصد اعلام شده است. صادرات در این کشور، شامل ماشین آلات، تجهیزات، آهن آلات، الوار و کاغذ، خمیر کاغذ و مواد شیمیایی می‌ شود. بیشتر روابط تجاری این کشور، با آلمان و سوئد و روسیه و ایالات متحده و هلند است. واردات به این کشور شامل مواد غذایی، مواد شیمیایی، منسوجات و الیاف پارچه است.

شرایط کار در فنلاند

در صورتی که شما قصد رفتن به خارج از کشور را دارید شاید اطلاع داشته باشید که سازماندهی و مدیریت جا به‌ جایی بین‌ المللی کار چندان ساده ای نیست که هر شخصی به تنهایی از عهده آن برآید. ما همه مراحل را به شما بازگو می کنیم و تمام خدمات ضروری را برای کار و زندگی در کشور فنلاند و همچنین اخذ فرصت شغلی در فنلاند فراهم می‌ آوریم.

ممکن ترین زمینه‌ ها برای یافتن شغل و اخذ فرصت شغلی در فنلاند عبارت‌ اند از موارد زیر:

 1. حوزه‌ های IT،
 2. ساخت‌ و ساز،
 3. گردشگری و مهمان‌ داری و
 4. مراقبت‌های اجتماعی و …

جالب است بدانید که ساکنان و مهاجران فنلاندی به دلیل بهره مندی از سیستم عالی تامین اجتماعی از رفاه اجتماعی بالایی برخوردار هستند. در ادامه تعدادی از مهم ترین شرایط عمومی کار در فنلاند را اشاره می کنیم:

 • ساعات کاری: رایج‌ ترین ساعات کاری معمول در فنلاند ۷.۵ ساعت در روز و ۳۷.۵ ساعت در هفته می باشد.
 • متوسط درآمد سالانه در فنلاند: فنلاند دارای حقوق متوسط ۴۴,۱۷۲ یورو در سال است که به ۳,۶۸۱ یورو در ماه می‌رسد. طبق نرخ ارز در آگوست ۲۰۲۲، این مبلغ حدود ۳,۷۲۱ دلار آمریکا در ماه است. متوسط حقوق فنلاند در مقایسه با سایر کشور های جهان نسبتاً بالا است.
 • نرخ بیکاری فنلاند در سال ۲۰۲۲: برابر با ۵.۸ درصد بوده که نسبت به سال قبل ۰.۲ درصد کاهش داشته و به کمترین میزان خود از سال ۲۰۱۸ رسیده است.

فرایند درخواست شغل در فنلاند

طبقه‌ بندی کارگران خارجی در فنلاند

کار در کشور فنلاند برای هر نوع شغلی می‌ تواند بسیار متفاوت باشد و افرادی که قصد دارند در این کشور کار کنند می بایست این نکته مهم را در نظر داشته باشید. برای مثال کارگرانی که در حوزه های شغلی خاصی قصد دارند آغاز به کار کنند، دارای ویزای کاری متفاوتی در مقایسه با سایر مشاغل کارگری می باشند. حتی دست مزد کارگران با توجه به نوع فعالیت و مهارت آن ها در نوع کار خود ممکن است متفاوت از دیگران باشد. با توجه به طبقه‌ بندی کارگران در کشور فنلاند و تعیین شدن نوع مهارت آن ها، مدت اقامت نیز ممکن است متغیر باشد. کارگران فصلی به سه گروه طبقه‌‌بندی می‌ شوند:

 • کارگران در خصوص کاشت گیاهان
 • کارگرانی که به کارهای جنگل رسیدگی می‌کنند.
 • کارگرانی که در فستیوال‌ها مشغول به کار هستند.

کاریابی در کشور فنلاند

در این روز ها، قرارداد های کار دائمی کمتر شده‌ اند. زیرا کارفرمایان به طور فزاینده بیشتر از قرارداد های ثابت یا پاره‌ وقت استفاده می‌ کنند. حتی اگر تجربه کاری زیادی نداشته باشید یا دانش زبان فنلاندی را نداشته باشید، می‌ توانید با تماس با آژانس‌ های کاریابی موقت مانند Staffpoint یا Manpower فرصت‌ های شغلی را پیدا کنید.

اگر در شهر هلسینکی زندگی می‌ کنید یا تصمیم به اقامت دارید، فرودگاه هلسینکی-وانتا می‌ تواند گزینه‌ ای مناسب باشد. زیرا آن‌ ها اغلب به استخدام افراد خارجی می‌ پردازند. حتی اگر فقط یک شغل کوتاه مدت بدست آورید، این می‌ تواند روشی مناسب برای جمع‌ آوری تجربه کار باشد و به شما فرصت می‌ دهد مهارت‌ های زبانی خود را تقویت کنید.
این شغل در کنار اینکه مناسب برای جمع‌ آوری تجربه کار می باشد و به شما فرصت می‌ دهد مهارت‌ های زبانی خود را تقویت کنید. بیشترین نوع اخذ فرصت شغلی در فنلاند، صنعت خدمات می باشد که دربرگیرنده تجارت، آموزش، بهداشت، خدمات اجتماعی، خدمات رستوران و هتل و خدمات حمل و نقل است.

مثالی از شرکت های مناسب برای اخذ فرصت شغلی در فنلاند

همانطور که می‌ دانید، شرکت نوکیا یک تولید کننده چند ملیتی در فنلاند است که پیشرفت چشمگیری داشته است. علاوه بر آن، در فنلاند شرکت‌ های بزرگ دیگری نیز فعالیت می‌ کنند. به عنوان مثال، شرکت ITELLA خدمات مالی و پستی را در دست دارد. شرکت KESKO نیز یک شرکت بازرگانی و عمده فروشی است که در زمینه ماشین‌ آلات، مواد غذایی و بهسازی ساختمان و منازل فعالیت می‌ کند.

شرکت UPM نیز یک تولید کننده کاغذ است و بسیار موفق عمل کرده است. در ضمن، روستا های فنلاند دارای جنگل‌ های بزرگی هستند که خود به تنهایی یک صنعت مهم را تشکیل می‌ دهند. بزرگترین کارفرما در فنلاند در شهر هلسینکی قرار دارد. در بخش عمومی فنلاند، افراد در زمینه‌ های نگهداری، آموزش، حمل و نقل و خدمات بهداشتی و اجتماعی مشغول به کار هستند. مهاجرانی که می‌ خواهند در فنلاند کار کنند باید بدانند که بیشتر صنایع با کمبود نیروی کار روبه‌رو هستند.

صنایع زیر در این کشور بیشترین تقاضا را برای شغل‌ های زیر دارند

 • اسکان و پذیرایی
 • خدمات اداری و پشتیبانی
 • فروش فنی
 • مهمان داری

لیست مشاغل مورد نیاز فنلاند در سال ۲۰۲۲

شاخص تعادل کار و زندگی سال ۲۰۲۲، هلسینکی را به‌عنوان بهترین شهر برای تعادل کار و زندگی در میان ۴۰ شهر جذاب جهان، رتبه‌بندی کرد. همین امر باعث شده متقاضیان زیادی از سراسر جهان فنلاند را به‌عنوان مقصدی مناسب برای کار کردن بدانند. فنلاند در حال حاضر ازنظر انعطاف‌پذیر بودن با قوانین جدید (قانون ساعت کار) پیش‌بینی می‌کند تا به کارکنان این فرصت را بدهد که حداقل نیمی از ساعات کاری متعاهد خود را انتخاب کنند که در چه زمانی و در کجا کار می‌کنند.

تعدادی از زمینه‌ های شغلی پرتقاضا در فنلاند عبارت‌اند از:

 • فناوری اطلاعات
 • الکترونیک
 • ماشین‌آلات و ابزارهای علمی
 • منسوجات
 • شنوایی و گفتاردرمانی
 • سرپرستان ساختمانی
 • مهندسین عمران
 • متخصصین کاردانی پرستاری
 • حرفه کار و مشاوره اجتماعی
 • مربیان مهدکودک
 • پزشکان متخصص پزشکی
 • نمایندگان فروش بازرگانی
 • پزشکان عمومی
 • دندان‌پزشکان
 • جوشکار و برش شعله
 • آداپتورهای بتونی، بتن‌ریزی و کارگران مرتبط
 • فروشندگان مرکز تماس با
 • ساخت قاب و کارگران معاملاتی مربوط به طبقه دیگر
 • پاک‌کننده‌ها و کمک‌کنندگان در دفاتر، هتل‌ها و مراکز دیگر

کار در فنلاند و اخذ اقامت

برای افرادی که قصد دارند در اروپا شروع به کار کنند و به فکر اخذ فرصت شغلی در فلاند هستند، کار در کشور فنلاند می‌ تواند بهترین انتخاب باشد. آمار نشان می‌ دهد که درصد بیکاران در این کشور هر ساله کاهش می‌ یابد، بنابراین نیاز به نیروی کار بیشتر وجود دارد. افرادی که می‌ خواهند در فنلاند کار کنند، باید به این نکته مثبت توجه کنند که کارفرما ها و صاحب‌ کاران به حقوق و مزایای کارکنان اهمیت می‌ دهند و این کشور از قوانین کار مناسبی برخوردار است.

برای دریافت اقامت در فنلاند، آشنایی حدودی به زبان این کشور لازم است. افرادی که می‌ توانند به مدت ۵ سال در فنلاند زندگی کرده و توانایی پرداخت مالیات را داشته باشند، به راحتی می‌ توانند درخواست اقامت دائم دهند. البته باید توجه داشت که در طول این ۵ سال، هیچ تخلفی انجام نداده و هیچ سابقه کیفری نداشته باشند.

کار در فنلاند و بلوکارت

بلوکارت یا همان کارت آبی یکی از راه‌های مهاجرت به فنلاند است. برای افرادی مناسب است که می‌خواهند در این کشور شغلی پیدا کنند.

بلوکارت یا کارت آبی، یکی از راه‌ های مهاجرت به فنلاند است و برای افرادی که می‌خواهند در این کشور شغلی پیدا کنند، مناسب است.

دارندگان بلوکارت از حقوق و مزایای قانونی فنلاند به طرز چشمگیری بهره‌مند می‌شوند و به طور مساوی با شهروندان فنلاندی از این حقوق و مزایا بهره‌مند می‌شوند.

مدت اعتبار بلوکارت تنها ۴ سال است و پس از اتمام این مدت، افراد باید درخواست اقامت دائم دهند یا برای اقامت موقت خود درخواست تمدید را ارائه دهند. نام بلوکارت به دلیل استفاده از رنگ آبی، که رنگ پرچم اتحادیه اروپا است، انتخاب شده است.

شرایط مورد نیاز برای اخذ بلوکارت

 • سابقه کاری موفقی در رشته و حرفه کاری خود داشته باشند
 • دارای گواهی صلاحیت باشند
 • مدرک دانشگاهی داشته باشند
 • پاسپورت معتبری داشته باشند

کار در فنلاند و بلوکارت

اخذ فرصت شغلی در فنلاند از طریق ویزای جست و جوی کار

برای کار در فنلاند، دو روش برای اخذ ویزای کار وجود دارد:

 • روش اول، اقدام از طریق یک کارفرمای ساکن در فنلاند
 • روش دوم، ارسال درخواست ویزا توسط فرد بدون هیچگونه وابستگی به کارفرما یا سازمانی.

یکی از مزایای درخواست ویزای کار در کشور فنلاند این است که افراد متاهل می‌ توانند برای همسر و فرزندان بالاتر از ۱۸ سال سن نیز درخواست ویزا دهند.

جستجوی کار در فنلاند از طریق ویزای کار نسبت به روش‌ های دیگر بسیار آسان‌ تر است. افرادی که دارای ویزای کار هستند، می‌ توانند در شرکت‌ های کاریابی مخصوص ثبت نام کنند و با توجه به توانایی و مهارت‌ های خود، کار مناسبی را پیدا کنند.

کسانی که درخواست ویزای کار می‌ دهند، لازم است شرایط زیر را داشته باشند:

 • پاسپورت معتبر
 • برگه صلاحیت فردی
 • مهارت در یک حرفه
 • مدارک لازم مانند عکس و هزینه بلیط
 • داشتن حساب بانکی و گردش مالی مورد نیاز

فارغ‌التحصیلان غیر اتحادیه اروپا از دانشگاه‌های فنلاند

فارغ‌ التحصیلان غیر اتحادیه اروپا برای کار در فنلاند نیاز به اجازه اقامت از این کشور ندارند. با این حال، آنها باید رفت و آمد خود را با اداره کل مهاجرت به اشتراک بگذارند و این اداره از حرکت و حضور این افراد آگاهی داشته باشد.

اتباع غیر اتحادیه اروپا که دارای مدارک حرفه‌ای هستند

برای اتباع غیر اتحادیه اروپا که مدارک حرفه‌ای دارند، درخواست ویزای کار آسان‌تر خواهد بود و همچنین امکان درخواست اقامت دائم وجود دارد. این افراد با توجه به مدارک حرفه‌ای خود، مدت اقامت خود را در این کشور تعیین می‌کنند.

اتباع غیر اتحادیه اروپا که به دنبال دریافت آموزش حرفه‌ای و کار در فنلاند هستند

این افراد در ابتدا موظف هستند اجازه اقامت در این کشور را کسب کنند. بعد از این مرحله باید به وسیله یک کارفرما به کار مشغول شوند. زیرا در صورتی که توسط کارفرمای خود برای انجام فعالیت و حرفه مشخص شده تایید شوند به راحتی می‌توانند برای اخذ ویزای کار اقدام کنند.

در طی این مدت باید ثابت کرده باشند که میزان درآمدشان در فنلاند، به مقدار قابل قبولی رسیده است. لازم به ذکر است این افراد موظف هستند طبق مدت زمان معین شده در حرفه خود، مهارت لازم را کسب کنند.

فرایند درخواست شغل در فنلاند

قبل از ورود به فنلاند، باید ابتدا درخواست اقامت را ارسال کنید. می‌ توانید از طریق سرویس Enter فنلاند درخواست مجوز آنلاین دهید. پس از ارسال درخواست، باید به نمایندگی دیپلماتیک فنلاند در نزدیک‌ ترین مکان مراجعه کرده و نسخه‌ های اصلی اسناد مربوطه را ارائه دهید. ظرف سه ماه از ارسال درخواست آنلاین، باید به یک نمایندگی دیپلماتیک فنلاند مراجعه کنید. این نمایندگی می‌ تواند شامل سفارت، کنسولگری یا نماینده‌ های فنلاند در کشور شما باشد. به خاطر داشته باشید که به طور مداوم وضعیت حساب Enter خود را بررسی کنید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر درباره برنامه خود، از طریق حساب خود مطلع خواهید شد.

اگر قادر به درخواست آنلاین نیستید، می‌ توانید یک فرم درخواست و مستندات مربوطه را به سفارت یا کنسولگری دیپلماتیک فنلاند نزدیک‌ ترین مکان ببرید. می‌ توانید فرم درخواست را از وب‌ سایت سرویس مهاجرت فنلاند پرینت بگیرید. پردازش درخواست مجوز اقامت به پرداخت هزینه وابسته است. در هنگام ارسال درخواست، باید هزینه را پرداخت کنید.

فرم TEM054 که توسط کار فرما پر شده و امضا می‌ شود، باید به برنامه اقامت اضافه شود. کارفرما ممکن است اطلاعات مربوط به شغل و شرکت را به صورت خودکار ارسال کرده و برنامه را مستقیماً از طریق سرویس Enter فنلاند کنترل کند. همچنین، کارفرما ممکن است هزینه پردازش را برای نمایندگی از کارگر پرداخت کند. در حالی که پردازش اولین مجوز اقامت شما در حال انجام است، شما مجاز به کار در فنلاند نیستید.

فرم TEM054
فرم TEM054

اسناد و مدارک مورد نیاز اخذ فرصت شغلی در فنلاند

 • داشتن رزومه کاری موفق
 • عدم سوسابقه
 • پاسپورت معتبر
 • شناسنامه و کپی از تمام برگه‌های آن
 • دعوت نامه از طرف کارفرما
 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی
 • قرارداد امضا شده بین شخص و کارفرما

حداقل دستمزد در فنلاند

حداقل دستمزد ها در فنلاند بر اساس توافق‌نامه‌ های جمعی تعیین می‌ شود. سازمان‌ های کارفرمایی نیز موظف است توافق‌ نامه جمعی کاملاً الزام‌ آور را در این بخش دنبال کند. میانگین حقوق ماهیانه کار در فنلاند حدودا ۴۷۳۰€ (یورو) است مشارکت‌ های اجتماعی کمک‌ های امنیتی اجتماعی که توسط کارفرمایان پرداخت می‌ شودبه شرح زیر است:

 • بیماری و سهم زایمان: ۱،۰۸٪
 • حقوق بازنشستگی شغلی: به‌طور متوسط ​​۱۷،۹۵٪
 • بیکاری: ۰.۸۰٪ یا ۳،۳۰٪ بسته به مبلغ دستمزد
 • تصادف در محل کار: بسته به میزان دستمزد و ریسک بخش.

کمک‌ های تأمین اجتماعی که توسط کارمندان پرداخت می‌ شود

 • سهم بیماری و زایمان: ۱،۵۸٪
 • حقوق بازنشستگی شغلی: بسته به سن، بین ۶،۱۵٪ و ۷،۶۵٪
 • بیکاری: ۱،۶۰٪

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *