کشور عراق

کشور عراق

جمهوری عراق نام رسمی کشور عراق از کشور های خاورمیانه و جنوب غرب آسیا است. بیشتر مردم این کشور شیعه‌ اند. شیعیان این کشور غالباً در مناطق جنوبی و مرکزی سکونت دارند. در این بخش از سایت بابک ویزا به شناخت کلی از کــــشور عراق دست خواهیم یافت. با ما تا انتهای مطلب همراه بمانید.

مرقد شش تن از ائمه شیعه در شهرهای نجف، کربلا، کاظمین و سامرا و نیز مساجد مشهور شیعه مانند مسجد کوفه و مسجد سهله و سرداب غیبت، و حوزه علمیه نجف در این کشور واقع می باشد. شیعیان بسیاری از سراسر جهان برای زیارت حرم امامان شیعه به عراق سفر می‌ کنند. بزرگترین اجتماع شیعیان جهان هر ساله در راهپیمایی اربعین، در کربلا شکل می‌ گیرد.

موقعیت جغرافیایی کشور عراق

کشور عراق

عراق از کــــشور های خاورمیانه و جنوب غرب آسیا است که از جنوب با عربستان سعودی و کویت، از غرب با اردن و سوریه، از شرق با ایران و از شمال با ترکیه همسایه است. عراق در جنوب، مرز آبی کوچکی با خلیج فارس دارد. دو رود دجله و فرات از شمال به جنوب این کشور روان هستند و به خلیج فارس می‌ ریزند. مساحت عراق ۴۳۸،۳۱۷ کیلومتر مربع است.

منطقه کردستان عراق

کردستان عــراق منطقه‌ ای خود مختار در بخش شمال کشور عراق است. اقلیم کردستان دارای پارلمان ۱۰۰ نفره، نخست‌ وزیر و هیات دولت محلی است. ۱۷ درصد بودجه کـــشور عراق به اقلیم کردستان اختصاص دارد. زبان رسمی آن کردی و پرچم آن منطقه هم از پرچم عراق متفاوت است. اربیل پایتخت اقلیم کردستان، و سلیمانیه از شهرهای مهم آن است. روز عاشورا در کردستان عراق تعطیل رسمی است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *