کارت ارزی بین الملل

کارت ارزی بین الملل

در حال حاضر، افراد به دلایل مختلف به یک روش امن برای انجام پرداخت‌ های بین‌ المللی مثل کارت ارزی بین‌ الملل نیاز دارند. آن ها برای خرید آنلاین، انتقال پول به صورت بین‌ المللی و حتی خرید حضوری در کشور های دیگر به یک کارت بانکی نیاز دارند. یکی از کارت‌ هایی که می‌ تواند به افراد در این زمینه کمک کند و پرداخت‌ هایشان را با سرعت و امنیت بالا انجام دهد، کارت ارزی بین‌ الملل است.

کارت ارزی بین‌ المللی انواع مختلفی دارد و با استفاده از آن ها، افراد می‌ توانند در هر نقطه‌ ای از جهان پرداخت‌ های مالی خود را انجام دهند یا از حساب بانکی خود وجه برداشت کنند. افرادی که در کشور هایی که این کارت ارزی در آن ها قابل استفاده است، ساکن هستند، می‌ توانند به صورت مستقیم و سایر افراد نیز به صورت غیرمستقیم این کارت را دریافت کنند. به منظور بررسی اهمیت این موضوع، در ادامه این مقاله از سایت بابک ویزا به معرفی کارت ارزی بین‌ الملل و بررسی جوانبی مانند روش و هزینه دریافت کارت ارزی بین‌ المللی و میزان اعتبار آن پرداخته شده است.

کارت ارزی بین الملل چیست؟

در زمان حاضر، با پیشرفت تکنولوژی و رشد فضای دیجیتال، بسیاری از پرداخت‌ ها، خرید ها و معاملات به صورت بین‌ المللی انجام می‌ شوند. بدیهی است که نمی‌ توان تمامی پرداخت‌ های بین‌المللی را با پول نقد یا ارز انجام داد. به همین دلیل، کارت‌ ارزی بین‌ المللی طراحی شده‌ است تا پرداخت‌ های جهانی را آسان‌ تر و سریع‌ تر کنند. در این بخش، به بررسی کارت ارزی بین‌ المللی می‌ پردازیم و توضیحات بیشتری ارائه می‌ دهیم.

کارت‌ ارزی بین‌ المللی در تمامی کشور های جهان به استثنای چند کشور محدودیت‌ هایی ندارند. به عبارت دیگر، افرادی که دارای کارت بین‌ المللی هستند، می‌ توانند به راحتی و در هر کشوری که به سفر می‌ روند، پرداخت‌ ها و انتقال وجه خود را انجام دهند. برخی از کاربرد های این کارت شامل خرید حضوری از فروشگاه‌ های سراسر جهان، برداشت وجه نقد از حساب، خرید آنلاین از سایت‌ های بین‌ المللی و پرداخت فاکتور ها در سایت‌ های خارجی، و همچنین انتقال وجه از یک حساب به حساب دیگر می‌ شوند. به دلیل تنوع کاربردی که این کارت ارزی دارد، تقریباً همه افراد در یک نقطه‌ ای از زندگی خود به آن نیاز پیدا می‌ کنند.

همانطور که اشاره شد، افرادی که این کارت ارزی را در اختیار دارند، می‌ توانند با استفاده از آن در هر مکانی که هستند، پرداخت‌ های خود را انجام دهند. اما برخی از کشور ها مانند سوریه، کوبا، روسیه، کره شمالی، سودان، اوکراین و ایران، به دلیل تحریم‌ های موجود، از استفاده از کارت ارزی محروم هستند. همچنین، این کارت‌ ها دارای دسته‌بندی‌ ها و انواع مختلفی هستند که در این مقاله درباره هر یک توضیحات بیشتری ارائه شده است.

انواع کارتهای ارزی بین المللی

کارت ارزی بین الملل
انواع کارت ارزی بین الملل

همانطور که در بخش قبلی به این موضوع اشاره کردیم، کارت ارزی بین الملل به دسته های گوناگونی تقسیم می شوند. این کارت ها مدل های مختلفی دارد که افراد بر اساس شرایط، نیاز ها و نوع پرداخت هایی که دارند، می توانند یکی از آن ها را انتخاب نمایند. انواع کارت های ارزی بین الملل به سه گروه زیر تقسیم می شوند:

  1. کارت نقدی یا Debit Card،
  2. کارت اعتباری یا Credit Card
  3. کارت های مجازی یا Virtual Card

در ادامه درباره تفاوت آن ها توضیحات بیشتری ارائه داده ایم. با بابک ویزا همراه باشید:

کارت نقدی یا Debit Card

کارت های نقدی بین‌ المللی، مانند کارت نقدی یا Debit Card، به صورتی عمل می‌ کنند که می‌ توانید آن‌ ها را از بانک دریافت کنید و از آن‌ ها برای انجام پرداخت‌ های مختلف استفاده کنید. این پرداخت‌ ها شامل خرید آنلاین، جا به جایی وجه، خرید حضوری و برداشت وجه نیز می‌شوند. با این حال، در استفاده از این کارت‌ ها، باید توجه داشت که می‌ توانید فقط تا میزان وجه نقدی که در حساب خود دارید، پرداخت کنید. به عبارت دیگر، هنگامی که موجودی حساب شما تمام می‌ شود، دیگر نمی‌ توانید از کارت خود برای پرداخت استفاده کنید.

کارت اعتباری یا Credit Card

کارت اعتباری بین‌ المللی نیز، همانند کارت اعتباری یا Credit Card، را می‌ توانید از بانک‌ ها دریافت کنید. هنگامی که حساب بین‌ المللی خود را باز می‌ کنید. با توجه به نام این کارت، شما می‌ توانید براساس اعتبار خود با آن پرداخت کنید. هزینه‌ ها و خرج‌ های شما در طول ماه با این کارت ثبت می‌ شود و سپس در انتهای ماه یا در یک مدت مشخص توسط بانک، شما باید بدهی خود را به بانک پرداخت کنید. اگر شخص به موقع پرداخت نکند یا به تأخیر بیافتد، اعتبار او برای خرج کردن کاهش می‌ یابد.

کارت های مجازی یا Virtual Card

دسته سوم، کارت‌ های مجازی بین‌المللی یا Virtual Card هستند. با استفاده از این کارت‌ ها می‌ توانید عملیات پرداختی مانند خرید آنلاین یا جابجایی وجه را انجام دهید. اما برای دریافت آن، نیازی به رفتن به بانک و دریافت یک کارت فیزیکی ندارید. می‌ توانید این کارت‌ ها را از طریق حساب پی‌ پال بدست آورید و با استفاده از شماره‌ های مخصوص آن‌ ها، پرداخت را انجام دهید. با استفاده از این کارت‌ ها، تنها قادر خواهید بود پرداخت‌های آنلاین را انجام دهید.

مهم است به یاد داشته باشید که کارت‌ های مذکور در همه کشور ها قابل استفاده نیستند. بنابراین، شما باید بر اساس کشوری که در آن خرید می‌ کنید، کارت مناسب خود را انتخاب کنید. همچنین، برای دریافت کارت‌ های اعتباری فیزیکی از بانک، شما باید در آن بانک حساب باز کنید. بنابراین، لازم است که شما نوعی اقامت کوتاه یا بلند مدت در آن کشور داشته باشید.

کارت های مجازی یا Virtual Card

شرایط و مدارک دریافت کارتهای ارزی بین الملل

مهم ترین بخش دریافت کارت ارزی بین‌ المللی، آشنایی با شرایط و مدارک لازم برای دریافت آن است. افرادی که قصد دارند کارت ارزی خود را دریافت کنند، باید شرایط مربوطه را مطالعه کرده و مدارک لازم را به درستی و کامل آماده کنند. بدون ارائه مدارک کامل و صحیح به بانک، امکان دریافت کارت برای افراد وجود نخواهد داشت.

به همین دلیل هم در ادامه این مقاله از سایت بابک ویزا شرایط و مدارک دریافت این کارت ارزی بررسی نموده ایم.

شرایط دریافت کارت ارزی بین الملل کارت نقدی و اعتباری

  1. فرد باید ۱۸ سال داشته باشد
  2. حتما باید مدارک شناسایی معتبر برای احراز هویت داشته باشد
  3. باید آدرس قابل تایید و رسمی داشته باشد
  4. افراد زیر ۱۸ سال باید اجازه والدین را داشته باشند

افرادی که قصد دارند تا کارت ملی بگیرند، لازم است در کشور مورد نظر حضور داشته باشند و بتوانند احراز هویت را انجام بدهند. افرادی که داخل ایران هستند و قصد دارند تا کارت ارزی خود را از داخل کشور دریافت کنند، باید بدانند که در حال حاضر امکان انجام این کار به صورت مستقیم برای آن ها وجود ندارد.

شرایط دریافت کارتهای ارزی بین المللی برای کارت های مجازی

برای دریافت این کارت ها، اکثرا تنها داشتن مدارک شناسایی برای افراد بالای ۱۸ سال کافی است. برای این کارت هم نیاز به ارائه آدرس است. اما می توان از آدرس های حقوقی استفاده کرد و نیازی به تایید این که فرد در این آدرس زندگی می کند نیست. به همین دلیل هم شرکت ها می توانند برای افراد کارت های مجازی دریافت کنند.

مدارک لازم برای دریافت کارت ارزی بین المللی

  • کارت ملی یا پاسپورت (هر مدرک شناسایی معتبری قابل قبول است)
  • مدارک مربوط به آدرس محل زندگی
  • شماره همراه با کد کشور محل زندگی فرد

ایران یکی از کشور هایی می باشد که در لیست تحریم های بانک های بین الملل دیده می شود. به همین دلیل هم شهروندان کشور ایران اجازه دریافت این کارت ها را ندارند. ولی برخی از سایت ها و شرکت های خصوص می توانند کارت ارزی بین الملل را برای مردم کشور ایران تهیه کنند. بیشتر این کارت ها به صورت مجازی می باشند.

کارت ارزی بین الملل آمریکا

نحوه دریافت کارت ارزی بین الملل

بعد از جمع‌ آوری اطلاعات موردنیاز درباره انواع کارت‌ های ارزی مانند دبیت کارت و … که در بخش های قبلی توضیح داده شد، حال نوبت به شرایط و مدارک موردنیاز برای دریافت کارت‌ ارزی بین‌ الملل می‌ رسد. افرادی که شرایط لازم را دارند، باید با روش و مراحل دریافت کارت‌ ها آشنا شوند. بدون شک، آشنایی با این مراحل و روش‌ ها می‌ تواند به افراد کمک کند تا کارت خود را به سرعت دریافت کنند و با هیچ مشکلی مواجه نشوند. در ادامه، نمونه‌ ای از نحوه دریافت کارت ارزی بین‌ الملل به طور کلی توضیح داده شده است.

روش دریافت کارت ارزی به صورت حضوری بسیار ساده است. اولین مرحله برای دریافت کارت‌ ارزی بین‌ الملل، مطالعه شرایط و آماده‌ سازی مدارک به صورت کامل است. سپس افرادی که مدارک خود را آماده کرده و اطمینان حاصل کرده‌ اند که شرایط دریافت کارت را دارند، باید تمامی مدارک خود را به بانک مربوطه ارائه داده و پس از انتخاب نوع حساب، فرآیند افتتاح حساب خود را انجام دهند. پس از تکمیل مراحل افتتاح حساب در کشور موردنظر، مانند افتتاح حساب بانکی در انگلستان و …، اگر مدارک به طور کامل ارائه شده باشند، بانک کارت درخواستی را برای افراد صادر می‌ کند.

روش دریافت برای افرادی که در داخل ایران هستند، کمی متفاوت است. شهروندان ایرانی نمی‌توانند کارت‌ ارزی بین‌ الملل خود را به صورت مستقیم از بانک دریافت کنند. بنابراین، راه حل باقیمانده برای آن‌ ها این است که به وب‌سایت‌ ها و شرکت‌ های رابطه‌ ای مراجعه کرده و پس از مطالعه شرایط مشخص شده در هر وب‌ سایت، کارت مجازی بین‌ المللی خود را دریافت کنند. شرایط، مدارک و روش دریافت کارت در هر وب‌ سایت ممکن است با دیگران تفاوت داشته باشد.

هزینه گرفتن کارتهای ارزی بین الملل

یکی از سوالاتی که ممکن است برای تمامی افرادی که قصد دریافت کارت ارزی بین‌ المللی را دارند، پیش بیاید، مربوط به هزینه دریافت این کارت‌ ها است. مشخص شدن میزان سرمایه مورد نیاز برای دریافت کارت ارزی می‌ تواند به افراد در برنامه‌ ریزی مالی خود کمک کند. در این بخش، به طور کلی درباره هزینه‌ های دریافت کارت ارزی بین‌ المللی توضیحاتی ارائه خواهد شد.

در ابتدا، باید ذکر کرد که برای افرادی که قصد دریافت حضوری کارت ارزی را دارند، هزینه دریافت این کارت رایگان است. بسیاری از بانک‌ ها یک حساب برای مشتریان خود ایجاد می‌ کنند و کارت را به صورت رایگان صادر می‌ کنند. با این حال، احتمال وجود محدودیت‌ ها و در نظر گرفتن حداقل میزان سرمایه برای افتتاح حساب توسط برخی بانک‌ ها وجود دارد. بنابراین، توصیه می‌ شود افراد برای اطلاعات دقیق تر، هزینه‌ های مربوط به بانک مورد نظر خود را بررسی کنند. این هزینه‌ ها ممکن است شامل هزینه کپی مدارک، هزینه چاپ کارت، کارمزد بانک و موارد این چنینی باشد.

برای افرادی که تمایل دارند از طریق وبسایت‌ ها و شرکت‌ های واسطه در ایران کارت ارزی بین‌المللی خود را دریافت کنند، علاوه بر هزینه خرید ارز از وبسایت، هزینه‌ ای به عنوان کارمزد وبسایت نیز دریافت می‌ شود. این کارمزد معمولاً بابت افتتاح حساب به جای مشتری و تحویل کارت مجازی دریافت می‌ شود. هر وبسایت بر اساس سطح اعتبار و خدماتی که ارائه می‌ دهد، ممکن است هزینه‌ های متفاوتی دریافت کند. در نتیجه، توصیه می‌ شود افراد حتماً قوانین و قیمت‌ های مربوط به وبسایت مورد نظر خود را مطالعه کنند.

کارت ارزی بین الملل

اعتبار کارتهای ارزی بین الملل

یکی از سوالاتی که ممکن است برای تمامی افرادی که قصد دریافت کارت ارزی بین‌ المللی را دارند، پیش بیاید، مربوط به میزان اعتبار این کارت‌ ها است. افرادی که قصد دارند این کارت‌ ها را دریافت کنند، به دنبال کسب اطلاعات لازم در خصوص میزان اعتبار کارت‌های ارزی بین‌المللی هستند و می‌خواهند بدانند که با آن‌ها چه کارهایی می‌توان انجام داد. در ادامه این بخش، درباره اعتبار کارت‌های ارزی بین‌المللی توضیحات بیشتری ارائه خواهد شد.

در ابتدا باید اشاره کرد که کارت‌های ارزی بین‌المللی از جمله معتبرترین و قابل اعتمادترین کارت‌های اعتباری در سراسر جهان هستند. افرادی که این کارت‌ها را در دست داشته باشند، می‌توانند به صورت آنلاین یا حضوری پرداخت‌های خود را انجام داده یا به وسیله آن‌ها خرید کنند. تنها برخی از کشورها در لیست تحریم بانک‌های بین‌المللی قرار دارند و کاربران نمی‌توانند با استفاده از کارت‌های ارزی خود در این کشورها پرداختی انجام دهند.

اما نکته دیگری که باید در نظر گرفت، مربوط به اعتبار وبسایت یا شرکت صادرکننده کارت‌های اعتباری بین‌المللی است. افراد ایرانی که می‌خواهند از خدمات وبسایت‌های مختلف برای دریافت کارت‌های ارزی خود استفاده کنند، باید به خاطر داشته باشند که اعتبار وبسایت را بررسی کرده و مطمئن شوند که کارت آن‌ها به دستشان خواهد رسید و بهترین تلاش را برای جلوگیری از سوء استفاده از اطلاعات آن‌ ها انجام می‌ دهد. در صورتی که این موارد بررسی شده باشند، کارت‌ های ارزی می‌ توانند جزء یکی از معتبر ترین کارت‌ های بانکی افراد باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *