مهاجرت بدون سربازی

مهاجرت بدون سربازی


شناخت شرایط مهاجرت بدون سربازی

امروزه یکی از با اهمیت ترین موضوع هایی که به آن پرداخته می‌ شود، مسئله مهاجرت به سرزمین های خارجی و اروپایی، آمریکایی و … است. آقایانی که به کشور های خارجی مهاجرت می‌ نمایند، می بایست دارای گواهی پایان خدمت باشند. ما در این مقاله مهاجرت بدون سربازی از سایت بابک ویزا می‌خواهیم مهاجرت بدون کارت پایان خدمت را مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

اگر شما هم جزو کسانی هستید که تاکنون موفق به گذراندن دوره سربازی نگشته اید و می خواهید مهاجرت نمائید، پیشنهاد می‌ کنیم تا پایان این مقاله مهاجرت بدون سربازی همراه ما باشید تا اطلاعات مفید در زمینه مهاجرت بدون کارت خدمت و گواهینامه پایان خدمت کسب کنید.

جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید:  04135555364

ضرورت داشتن گواهینامه پایان خدمت برای مهاجرت

آقایان و پسرانی که سودای مهاجرت به خارج از کشور را در سر ی پرورانند در درجه نخست باید ۱۸ سال سن را رد کرده باشند و گواهی پایان خدمت هم دارا باشند. در حقیقت، این الزام و شرایط مربوط به سن و گواهی پایان خدمت تنها برای اشخاصی اعمال می شود که قصد مهاجرت به کشور خارجی را داشته باشند. به علاوه، وجود قوانینی که امکان مهاجرت بدون گواهی پایان خدمت را ممکن می کند، می‌تواند اجازه مهاجرت به این عزیزان را بدهد.

اگرچه، در صورت داشتن قصد مهاجرت برای مدت طولانی به کشور خارجی، داشتن گواهی پایان خدمت مفید خواهد بود. این امر باعث می شود که مهاجرت به کشور مورد نظر بدون هیچ نگرانی و استرسی انجام شود.

بررسی شرایط مهاجرت بدون سربازی

کسانی که مشمول وظیفه و نظامی هستند، دارای شرایط و وظایف خاصی هستند. این عزیزان، قوانین مهاجرت بدون کارت پایان خدمت را باید بشناسند تا بتوانند به مهاجرت اقدام کنند. بنابراین، در ابتدا بایستی هدف اصلی از مهاجرت مورد نیاز مشخص شود. به عنوان مثال، آیا شخص به دنبال مهاجرت تحصیلی است یا مهاجرت کاری است.

عزیزانی که به دنبال مهاجرت بدون سربازی و خدمت هستند، باید یک وثیقه به عنوان ضمانت‌ نامه برای مهاجرت خود ارائه کنند و تمام مدرک های مرتبط در این زمینه را ارائه کنند تا بتوانند مجوز مهاجرت را کسب کنند و با دریافت ویزا و پاسپورت به کشور مورد نظر خود مهاجرت نمایند.

دریافت پاسپورت برای افراد بدون خدمت
دریافت پاسپورت برای افراد بدون خدمت

در این مقاله مهاجرت بدون سربازی، اطلاعات کامل و جامعی درباره مهاجرت بدون گواهی پایان خدمت را برای شما فراهم کرده‌ ایم. همراه ما باشید.

بررسی شرایط عمومی مهاجرت برای افراد مشمول دوره سربازی

قانون سربازی در تمامی کشور ها وجود دارد. وجود این قانون به منظور حفظ و پاسداری از کشور می باشد و البته این قانون هر فردی را تحت شرایط خاصی به سپری کردن دوره خدمت سربازی الزامی کرده است. در بیشتر موارد، زمانی که شخص به سن ۱۹ سالگی می‌ رسد، ملزم به شرکت در دوره خدمت سربازی می‌ شود.

بعضی از جوانان، هنگام رسیدن به سن ۱۹ سالگی، تصمیم به مهاجرت به کشور های پیشرفته و مدرن می‌ گیرند، این تصمیم را به منظور کسب مهارت‌ های علمی و همچنین افزایش دانش خود، و نیز یافتن موقعیت‌ های شغلی مناسب در آینده اخذ می کنند. از آنجا که این افراد هنوز گواهی پایان خدمت سربازی خود را دریافت نکرده‌ اند. امکان دریافت پاسپورت و خروج از کشور برای آن‌ ها ممنوع است. در این حالت توصیه می کنیم که این اشخاص به متخصصان و مشاوران مهاجرت مراجعه کرده. اطلاعات کامل در مورد مهاجرت بدون کارت پایان خدمت را دریافت کنند. در ادامه این مقاله مهاجرت بدون سربازی، بخشی از این اطلاعات مفید را برای شما آورده ایم.

آشنایی با روش‌ های متعدد مهاجرت بدون داشتن گواهینامه پایان خدمت

همان‌ گونه که در قسمت های قبل گفتیم شیوه های متعددی برای مهاجرت بدون سربازی وجود دارد و در ادامه این قسمت از مقاله کلیه این روش‌ های مناسب را برای شما عزیزان شرح می دهیم و بررسی می‌ کنیم. این روش‌ ها عبارت‌ به گونه زیر می باشند:

روش اول: مهاجرت تحصیلی بدون گذراندن دوره سربازی

مهاجرت بدون سربازی، یکی از روش‌ های رایج و موثر برای مهاجرت تحصیلی است و هر ساله بسیاری از دانش‌ آموزان و دانشجویان از این مسیر برای مهاجرت به کشور های دیگر استفاده می‌ کنند. دانش‌ آموزانی که سن آن ها کمتر از ۱۸ سال می باشد، بدون هیچ‌ گونه مشکلی می‌ توانند به راحتی اقامت در کشور های دیگر را دریافت کرده و برای تحصیل به آن‌ ها مهاجرت کنند.

لازم به ذکر است، با داشتن یک پاسپورت معتبر و پذیرش از کالج‌ های معتبر موجود در کشور هایی مانند اتریش، سوئیس، کانادا، انگلستان، آمریکا و سایر کشور های اروپایی، افراد می‌ توانند بدون هیچ‌ گونه محدودیتی به مهاجرت تحصیلی بپردازند. اما موضوع بسیار مهمی که در اینجا بررسی می‌ شود، اما مسئله مهم تری که هست، مسئله مهاجرت عزیزان بالای ۱۸ سال و افرادی که مشمول دوره سربازی هستند، می باشد و در ادامه مقاله مهاجرت بدون سربازی این مسئله مهم را بررسی می‌ کنیم.

آیا افراد مشمول دوره سربازی می‌ توانند برای اپلای معافیت تحصیلی اقدام کنند؟

اگر چه مهاجرت تحصیلی برای افرادی که دارای کارت پایان خدمت نیستند، دشواری‌ هایی را به همراه دارد، اما مواردی نیز وجود دارند. این افراد باید طبق قوانین و مقررات عمل کرده و برای دریافت پاسپورت و ویزای خود اقدام کنند. برای دریافت ویزا برای افرادی که می‌ خواهند مهاجرت تحصیلی داشته باشند، به مدارک زیر نیاز خواهند داشت. لطفاً در تکمیل مدارک خود دقت کنید و به موارد زیر توجه فرمایید.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت بدون سربازی

از جمله مورد نیاز ترین مدرک های مورد نیاز برای مهاجرت بدون کارت پایان خدمت می‌ توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • ارائه کلیه مدارک تحصیلی اعم از ریز نمرات دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی برای دریافت و اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر
  • ارائه دادن نامه پذیرش دانشگاه خارجی و دانشگاه فعلی و دریافت معرفی نامه به نظام وظیفه
  • ثبت نام کردن در سامانه نشا که تحت نظر وزارت علوم است.
  • ثبت نام کردن پذیرش دانشگاه مربوطه در سامانه نشا زیر نظر وزارت علوم
  • ارائه دادن نامه پذیرش دانشگاه به سازمان امور دانشجویان
  • دریافت کردن معرفی نامه به سازمان وظیفه عمومی
  • قرار دادن وثیقه سربازی برای خروج از کشور (معمولاً این وثیقه بین ۳ الی ۲۰ میلیون تومان متغیر است.)
  • گرفتن نامه‌ ای برای دریافت پاسپورت و ویزا از سازمان نظام وظیفه

عزیزانی که مدارک نامبرده را تکمیل می کنند و ارائه می‌ دهند‌، می‌ توانند برای مهاجرت به خارج از کشور بدون داشتن گواهی پایان خدمت اقدام نمایند و در کشور مقصد به تحصیل بپردازند.

شرایط مهاجرت بدون سربازی
شرایط مهاجرت بدون سربازی

بررسی مهاجرت کاری بدون گذراندن دوره سربازی

از دیگر راه های رایجی که می‌ توان به کمک آن مهاجرت بدون را انجام دهید، مهاجرت از طریق کار می باشد که یکی از روش‌ های کم‌ هزینه برای مهاجرت محسوب می‌ شود. معمولا کشور هایی که نیاز به استخدام نیروی کار خارجی دارند، قوانین منحصر به خود را داشته و افراد باید متناسب با این قانون ها به مدت ۶ ماه ویزای کار دریافت کنند. پس از یافتن شغل خود در این کشور، در آن اقامت کرده و به کار بپردازند. در اکثر کشور های خارجی که نیاز به نیروی کار دارند، باید شرکت یا کارفرما برای شخص دعوت نامه ارسال کنند. تا موفق به دریافت ویزای کار شوند. یکی از این ویزا ها اسکیل ورکر است که برای نیروهای متخصص کاری با شرایط سنی، تحصیلات، سابقه کاری و مدارک زبان با نمره بالا ارسال می‌ شود. معمولاً این دسته از افراد می‌ توانند در کشور هایی چون کانادا مشغول به کار شوند. لازم به ذکر است که ویزای کاری یکی از پر طرفدار ترین ویزا ها بوده و افراد تمایل بسیار زیادی به مهاجرت کاری دارند.

کلیه افرادی که دوره سربازی خود را به اتمام نرسانده‌ اند نیز می‌ توانند پاسپورت خود را برای اخذ ویزا ارائه داده و با داشتن معافیت تحصیلی از طریق ویزای تحصیلی برای مهاجرت کاری اقدام کنند و پس از مهاجرت برای دریافت ویزای جاب آفر اقدام نمایند. برای مردان علاوه بر پاسپورت و ویزا شرط داشتن کارت پایان خدمت نیز وجود دارد.

سخن پایانی

امروزه همانطور که گفته شد مهاجرت به یکی از اصلی‌ ترین دغدغه‌ های جوانان ایرانی تبدیل گشته است. به جرأت می‌ توان گفت که همه افراد تمایل بسیاری به مهاجرت دارند. و به دنبال زندگی ایده آل در دیگر کشور های خارجی و اروپایی هستند. ما در این مقاله به مهاجرت بدون سربازی پرداخته و اطلاعات مفیدی در زمینه مهاجرت افراد سرباز و افرادی که ۱۸ سال آن ها به اتمام رسیده است در اختیار شما گذاشتیم.

در صورتی که شما نیز ۱۸ سال خود را تمام کرده اید و به خدمت سربازی نرفته‌ اید و تمایل به مهاجرت دارید‌. می‌ توانید با توجه به روش‌ های گفته شده. قوانینی که وجود دارد برای مهاجرت تحصیلی و یا مهاجرت کاری به کشور های خارجی و اروپایی اقدام نمایید. همچنین برای دریافت راهنمایی کامل تر نیز. می‌ توانید با مشاوران و کارشناسان که در حوزه مهاجرت فعالیت می کنند، مشورت نمایید و بدون دردسر و دغدغه‌ های خاصی به کشور مورد نیاز خود مهاجرت کنید.

گروه بابک ویزا افتخار این را دارد که در زمینه مهاجرت و اقامت به کشور هایی که در ذهن دارید چه در زمینه تحصیلی و چه کاری در کنار شما عزیزان باشد تا بتوانید در کمترین زمان و مناسب ترین هزینه به کشور مقصد خود دست یابید.

جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید:  04135555364

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *