مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

کشور آمریکا به عنوان یکی از کشور های پذیرندهٔ مهاجران در جهان شناخته شده است و تا کنون برنامه‌ های مهاجرتی متنوعی را برای جذب افراد از اقوام و نژاد های مختلف ارائه داده است. این کشور انواع ویزا ها، از جمله ویزا ی تحصیلی، ویزای خانوادگی، ویزای کاری، ویزای سرمایه‌ گذاری و … را فراهم می‌ کند و افراد می‌ توانند براساس شرایط خود یکی از این ویزا ها را انتخاب و مدارک مربوط به آن را تهیه کنند. در این مقاله از سایت بابک ویزا انواع روش ها و ویزا های مهاجرت به آمریکا را بررسی می کنیم. با ما همراه باشید.

دریافت مشاوره: 04135535453

با مهاجرت به آمریکا، حتی می‌ توانید اقامت دائم در این کشور را نیز به دست آورید. البته برخی شرایط برای درخواست اقامت دائم در آمریکا وجود دارد. علاوه بر این، با دریافت بیشتر ویزا های آمریکا، می‌ توانید همسر و فرزندان خود را نیز به همراه خود به این کشور ببرید.

شناخت کشور آمریکا

کشور آمریکا که در قارهٔ آمریکای شمالی قرار گرفته است، از 50 ایالت و 5 قلمرو تشکیل شده است. این کشور در غرب و شرق توسط اقیانوس آرام و اقیانوس اطلس احاطه شده است و از شمال به کانادا مرز مشترک زمینی دارد. با جمعیتی بیش از 330 میلیون نفر، آمریکا به عنوان سومین کشور پرجمعیت جهان شناخته می‌شود و تنوع نژادی و قومی بسیاری در این کشور مشاهده می‌شود.

آمریکا به عنوان یکی از مقاصد محبوب برای مهاجرت، برای زندگی، کار و تحصیل به شمار می‌رود و افراد زیادی از سراسر جهان با دریافت انواع ویزا به این کشور مهاجرت کرده‌اند. همچنین، همانند بسیاری از کشورهای دیگر، ایرانی‌ها نیز برای ورود به آمریکا نیاز به دریافت ویزا دارند و بسته به شرایط خود، باید یک نوع ویزا را انتخاب کنند. با توجه به اینکه شرایط مهاجرت و دریافت اقامت در آمریکا برای انواع ویزا متفاوت است، قبل از شروع جمع‌آوری مدارک، ضروری است که اطلاعات دقیق و جامعی دربارهٔ روش‌های مهاجرت به آمریکا را کسب کنید.

مهاجرت به آمریکا

بنابراین، شما را دعوت می‌کنیم تا در ادامه، با ما همراه باشید و توضیحات مفید و جامعی دربارهٔ مهاجرت به آمریکا و دریافت اقامت در این کشور را دریافت کنید.

اخذ اقامت آمریکا

وقتی یک افسر مرزی آمریکا گذرنامه و ویزای شما را بررسی کرده و به شما اجازه ورود به کشور را می‌ دهد، شما مجوز اقامت در آمریکا را خواهید داشت. این اجازه ممکن است به مدت کوتاهی محدود شود که در این صورت به آن “اقامت موقت” گفته می‌ شود، یا ممکن است اقامت شما برای مدت طولانی بوده و قابل تمدید باشد که در این صورت به آن “اقامت دائم” گفته می‌ شود.

اگر شما اقامت آمریکا را دریافت کنید و پاسپورت این کشور را نداشته باشید، اما با پاسپورت کشور خود در آمریکا زندگی کنید، با داشتن گرین کارت آمریکا، مجوز اقامت دائم آمریکا را خواهید داشت و دریافت این کارت به معنای داشتن اجازه زندگی همیشگی در آمریکاست. البته اعتبار گرین کارت آمریکا 10 سال می باشد و پس از این مدت نیز قابل تمدید است.

بعد از دریافت گرین کارت آمریکا یا مجوز اقامت دائم آمریکا، اگر پنج سال آن را داشته باشید، می‌ توانید برای درخواست حق شهروندی آمریکا اقدام کنید. در صورتی که شهروند آمریکا شوید، قادر به دریافت پاسپورت آمریکایی خواهید بود و داشتن پاسپورت کشور هم به معنای بهره‌ مندی از تمام حقوق یک شهروند آمریکایی است. با داشتن این پاسپورت، می‌ توانید به بسیاری از کشور ها بدون نیاز به دریافت ویزا سفر کنید.

شرایط و مراحل مهاجرت به آمریکا

افراد برای مهاجرت به هر کشوری همچون کشور آمریکا، باید از قوانین مهاجرتی آن کشور مطلع باشند و شرایط لازم را داشته باشند. شرایط مهاجرت به آمریکا با توجه به نوع روش مهاجرت افراد، متفاوت است و متقاضیان بر اساس شرایط خود باید بهترین شیوه را برای مهاجرت انتخاب نمایند. به طور مثال برای اخذ ویزای تحصیلی، نیاز است که نامه پذیرش از یکی از دانشگاه های آمریکا ارائه شود و فرد از بودجه مالی کافی هم برخوردار باشد در حالی که برای مهاجرت از طریق ازدواج، نیاز به تمکن مالی نیست.

علاوه بر اینها، در اکثر روش های مهاجرت به آمریکا یکسری شرایط ثابت وجود دارند برای مثال مسلط بودن به زبان انگلیسی برای مهاجران ضروری است. افراد برای دریافت هر یک از انواع ویزای آمریکا، باید مدارک خود را ارائه دهند و سپس در مرحله مصاحبه حضور یابند. متقاضیان باید در زمان مصاحبه، هدف خود را از ورود به این کشور به طور کامل بیان کنند و سفارت را برای دریافت پذیرش قانع نمایند.

مراحل درخواست ویزای آمریکا

تهیه مدارک و اسناد مورد نیاز

با توجه به نوع ویزایی که انتخاب می کنید، باید اسناد و مدارک مورد نیاز آن ویزا را تهیه کرده و ارائه دهید. برخی از اسناد برای دریافت انواع ویزاها ثابت هستند مثل پاسپورت و مدارک شناسایی اما برخی دیگر از مدارک هم فقط مربوط به نوع خاص ویزای مورد خواست شماست.

تکمیل درخواست ‌نامه ویزا برای برنامه‌ ریزی مصاحبه

برای ثبت درخواست خود باید فرم درخواست آنلاین را از طریق مرکز درخواست الکترونیکی کنسول تکمیل نمایید.

پرداخت هزینه ویزا

بعد از ارسال فرم درخواست آنلاین، باید هزینه های مربوط به ویزا را نیز بپردازید.

شرکت در مصاحبه

پس از ارائه مدارک، تکمیل فرم درخواست آنلاین و پرداخت هزینه های مربوطه، وقت مصاحبه شما تعیین خواهد شد و شما برای آنکه بتوانید ویزا را دریافت کنید، حتما باید در مصاحبه حضور یابید. لازم به ذکر است که سفارت آمریکا در ایران فعال نیست و شما برای طی کردن مرحله مصاحبه باید به سفارت آمریکا در یکی از کشورهای همسایه مثل ترکیه، ارمنستان، امارات و … مراجعه نمایید.

مراحل درخواست ویزای آمریکا

بهترین روش های مهاجرت به آمریکا

در بخش های قبلی مطلب، اشاره شد که روش های مختلفی برای مهاجرت به آمریکا وجود دارند که شما بر حسب شرایط خود باید یک روش را انتخاب کرده و مدارک مربوطه را آماده کنید. در این بخش می خواهیم به بررسی شرایط انواع شیوه های مهاجرت به آمریکا بپردازیم :

مهاجرت به آمریکا از طریق کار

در حال حاضر، دریافت ویزای کار آمریکا و مهاجرت به این کشور از طریق کار برای ایرانی‌ها دشوار شده است و تنها ویزای H1B قابل دریافت است. برای دریافت ویزای H1B آمریکا، لازم است پیشنهاد شغلی از یک شرکت یا کارفرمای آمریکایی دریافت شود و متقاضیان باید قرارداد کار را امضا کنند. کارفرمایان آمریکایی برای استخدام نیروی کار خارجی مجاز به انتشار آگهی در روزنامه‌ها و سایت‌های استخدامی به مدت ۳ ماه هستند و اگر در این مدت زمان نتوانند فرد مورد نظر را پیدا کنند، مجاز به استخدام افراد خارج از آمریکا خواهند بود.

پروسه دریافت ویزای H1B پیچیده و طولانی است و نیازمند داشتن صلاحیت‌های علمی و تخصصی، مدرک تحصیلی معتبر، سابقه کار مرتبط و قوی، دستاوردهای برجسته و سایر موارد است. این نوع ویزا اصولاً برای مشاغل تخصصی صادر می‌شود و به همین دلیل نیاز به مدرک تحصیلی دانشگاهی دارد. همچنین، برای مهاجرت به آمریکا از طریق کار، تخصص حرفه‌ای در حوزه شغلی و سابقه کار کافی ضروری است.

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

روش محبوب برای مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل است. شرط اساسی برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا، دریافت نامه پذیرش از یکی از دانشگاه‌ های آمریکا است و بدون این نامه، نمی‌ توان درخواست ویزا را ارائه داد. همچنین، متقاضی ویزای تحصیلی باید به افسر پرونده اثبات کند که پس از اتمام تحصیلات در آمریکا، به کشور خود باز خواهد گشت.

برای مهاجرت تحصیلی به آمریکا، باید در یکی از آزمون‌های SAT یا ACT شرکت کرده و نمره قبولی را کسب کنید. این مورد بسته به نوع دانشگاه و برنامه تحصیلی که انتخاب می‌کنید، الزامی است. همچنین، فارغ‌التحصیلان خارجی دانشگاه‌های آمریکا حداکثر ۲ ماه پس از فارغ‌التحصیلی مجاز به کاریابی و دریافت ویزای کاری خواهند بود. در غیر این صورت، باید به کشور خود بازگردند.

برای تحصیل در دانشگاه‌ های آمریکا، می‌ توانید از انواع بورسیه‌ های تحصیلی نیز استفاده کنید که در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌ شوند. دانشجویانی که سطح علمی بالا برخوردارند و مقالات علمی منتشر شده دارند، در اولویت برای دریافت بورسیه‌ های تحصیلی قرار می‌ گیرند. البته، شرایط بورسیه‌ های تحصیلی متفاوتی وجود دارد و توصیه می‌ شود با کارشناسان بابک ویزا تماس بگیرید تا در این زمینه راهنمایی های لازم را دریافت نمائید.

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

روش سوم برای مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری می باشد. سرمایه گذاری در کشور آمریکا به شیوه های گوناگونی امکان پذیر می باشد.

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

ویزای EB5

یک نوع ویزای سرمایه گذاری آمریکا، ویزای EB5 است. متقاضیان این نوع ویزا باید دارای حداقل سرمایه برای سرمایه گذاری در شرکت تجاری باشند و حداقل 10 کارگر واجد شرایط را در شرکت استخدام کنند. حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری، بر اساس مکان شرکت تعیین می شود به طوری که در روستاها و مناطق کم جمعیت نیاز به حداقل 900 هزار دلار است و در مناطق شهری حداقل باید 1.8 میلیون دلار سرمایه گذاری شود. لازم به ذکر است که با ویزای EB5 می توان برای دریافت گرین کارت یا اقامت دائم آمریکا اقدام کرد.

ویزای E2

ویزای E2، ویزایی برای مهاجرت به آمریکا با حداقل مبلغ سرمایه گذاری است. دارندگان این نوع ویزا، مجوز خرید یا راه اندازی کسب و کار جدید را دریافت می کنند و بیزینسی که قصد خرید آن را دارند، باید فعال باشد یعنی کارمند و کارگر داشته باشد. برای دریافت ویزای E2 سرمایه گذاری در آمریکا، می توان با حداقل مبلغ 100 تا 150 دلار اقدام کرد.

ویزای E1

ویزای E1 هم یک نوع ویزای سرمایه گذاری آمریکا محسوب می شود. برای دریافت این نوع ویزا، نیازی به سرمایه گذاری کردن در آمریکا نیست فقط باید به اثبات برسانید که با یک شرکت آمریکایی مشغول مبادله کالا می باشید. البته مبادله هر نوع کالایی مورد تایید نیست و ارزش کالاهای در حال مبادله باید حداقل 100 هزار دلار باشد. در این روش مهاجرت به آمریکا تا زمانی که کالا مبادله کنید، می توانید در کشور اقامت داشته باشید.

ویزای L1

ویزای L1 آمریکا را افرادی می توانند دریافت کنند که می خواهند یک شعبه از شرکت خود را در آمریکا داشته باشند. برای دریافت ویزای L1 سرمایه گذاری آمریکا، حتما باید یک شرکت در کشور خودتان داشته باشید و حداقل هم یک سال از زمان تاسیس شرکت شما گذشته باشد.

مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری

مهاجرت به آمریکا با شرکت در قرعه کشی یا همان لاتاری هم امکان پذیر است. قرعه کشی بزرگ لاتاری را کشور آمریکا هر ساله برگزار می کند و سالانه هم حدود 55 هزار نفر افراد از کشور های مختلف که تعداد مهاجران کمتری در آمریکا دارند. در این قرعه کشی قبول می شوند. کشور ایران هم در لیست کشور های مجاز برای شرکت در لاتاری است و بعد از برنده شدن، فرد قادر به دریافت ویزای لاتاری آمریکا می شود و می تواند با گرین کارت به آمریکا وارد شود.

مهاجرت به آمریکا از طریق تولد

از راه های دیگر مهاجرت و اخذ تابعیت آمریکا، از طریق تولد در آمریکاست. به طور کلی، کشورها برای اعطای تابعیت یا از سیستم خاک تبعیت می کنند و یا از سیستم خون. کشورهایی مثل دانمارک، اتریش، هلند و … تابع قوانین تبعیت از طریق خون هستند یعنی پدر یا مادر کودک متولد شده باید تبعه آن کشور باشند اما کشور آمریکا، از سیستم خاک تبعیت می کند و اگر پدر و مادری فرزند خود را در این کشور به دنیا بیاورند، فارغ از اینکه تابع کدام کشور هستند، فرزند آنها تبعه آمریکا خواهد بود.

لازم به ذکر است که تابعیت فرزند متولد شده در آمریکا هیچ گونه آثار تابعیت برای پدر و مادر او ندارد اما می تواند پس از بزرگ شدن، برای دریافت تابعیت و پاسپورت والدین خود درخواست دهد.

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

برای مهاجرت به آمریکا و دریافت اقامت دائم این کشور می توانید از طریق ازدواج هم اقدام نمایید. ویزایی که برای این روش مهاجرت صادر می شود، تحت عنوان ویزای K1 یا فیانسه (نامزدی) می باشد. مدت اعتبار ویزای نامزدی، 3 ماه می باشد و برای کسانی که سیتیزن آمریکا باشند و بخواهند همسر یا نامزد خود را به این کشور بیاورند این روند نهایتا 1 سال تا 1 سال و نیم به طول می انجامد.

پس از اینکه شخص وارد آمریکا شود، می تواند پیگیر مراسم ازدواج خود باشد و حداکثر 3 ماه فرصت دارد مراحل قانونی ازدواج خود را طی نماید. بعد از ازدواج، یک اقامت 3 ساله نیاز است و پس از این مدت می توان برای اخذ گرین کارت آمریکا درخواست داد. اگر طی 3 ماه، ازدواجی صورت نگیرد فرد باید خاک آمریکا را ترک کند و در صورت عدم خروج از کشور، تحت پیگرد قانونی خواهد بود.

برای دریافت ویزای K1 یا فیانسه (نامزدی) نیاز است از یکسری شرایط برخوردار باشید و باید مدارکی ارائه کنید که اثبات کند شما و نامزدتان طی 2 سال گذشته با یکدیگر در ارتباط بوده اید. همچنین اگر قبلا ازدواج کرده اید باید مدارک مربوط به فوت یا طلاق از همسر خود را ارائه نمایید. ارائه پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار و ارائه گواهی عدم سوء پیشینه و سلامت پزشکی، از دیگر شرایط دریافت ویزای K1 یا فیانسه (نامزدی) می باشد.

مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی

از روش های دیگر برای مهاجرت به آمریکا، پناهندگی است. بر اساس اصل کنوانسیون ژنو، هرگاه شخصی در کشور خود به دلایل سیاسی، گرایشات مذهبی خاص، تبعیضات نژادی یا جنسیتی ترس شدید از شکنجه یا خطر جانی داشته باشد، می تواند در کشورهایی که عضو کنوانسیون ژنو هستند اعلام پناهندگی کند. این روش مهاجرت، خطرات بسیار زیادی دارد و ممکن است همراه با سوء استفاده های مالی یا جانی باشد.

مدارک لازم برای مهاجرت به آمریکا

برای دریافت ویزای آمریکا، باید مدارک مورد نیاز را جمع آوری کرده و ارائه دهید و اگر مدارک شما ناقص باشند، احتمالا درخواست ویزای تان ریجکت شود. در ادامه، لیستی از مدارک مورد نیاز برای دریافت هر یک از ویزاهای آمریکا را قرار داده ایم اما لازم است بدانید که شما با توجه به شرایط و نوع ویزا درخواستی، باید مدارک و اسناد دیگری را نیز ارائه دهید.

 • پاسپورت معتبر با اعتبار بیش از 6 ماه
 • گذرنامه موقت از سفارت آمریکا به همراه فیش پرداختی
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • 2 قطعه عکس 5*5 استاندارد
 • ترجمه تمامی صفحات شناسنامه
 • ترجمه کارت ملی
 • ترجمه اسناد ملکی یا اجاره نامه در صورت وجود
 • ترجمه اسناد ازدواج در صورت متاهل بودن
 • ترجمه اسناد طلاق در صورت طلاق گرفتن
 • ارائه سند تمکن مالی مربوط به گردش حساب حداقل 6 ماه گذشته
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی اشتغال به تحصیل (برای افراد محصل)
 • ارائه پروانه مطب (برای پزشکان)
 • ارائه حکم بازنشستگی (برای بازنشستگان)
 • ارائه سند پرداخت مالیات یا لیست بیمه نامه کارمندان (برای کارمندان بخش خصوصی)
 • ارائه حکم پرسنلی یا کارگزینی (برای کارمندان بخش دولتی)

مهاجرت به آمریکا با و بدون وکیل

هر یک از کشورهای جهان، قوانین مهاجرت خاص خود را دارند و برای ورود به این کشورها باید قوانین مربوطه را رعایت کرد. اگر قصد مهاجرت به آمریکا را دارید، باید با قوانین و مقررات مربوط به اتباع خارجی در این کشور آشنا باشید. به عنوان مثال، باید بدانید که آمریکا در چه شرایطی به اتباع سایر کشورها اقامت یا تابعیت می‌دهد.

شما می‌توانید بدون استفاده از وکیل، امور مربوط به مهاجرت خود را انجام دهید. اما استخدام یک وکیل مهاجرتی ماهر و آشنا به قوانین حقوقی کشور مقصد، نقش مؤثری در تسهیل روند دریافت ویزا دارد و به فردی که قصد مهاجرت دارد، به شدت کمک می‌کند. با استفاده از وکیل مهاجرت، می‌توانید تمامی اقدامات و مراحل مربوط به مهاجرت به آمریکا را به او واگذار کنید و نیازی به انجام اقدامات خاص توسط خودتان نخواهید داشت.

هزینه دریافت ویزا، زندگی و اقامت در آمریکا

هزینه دریافت ویزا، زندگی و اقامت در آمریکا

طی مراحل دریافت ویزای آمریکا یکسری هزینه ها را پرداخت خواهید کرد و برای زندگی در کشور هم باید هزینه های زندگی و تحصیل خود را پیش بینی کنید. در این بخش از مطلب می خواهیم راجع به هزینه های دریافت ویزا، هزینه های زندگی و اقامت در آمریکا توضیح دهیم. برای مطالعه درباره تمکن مالی کشور آمریکا کلیک کنید.

هزینه های ویزا

هزینه های ویزا جهت مهاجرت به آمریکا بسته به نوع ویزای شما تعیین می گردد. به صورت خلاصه این هزینه ها به شرح زیر می باشد :

هزینه ویزای توریستی آمریکا: بیش از 160 دلار
هزینه ویزای نامزدی آمریکا: حدودا 265 دلار
هزینه ویزای ازدواج یا ویزای خانوادگی آمریکا: بیش از 859 دلار
هزینه ویزای لاتاری آمریکا: بیش از 545 دلار
هزینه ویزای تحصیلی آمریکا، با احتساب کارمزد SEVIS: بیش از 510 دلار
هزینه ویزای سرمایه گذاری آمریکا: بیش از 205 دلار

هزینه های حقوقی

هزینه‌ های حقوقی می‌ تواند یک هزینه دیگر برای دریافت ویزای آمریکا باشد. به دلیل پیچیدگی قوانین مهاجرتی آمریکا، توصیه می‌ شود حتماً از یک وکیل مهاجرت برای پیگیری مراحل دریافت ویزای خود استفاده کنید تا با کمترین مشکلات ممکن مواجه شوید. هزینه خدمات حقوقی و استخدام وکیل مهاجرت بین 5 تا 15 هزار دلار است.

هزینه های سفر

هزینه‌های مربوط به سفر شامل خرید بلیط و هزینه سفر به یکی از کشورهای همسایه برای حضور در مرحله مصاحبه و … است.

هزینه معاینات پزشکی

تمامی متقاضیان ویزاهای آمریکا باید تحت معاینات پزشکی توسط پزشکی که توسط این کشور تایید شده است، قرار گیرند. هزینه مربوط به معاینه پزشکی بستگی به دستمزد پزشک و کشور محل اقامت متفاوت است، اما به طور متوسط بین 100 تا 500 دلار است.

هزینه دریافت گرین کارت

هزینه دریافت گرین کارت آمریکا بستگی به نوع گرین کارت دارد. به عنوان مثال، هزینه تشکیل پرونده دولتی برای گرین کارت خانوادگی برابر با 1760 دلار برای متقاضیان داخل ایالات متحده و 1200 دلار برای متقاضیان ساکن خارج از ایالات متحده است.

گرین کارت
گرین کارت

هزینه مهاجرت به آمریکا و ترجمه مدارک به زبان انگلیسی

برای مهاجرت به آمریکا، باید مدارک خود را به صورت ترجمه شده به زبان انگلیسی ارائه دهید و ترجمه مدارک باید در دارالترجمه رسمی انجام شود. هزینه ترجمه رسمی مدارک به زبان انگلیسی بستگی به نوع مدرک متفاوت است.

هزینه های زندگی

زندگی در آمریکا در کل یک زندگی با هزینه‌های نسبتاً بالا است و این هزینه‌ها در شهرهای بزرگ مانند نیویورک و سان فرانسیسکو بیشتر قابل مشاهده است. با این حال، باید توجه داشت که وضعیت اشتغال و درآمدها نیز خوب است و با درآمدهای بالا که برای مشاغل مختلف در نظر گرفته شده است، افراد می‌توانند زندگی راحتی را داشته باشند.

هزینه زندگی برای یک فرد بدون در نظر گرفتن هزینه مسکن ماهانه، حدود 980 دلار در ماه است و هزینه زندهزینه زندگی در آمریکا برای یک شخص بدون در نظر گرفتن هزینه مسکن، حدود 980 دلار در ماه است و هزینه زندگی یک خانواده 4 نفره نیز حدود 3300 دلار می‌باشد. همچنین، هزینه اجاره مسکن ماهانه در آمریکا برای آپارتمان‌های یک خوابه در مرکز شهر حدود 1700 دلار و در مناطق خارج از شهر حدود 1300 دلار است. آپارتمان‌های سه خوابه در مرکز شهر و خارج از شهر هم به ترتیب در حدود 32200 دلار و 2200 دلار اجاره دارند.

زمان صدور ویزا های آمریکا بستگی به نوع ویزا دارد. برای ویزای توریستی، معمولاً طی 30 روز پس از مراحل مصاحبه، ویزا صادر می‌ شود. اما برای ویزای تحصیلی، زمان صدور حدود 120 روز قبل از شروع ترم تحصیلی است. البته در کل، زمان صدور ویزا به عوامل مختلفی بستگی دارد و در برخی موارد، پردازش ویزا ممکن است بیشتر از 6 ماه طول بکشد. در صورتی که در مصاحبه به شما گفته شود که صدور ویزا نیازمند بررسی‌ های بیشتری است، باید صبر کنید تا درخواست شما بررسی شود.

دلایل ریجکت شدن ویزا آمریکا

احتمال ریجکتی ویزای آمریکا از مواردی است که می تواند شما را از رسیدن به مهاجرت به  و از مهم ترین دلایل ریجکتی عبارتند از:

 1. مصاحبه به خوبی انجام نشده باشد.
 2. تمکن مالی لازم را نداشته باشید.
 3. تاریخچه سفری شما مناسب نباشد.
 4. انگیزه شما از سفر مشخص نباشد.
 5. اسناد و مدارک شما ناقص باشد.

برای رفع ریجکتی ویزای آمریکا باید نواقص مربوط به پرونده تان را بررسی نمایید و نامه ای هم به سفارت آمریکا ایمیل بزنید. ریجکت شدن ویزا، صدور آن را تا ماه ها به تاخیر می اندازد پس توصیه می شود مدارک را صحیح و کامل ارائه دهید.

مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای نخبگان

مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای نخبگان

افراد نخبه می توانند ویزای ویژه نخبگان آمریکا را دریافت کرده و به این کشور مهاجرت کنند. این نوع ویزا برای افراد زیر صادر می شود:

 • افرادی که دارای استعدادهای استثنایی در زمینه ‌های ورزشی، هنری و یا علمی می باشند (بازیگران، موزیسین ‌ها، ورزشکاران اینفلوئنسرها، یوتیوبرهای معروف و…)
 • اساتید دانشگاه و پژوهشگران برجسته دانشگاهی که دارای حداقل 3 سال سابقه تدریس و پژوهش می باشند و در سطح بین المللی مطرح هستند.
 • مدیران ارشد اجرایی که کسب و کاری را در خارج از آمریکا اداره می کنند.

برای این نوع ویزا، متقاضیان باید در حوزه فعالیت خود دارای کارنامه‌ای برجسته باشند. به عنوان مثال، آنها باید جوایز بین‌المللی معتبری دریافت کرده، مقالاتی در مجلات بین‌المللی منتشر کرده، یک کسب و کار با درآمد بالا داشته و … باشند. اخذ ویزای ویژه نخبگان بسیار دشوار است و تعداد متقاضیانی که می‌توانند این ویزا را دریافت کنند بسیار کم است.

مشاوره جهت دریافت ویزا و اقامت دائم آمریکا

در این مقاله از وبسایت موسسه مهاجرتی بابک ویزا، توضیحات جامعی درباره روش‌ های مهاجرت به آمریکا و دریافت اقامت در این کشور ارائه شده است. شما می‌ توانید بر اساس شرایط خود، برای یکی از ویزا های آمریکا درخواست دهید و با توجه به نوع ویزای خود، امکان دریافت اقامت دائم در کشور نیز دریافت کنید. اگر شما نیز تصمیم به مهاجرت به آمریکا دارید و سوالات و ابهاماتی دارید، می‌ توانید با کارشناسان ما در بابک ویزا تماس بگیرید و از مشاوره‌ های لازم بهره‌ مند شوید.

دریافت مشاوره: 04135535453

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *