مهاجرت به کانادا از طریق کار

مهاجرت به کانادا از طریق کار


مهاجرت به کانادا از طریق کار

امروزه یکی از بهترین راه های مهاجرت به کشور کانادا اخذ ویزای کاری می باشد. به دلیل این که وضعیت اقتصادی و همچنین رفاه اجتماعی در کانادا در سطح خوبی قرار گرفته است و از جهت دیگر جمعیت تقریبا کمی هم دارد، هر ساله بیشتر از ۳۰۰۰ نیروی کار متخصص را میزبانی می نماید که با دارا بودن ویزای کار در کانادا به یکی از استان‌ های این کشور مهاجرت می‌ نمایند. از آن جایی که هر روز به طرفداران مهاجرت به کانادا از طریق کار افزوده می شود، مجموعه بابک ویزا در این مقاله به بررسی تمامی مواردی که در مقوله مهاجرت به کانادا از طریق کار دخیل است، می پردازد. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

دریافت مشاوره: 04135535453

هدف مهاجرت به کانادا از طریق کار، اغلب کار آفرینان و کسانی هستند که مهارت و تخصص مورد نیاز کشور کانادا را دارند. به این ترتیب دولت کانادا ملزم می‌ گردد تا ‌کسب و کار تازه ای را برای این مهاجران ایجاد نماید و با تولد شغل‌ های خاص یک رقابت را در سطح  جهانی به وجود آورد.

علت ها و عوامل فراوانی نیز هستند که نشان می‌ دهد علاوه بر مهاجرت تحصیلی به کانادا، اقامت کانادا از طریق کار یکی از راه های برتر مهاجرتی به این کشور می باشد. در این بخش تعدادی از عامل ها آورده شده است:

 1. وضعیت اقتصادی دلخواه و رو به رشد کانادا و سطح رفاه اجتماعی مطلوب در کشور کانادا
 2. مالیات و هزینه‌ های مورد نیاز برای راه‌ اندازی کسب و کار خیلی پایین می باشد.
 3. برتری نو آوری این کشور در مقایسه با دیگر کشور های پیشرفته سطح جهان
 4. کیفیت زندگی در این کشور بالا و ایده‌ آل می باشد.
 5. ساپورت قوانین و مقررات کشور کانادا از مهاجران به منظور شروع یک شغل و حرفه
 6.  امنیت بالای موجود در این کشور

مهاجرت به کانادا از طریق کار

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق کار در سال ۲۰۲۳

اشخاص زیادی در سر تا سر دنیا سعی می کنند که به روش‌ های گوناگون مثل مهاجرت به کانادا از طریق کار به کشور کانادا مهاجرت نمایند تا به این طریق از فرصت های شغلی و اجتماعی بسیار خوب در این کشور بهره‌ مند شوند. در این بین مهاجرت کاری به کانادا در دسته روش‌ های محبوب و پر طرفداری می باشد که مردم ایران به منظور کار در کشور کانادا بر پایه تخصص و مهارت خود انتخاب می‌ نمایند. معمولاً گرفتن این نوع ویزا همچون دیگر ویزا ها نیازمند گذشتن از چند مرحله ویژه است.

2 روش اصلی برای مهاجرت به کانادا از طریق کار

 1. برنامه اسکیل ورکر 
 2. داشتن جاب آفر از کارفرمای کانادایی

برنامه اسکیل ورکر 

در سیستم امتیاز بندی اسکیل ورکر کانادا یا نیروی کار ماهر، متقاضی می بایست دو مرحله را رد کند و از نظر مهارت و تخصص مورد ارزیابی قرار گیرد. به منظور عبور از مرحله نخست، متقاضی می بایست حداقل امتیاز ۶۷ از ۱۰۰ را به دست آورد تا بتواند به مرحله دوم وارد گردد. سپس بر اساس امتیازی که در مرحله دوم کسب کرده است، نسبت به دیگر متقاضیان انتخاب گردد.

جاب آفر از کارفرمای کانادایی

در روش جاب آفر کانادا یا گرفتن پیشنهاد کاری، افراد میباست لیست مشاغل مورد نیاز در کانادا را بررسی نمایند و در صورتی که مهارت آن ها در این لیست قرار داشت، به کمک موسسات کاریابی می‌ توانند از کارفرمایان کانادایی پیشنهاد شغلی دریافت کنند.

اخذ ویزای کار کانادا براساس امتیازبندی اسکیل ورکر

دریافت ویزای کار از طریق سیستم اسکیل ورکر کانادا، منوط به داشتن شرایط زیر است:

 • سن کمتر از ۴۰ سال
 • تجربه کاری متناسب با رشته تحصیلی (حداقل ۳ سال)
 • مدرک تحصیلی (حداقل لیسانس)
 • مدرک زبان ( با حداقل نمره آیلتس ۶.۵)
 • کسب حداقل امتیاز ۶۷ در این سیستم
 • قرار داشتن رشته تحصیلی متقاضی در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا

افراد مقیم در کشور کانادا هم برای دریافت مجوز کار، نیاز به داشتن شرایط زیر می باشند:

 • مجوز اقامت موقت در کانادا
 • ویزای تحصیلی (ویزای تحصیلی یا کاری همسر فرد نیز قابل قبول است)
 • پیشنهاد کاری از یک کارفرمای کانادایی

چگونه ویزای کار کانادا بگیریم؟

در حالت کلی اخذ ویزای کار کانادا تضمینی منوط به کسب امتیاز های کافی بر پایه معیار های زیر می باشد:

 1. سن،
 2. تحصیلات،
 3. سابقه کاری،
 4. دانش زبانی و
 5. بسیاری امتیازات دیگر 

متقاضیانی که به وسیله این نوع ویزا برای مهاجرت اقدام می‌ نمایند، بر اساس توانایی‌ ها و مهارت‌ های خود مورد ارزیابی قرار می‌ گیرند. به علاوه به تمامی متقاضی های مهاجرت به کانادا از طریق کار، همزمان با اخذ ورک پرمیت، اجازه موقت برای زندگی در این کشور داده می‌ شود و قادر می شوند از کلیه امکانات رفاهی و اجتماعی مثل سایر شهروندان این کشور بهره‌ ببرند. راه های مهاجرت به کانادا از طریق کار به چند گروه کلی تقسیم بندی می‌ گردد که هر کدام از آن ها شرایط مخصوص به خود را می‌ طلبد. در ادامه این بخش به معرفی این راه ها می‌ پردازیم.

ویزای کار کانادا از طریق اکسپرس اینتری (Express Entry) 

این گونه از ویزای کانادا برای کسانی در نظر گرفته شده که می خواهند نسبت به دریافت اقامت کاری کانادا اقدام نمایند. براساس آن، این متقاضان در ابتدا به یک سیستم امتیاز بندی وارد شده و بعد از تائید صلاحیت، از آن‌ ها به منظور کار در این کشور دعوت به عمل می‌ آید. امتیاز بندی انواع ویزای کار کانادا بر پایه موارد زیر انجام می گیرد:

 • ملیت
 • سن
 • سطح زبان
 • جزئیات پیشنهاد شغلی
 • تحصیلات
اخذ ویزای کار کانادا
اخذ ویزای کار کانادا

شرایط مهاجرت کاری به کانادا از طریق برنامه کوتاه‌ مدت

در روش مهاجرت به کانادا از طریق کار از طریق برنامه کوتاه‌ مدت، شخصس که متقاضی به مهاجرت به کانادا از طریق کار شده است، نیاز به اجازه کار و یا پیشنهاد کاری یا همان جاب آفر کانادا از سمت یک کار فرمای کانادایی (مقیم و یا شهروند کانادا) دارد. درخواست ویزای کار به وسیله برنامه کوتاه مدت (ورک پرمیت) شامل دو مرحله زیر می‌ شود:

 1. ارائه مجوز استخدام از سوی کارفرما برای متقاضیان خارج از کشور
 2. اقدام متقاضی برای اجازه کار و ویزای کاری، پس از دریافت مجوز استخدام از سوی کارفرما

مهاجرت به کانادا از طریق کار با برنامه IMP

در برنامه IMP متقاضی مهاجرت کاری قادر است یک کسب و کار را در کشور کانادا تاسیس کرده و آن شغل را نخست از ایران اداره نماید و بعد از گذشت مدت زمانی درخواست ویزای کاری کند تا به صورت حضوری شرکت خود را اداره سازد. در این شیوه، امکان مهاجرت به همراه خانواده و تبدیل ویزای موقت کار به اقامت دائم وجود خواهد داشت.

هزینه ویزای کار کانادا 

هزینه ویزای کار کانادا در بر گیرنده هزینه های زیر می شود:

 1. درخواست بررسی مدارک از سفارت کانادا،
 2. هزینه انگشت‌نگاری و
 3. هزینه open work permit holder : این مبلغ، مرتبط به نوع ویزای کاری کانادا در سال ۲۰۲۲ ( همچون ردیف شغلی، تخصصی بودن شغل، گذراندن دوره‌ های ویژه برای شغل مورد نظر، هزینه‌ های مربوط به وکیل و …) متفاوت می‌ باشد.

تمدید ویزای کار کانادا

یکی از پر تکرار ترین پرسش های متقاضیان علاقه‌مند به مهاجرت به کانادا از طریق کار این می باشد که آیا امکان تمدید ویزای کاری کانادا وجود دارد؟

در جواب به این متقاضیان باید گفت که لازم است که متقاضی حداقل ۳۰ روز مانده به اتمام اعتبار ویزا، جت تمدید ویزا اقدام کنند. البته می بایست قبل از اقدام برای تمدید ویزا، از سوی کارفرما درخواست جدیدی به اداره کار کانادا ارسال شود. بدین وسیله با وجود تمام شدن مدت اعتبار ویزا، شخص متقاضی که در طول ۱ ماه گذشته درخواست تمدید داده است، می‌ تواند همچنان در کشور کانادا به کار خود البته به صورت قانونی ادامه دهد.

مدت زمان صدور ویزای کاری کانادا

ویزای کاری کانادا در حدود ۱۵۰ روز بعد از درخواست اخذ ویزا، صادر می‌ شود. البته این طول زمان متکی به تعداد درخواست‌ های دریافتی در اداره نمایندگی کانادا دارد که امکان دارد کمی طولانی‌ تر گشته و تا ۳ ماه دیگر هم به تعویق بیافتد.

کدام استان برای مهاجرت به کانادا از طریق کار بهتر است؟

همان گونه که در بخش های قبلی اشاره شد، امروزه کشور کانادا موفق شده است در مقایسه با دیگر کشور های جهان به یکی از بهترین مقصد های دنیا جهت مهاجرت کاری و اقامت دائم کانادا تبدیل آید. اما استان‌ های مختلف کانادا قوانین، شرایط و امکانات گوناگونی دارند. برای انتخاب بهترین استان جهت مهاجرت باید دید هدف و انگیزه شخص از مهاجرت و زندگی در کانادا چه بوده و قرار است به چه فعالیتی مشغول گردد.  با تکیه به شغل و مهارت متقاضی به مهاجرت به کانادا از طریق کار کدام استان امکانات بیشتری و موقعیت‌ های بهتری در اختیار فرد قرار می‌ دهد.

در حال حاضر دو استان کبک و ساسکاچوان به دلیل فراهم ساختن موقعیت های شغلی، توانسته‌ اند به دو استان معتبر و مطلوب جهت مهاجرت کاری کانادا تبدیل گردند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار کانادا

 • داشتن یک پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرمای مقیم و یا شهروند کانادایی
 • ارسال درخواست دریافت ویزای کار به اداره مهاجرت کانادا
 • برخورداری از تجربه و سابقه کار تخصصی به همراه بیمه
 • برخورداری از تمکن مالی
 • ارائه گواهی سلامت و عدم سوء پیشینه
ویزای کاری کانادا
ویزای کاری کانادا

وضعیت و شرایط کاری در کانادا

شرایط اشتغال و نرخ بیکاری یکی از با اهمیت ترین مسائلی می باشد که باید متقاضیان قبل از مهاجرت به آن دقت کنند. زیرا بر این اساس افراد می‌ توانند میزان شانس خود را برای پیدا کردن کار، افزایش دهند. بر پایه بررسی‌ های آماری انجام گرفته در کشور کانادا، نرخ بیکاری در سال ۲۰۱۹، چیزی در حدود ۶.۳% می باشد که این اندازه در مقابل جمعیت کانادا، عدد مطلوبی به حساب می آید.

به علاوه بر اساس این مطالعات آماری، انتظار می‌ رود که هر سال نرخ بیکاری کانادا با کاهش چشمگیری روبرو گردد. به همین علت کشور کانادا می‌ تواند گزینه مناسبی برای مهاجرت کاری به حساب آید.

درآمد سالانه افراد مشغول به کار در کانادا

درآمد افراد شاغل در کانادا به طور میانگین، بعد از کسر مبلغی به عنوان مالیات، حدود ۳۰۰۰ الی ۴۰۰۰ (دلار کانادا) در ماه است.

کاریابی در کانادا

داشتن مدرک تحصیلی از دانشگاه‌های کانادا و سابقه کاری از کارفرمایان کانادایی، از جمله امتیازات مثبت برای متقاضیانی است که قصد کار در کانادا دارند. اما اگر از مهاجران تازه وارد به کانادا هستید و از این امتیازات بی‌بهره‌اید، هم نگران نباشید. شما می‌توانید علاوه بر جستجوهای فردی و مصاحبه کاری با شرکت‌های نیازمند به نیروی کار، از طریق موسسات و سایت‌های کاریابی نیز برای پیدا کردن شغل متناسب با مدرک تحصیلی و تخصص خود اقدام نمایید.

این موسسه ها با دریافت مقدار کمی هزینه از شخص متقاضی، رزومه کاری او را دریافت و پس از بررسی‌ های صورت گرفته، متقاضی را بر اساس تخصص، به شرکت‌ های مورد نظر، معرفی می‌ کنند. در ادامه لیست شرکت‌ های معتبر کاریابی و آدرس وبسایت‌ های آن‌ ها آمده است.

لیست موسسات معتبر کاریابی در کانادا

موسسات کاریابیسایت
موسسه کاریابی در استان کبکhttps://www.jobboom.com
موسسه کاریابی در استان بریتیش کلمبیاhttps://www.bcjobs.ca
موسسه کاریابی در استان آلبرتاhttps://www.albertajobcentre.ca
موسسه کاریابی در استان منیتوباhttps://www.gov.mb.ca/govjobs
موسسه کاریابی در استان ساسکاچوانhttp://www.saskjobs.com
موسسه کاریابی در استان آنتاریوhttps://www.gojobs.gov.on.ca/Jobs.aspx
موسسه کاریابی دولت مرکزی کاناداhttps://www.jobboom.com/http://www.working.com
موسسه کاریابی فدرال کاناداhttps://www.workopolis.com/en

رتبه‌بندی فرصت‌های شغلی در کانادا

فرصت‌های شغلیرتبه بندی
حوزه رسانه۲۳%
حوزه هتل‌داری۱۷%
حوزه املاک۱۵%
حوزه فناوری اطلاعات۹%
حوزه امور مالی و بانکی۹%
حوزه فروش۸%
حوزه سلامت۷%
حوزه حسابداری۷%
حوزه آموزش۶%

مجتمع بین المللی بابک پشتیبان شما در مهاجرت به کانادا از طریق کار

درصورتی که قصد انجام مهاجرت به کانادا از طریق کار را دارید بهتر است به سراغ متخصصین این زمینه بروید تا در کم ترین زمان و معقول ترین هزینه به مقصود خود برسید. مجتمع بین المللی بابک با 24 سال تجربه خود می تواند شما را در این زمینه همراهی کند. مشاوران ما آماده پاسخویی به سوالات شما عزیزان می باشد.

تماس با متخصصین ما

دریافت مشاوره: 04135535453

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *