مشاوره منابع انسانی و روابط کار

خدمات مشاوره منابع انسانی و روابط کار

انتخاب این صفحه برای انجام درخواست مشاوره قطعا می‌ تواند یکی از مفید ترین و مثبت‌ ترین عملی باشد که شما برای سازمان و شرکت خود انجام داده‌ اید. زیرا هر کسی با ورود به این بخش و ثبت درخواست مشاوره چه به صورت آنلاین و چه حضوری موفق به ایجاد تغییرات در حوزه کسب و کاری خود شده و اصولی‌ تر، سودمند تر و مفید تر به کار خود ادامه داده است. در این بخش ارائه خدمات مشاوره منابع انسانی و روابط کار از سایت بابک ویزا در خصوص مشکلات رایج سازمان‌ ها توضیحاتی ارائه شده و علت نیاز هر سازمان به مشاوره منابع انسانی هم مشخص خواهد شد. بنابراین اگر به زمینه های بهبود سازمان خود آگاه هستید و می‌ دانید که در زمینه های جذب نیروی انسانی کارآمد و حفظ آن ها، آموزش کارکنان، ایجاد فرهنگ سازمانی، برنامه‌ ریزی درست، مدیریت عملکرد کارکنان و همچنین وفادار سازی کارکنان به سازمان نیازمند بهبود هستید، از یک مشاوره منابع انسانی درخواست کمک نمایید.

حوزه های تحت پوشش مشاوره منابع انسانی

فرآیند مشاوره منابع انسانی باید بتواند مسائلی همچون مسئله های ارائه شده در این بخش را پوشش دهد و توضیحات تخصصی در این زمینه  به مدیران و رهبران سازمان ارائه نماید.

 1. الزامات قانونی حوزه مدیریت منابع انسانی،
 2. حقوق و دستمزد و ساعات کار،
 3. مسائل انضباطی،
 4. آیین نامه‌ ھا،
 5. مقررات داخلی کارگاه،
 6. اعتصاب‌ ھا و اختلال در روند اجرای کار،
 7. ماموریت‌ ھا و مرخصی‌ ھا،
 8. تهیه مستندات،
 9. کاھش ھزینه‌ ھای قانونی و معافیت‌ ھای قوانین کار و تامین اجتماعی،
 10. نحوه و آیین رسیدگی در ھیات‌ ھای تشخیص و حل اختلاف وزارت کار،
 11. بیمه بیکاری،
 12. برون سپاری منابع انسانی و دعاوی کارگری و کارفرمایی.

از این رو مدیرانی که تمایل دارند کارآیی و اثر بخشی خود را در حوزه مدیریت منابع انسانی افزایش دهند و ارتباط موثر تری با کارکنان خود داشته باشند، بهتر است اقدام به ثبت درخواست مشاوره منابع انسانی نمایند و مشاوران با ارائه خدمات مشاوره منابع انسانی و روابط کار به بهبود روند آن ها کمک کنند.

مشاوره منابع انسانی و روابط کار

منابع انسانی چیست؟ (Human Resources) 

اما بهتر است بدانیم که منابع انسانی یا (Human Resources) دقیقا چیست؟ برای پاسخ به این سوال در این بخش خدمات مشاوره منابع انسانی و روابط کار باید گفت که منابع انسانی یا به اختصار HR در واقع یک فرد یا مجموعه‌ ای از افراد شاغل در یک سازمان هستند که با کارکنان سازمان سر و کار دارند و مسائلی مانند نحوه پاداش دهی یا جریمه، استخدام، مدیریت عملکرد و آموزش کارکنان را مدیریت می‌ کنند.

واژه منابع انسانی شکل تکمیل یافته کارگران، کارکنان، کارمندان و پرسنل است که نیاز های این افراد در سازمان را بررسی و رسیدگی می‌ کنند. به عبارتی دیگر منابع انسانی یعنی تبدیل افراد شاغل در هر سازمان به مهم‌ ترین سرمایه آن سازمان.

مقایسه مدیریت منابع انسانی از گذشته تا به امروز

آنچه که مدیریت منابع انسانی در سال‌ های گذشته انجام می‌ داد صرفا منتهی به استخدام و اخراج کارکنان و پیگیری پرداخت حقوق و مزایای آنان می‌ شد. اما از وظایف مدرن مدیریت منابع انسانی در سال‌ های اخیر می‌ توان به ایجاد رضایت، انگیزه دهی، مدیریت، توانمند سازی و حفظ کارکنان اثر بخش اشاره کرد.

رسالت اصلی مدیریت منابع انسانی، ایجاد ارزش افزوده به فعالیت شرکت است. از این رو منابع انسانی در شرکت و کسب و کار های متوسط تا بزرگ، نقش حیاتی جهت بقا، بهبود کارایی و افزایش راندمان سازمان‌ ها را ایفا می‌ کند و می‌ تواند با جاری سازی استراتژی‌ های لازم در بخش‌ های مختلف سازمان تاثیر شایانی در افزایش درآمد و بهبود عملکرد آن داشته باشد.

مشاوره مدیریت منابع انسانی چیست؟

از اصلی‌ ترین اهداف هر سازمانی این است که بتواند کارکنانی با بالا ترین عملکرد و پتانسیل را جذب و حفظ نماید. بنابراین در در نیای کسب‌ و کار رقابتی امروزه، پیاده سازی این امر چندان راحت هم نمی‌ باشد. اما خوشبختانه افرادی در هر سازمانی وجود دارند که می‌ توانند با پیاده‌ سازی استراتژی‌ های لازم، بیشترین خروجی را کسب نمایند و موجب پیشرفت سازمان شوند. به این افراد در سازمان مشاوران و یا مدیران منابع انسانی گفته می‌ شود.

مشکلات رایج سازمان کدام است و چرا نیاز به مشاوره منابع انسانی داریم؟

همان گونه که در بخش های قبل از مقاله خدمات مشاوره منابع انسانی و روابط کار گفته شد، ما برای ایجاد حداکثر خروجی در بلند مدت در هر سازمانی نیاز به مشاور منابع انسانی (HRC) یا مدیر منابع انسانی (HRM) خواهیم داشت. زیرا بسیاری از افراد بر این باور هستند که فعالیت سازمان بدون استفاده از مشاوره منابع انسانی تقریبا غیرممکن است. بنابراین برای مقابله با دغدغه‌ ها، مشکلات و چالش‌ های یک مجموعه نیاز به یک فرد متخصص خواهیم داشت.

موارد ذکر شده در بالا از جمله مشکلات رایج سازمان است که هر کدام می‌ تواند چالشی بزرگی برای سازمان بوده و مانع پیشرفت آنان شود. مشکلات سازمان در واقع مشکلاتی هستند که چندین واحد و تیم‌ های سازمان را درگیر کرده و بر عملکرد کل سازمان تاثیر منفی می‌گذارد. بنابراین حل این مشکلات اهمیت بالایی دارد. زیرا شما باید بتوانید محیط کاری سالمی را برای کارکنان خود ایجاد نمایید. لذا وجود فردی که متخصص بوده و بر این موارد آگاه است و می‌ داند که با هر مشکل چگونه مقابله کند و چه استراتژی به کار ببرد در هر سازمانی واجب است. بنابراین با استخدام مشاوران و مدیران منابع انسانی و به کارگیری آموزش آنان می‌ توانید موجب افزایش بهره‌ وری و کاهش تنش و درگیری‌ های موجود در سازمان شوید. لذا شما با انجام مشاوره تخصصی با مشاوران منابع انسانی می‌ توانید بهره‌ وری کارکنان را افزایش داده، بودجه و درآمد سازمان را کنترل نموده، رضایت و ماندگاری کاربران را افزایش داده و فرآیند جذب و استخدام را کارآمد تر نمایید.

مشاوره منابع انسانی بابک ویزا با بیش از ربع قرن تجربه و همکاری‌ موفق با شرکت و سازمان‌ های مختلف، آموزش های تخصصی در حوزه مدیریت منابع انسانی و مشاوره و استقرار مدل‌ های بومی مدیریت منابع انسانی را د راختیار شما قرار داده و شما را به اهداف و خواسته‌ هایتان برساند.

جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید: 04135535453

وظایف مشاوره منابع انسانی و روابط کار

یکی از بحث برانگیز ترین موضوعات در مدیریت و رهبری هر سازمان، منابع انسانی آن می‌ باشد. منابع انسانی در واقع افرادی هستند که در یک سازمان مشغول به کار هستند و بر اساس تخصص‌، جایگاه‌ ویژه ای را دارند. بنابراین مشاوره منابع انسانی و روابط کار به منظور هدایت و به حداکثر رساندن بهره‌ مندی از نیروی انسانی در سازمان ضروری است.

مشاوره منابع انسانی و روابط کار کمک می‌ کند که هر سازمانی با کمترین هزینه، حداکثر کارایی را از نیروی انسانی خود در جهت دستیابی به اهداف خود به دست آورد. افزایش بهره‌ وری، افزایش کیفیت زندگی کاری برای کارکنان و تقویت جایگاه پیروی از قانون از جمله اهداف مدیریت منابع انسانی می‌ باشد.

مشاوره منابع انسانی و روابط کار

مشاوره منابع انسانی و روابط کار چه مواردی را پوشش می دھند؟

مشاوره منابع انسانی و روابط کار باید بتواند موارد زیر را پوشش داده و برای هر یک از آیتم‌ های زیر استراتژی مخصوص به خود را ارئه دهد. بنابراین اگر درخصوص هر کدام از موارد ذکر شده زیر درگیر مساله ای هستید. و یا سوال دارید فقط کافیست با مشاوران حرفه ای مجموعه بابک ویزا تماس بگیرید.

 • مشاوره مسائل انضباطی، آیین نامه‌ ھا، مقررات داخلی کارگاه، اعتصاب‌ ھا و اختلال در روند اجرای کار
 • مشاوره کاھش ھزینه‌ ھای قانونی و معافیت‌ ھای کار و تامین اجتماعی
 • مشاوره در خصوص طراحی قرارداد ها، مستندات و الزامات قانون کار
 • مشاوره بیمه بیکاری و مشاوره برون سپاری منابع انسانی
 • مشاوره ھیات‌ ھای تشخیص و حل اختلاف وزارت کار
 • مشاوره الزامات قانونی حوزه مدیریت منابع انسانی
 • مشاوره حقوق و دستمزد و ساعات کار
 • مشاوره برون سپاری منابع انسانی
 • مشاوره دعاوی کارگری و کارفرمایی
 • مشاوره ماموریت‌ ھا و مرخصی‌ ھا
 • مشاوره تھیه مستندات

مزایای استفاده از مشاوره منابع انسانی و روابط کار 

 • ایجاد تأثیر مثبت
 • ایجاد صرفه اقتصادی
 • بهره وری
 • توسعه کارمندان
 • بازگرداندن تمرکز اولیه
 • صرفه جویی در وقت و هزینه
 • رضایت کارمندان و کاهش نرخ خروج
 • مدیریت ریسک
 • معرفی فناوری‌ های جدید به سازمان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *