کشور آلمان

کشور آلمان

کشور آلمان کشوری مدرن در قلب اروپا است و دارای تاریخچه ای پر اهمیت می‌باشد. آلمان دارای نه کشور همسایه است که هیچ کشور دیگری در اروپا این تعداد همسایه را ندارد. آلمان پر جمعیت ترین کشور در اتحادیه اروپا می باشد که در آن ۸۱.۲ میلیون نفر در آن زندگی می‌ کنند. در این بخش از سایت بابک ویزا به شناخت کلی از کــــشور آلمان دست خواهیم یافت. با ما تا انتهای مطلب همراه بمانید.

پایتخت و موقعیت جغرافیایی کشور آلمان

آلمان یک کشور فدرال است و پایتخت آن شهر برلین است. آلمان واقع در اروپای مرکزی و در کل با ۱۰ کشور مرز مشترک دارد. به طوری که همسایه های غربی کشور آلمان، فرانسه، هلند، لوکزامبورگ و بلژیک هستند و از جنوب با اتریش و سوئیس همسایه است و همسایه های شرقی آلــمان نیز کـشور های لهستان و جمهوری چک می باشند. دانمارک، دریای بالتیک و دریای شمال هم در شمال آلمان قرار دارند.

ایالات کشور آلمان

کشور آلمان

جمهوری فدرال آلمان دارای ۱۶ ایالت فدرال می‌باشد. ایالت های آلمان دارای تاریخ متفاوتی هستند و هر کدام تنوع  و خصوصیات خاص خود را دارند.

  • در شمال آلمان ایالت های شلسویگ-هلشتاین، مکلنبورگ، هامبورگ، برمن و نیدرزاکسن هستند.
  • در شرق آن ایالت های برلین، براندنبورگ،  تورینگن و ساکسونی- آنهالت
  • در غرب آلمان ایالت های نوردراین-وستفالن، هسن، راینلاند-پلاتینات، قرار دارند.
  • در جنوب بایرن بادن-وورتمبرگ قرار دارند.

وضعیت آب و هوایی آلمان

آلمان آب و هوای معمولی و معتدل دارد. با این وجود، با توجه به گسترش شرق به غرب و گسترش قابل توجه جنوب شمال و همچنین رشته کوه های بسیار زیاد، اختلافات اقلیمی منطقه ای قابل توجهی وجود دارد. آب و هوا در غرب آلمان به شدت تحت تأثیرات آتلانتیک با شرایط آب و هوایی  اقیانوسی است. آب و هوا گرم و معتدل با زمستان های بارانی و تابستان های معتدل گرم مشخص می شود.

در شمال آلمان، آب و هوا به شدت تحت تأثیر دریای شمال و دریای بالتیک قرار دارد. اما در اینجا نیز تفاوت هایی بین دریا های شمال و بالتیک وجود دارد. تابستان های بارانی و زمستان های معتدل با طوفان های شدید سواحل دریای شمال و مناطق داخلی آن را نشان می دهد.

جنوب غربی آلمان با فاصله قابل توجهی بیشتر از دریا دارای آب و هوای مرطوب نیمه گرمسیری است. در تمام طول سال معتدل است. بالاترین میانگین سالانه دما در آلمان در این منطقه اندازه گیری می شود. جنوب شرقی آلمان دارای آب و هوای قاره‌ ای قابل توجه با برف‌ های فراوان در زمستان های سرد و تابستان‌ های گرم و نسبتاً خشک است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *