ویزای E2 آمریکا

امکان دریافت ویزای E2 آمریکا برای ایرانیان به دلیل کمبود اطلاعات ممکن است برای بسیاری از افراد غیرقابل دسترس و غیرممکن به نظر برسد. اما مزایای بسیار این نوع ویزا به حدی است که با انجام تحقیقات کوچک و بررسی‌ های لازم، افراد به راحتی می‌ توانند شانس خود برای دریافت آن را امتحان کرده و اقدامات لازم را به عمل بیاورند. آشنایی با مدارک و هزینه‌ های لازم برای دریافت این ویزا می‌ تواند در فرآیند دریافت آن بسیار مفید واقع شود. به دلیل اهمیت این موضوع در این مقاله از سایت یایک ویزا به بررسی ویزای E2 آمرکا می پردازیم. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

شرایط دریافت ویزای E2 آمریکا به طور اولیه به نظر می‌ رسد که برای ایرانیان دسترسی مشکلی دارد. اما در این مقاله، به صورت جامع به فرآیند دریافت ویزای E2 آمریکا برای ایرانیان پرداخته شده است. همچنین روش دریافت اقامت از طریق این ویزا نیز توضیح داده شده است.

ویزای E2 آمریکا چیست؟

ویزای E2 آمریکا نوعی ویزا برای سرمایه‌ گذاری در آمریکا صادر می‌ شود و فقط به افرادی که شرایط مورد نیاز را دارا می‌ باشند، اعطا می‌ گردد. رعایت شرایط مربوط به دریافت ویزای E2 آمریکا بسیار حائز اهمیت است. افرادی که مدارک و هزینه‌ های لازم را ندارند، قادر به دریافت این مدرک نخواهند بود.

این ویزا یک نوع ویزای غیر مهاجرتی است، به این معنی که صاحبان آن نمی‌ توانند به صورت مستقیم به کارت سبز آمریکا دسترسی پیدا کنند. با این حال، این مدرک به دارندگان اجازه اقامت بلند مدت در آمریکا را می‌ دهد و همچنین برای تمدید آن محدودیتی وجود ندارد.

ویزای E2 آمریکا به افرادی اعطا می‌ شود که مقدار مشخصی سرمایه را در آمریکا سرمایه‌ گذاری کرده و در آن جا به تجارت مشغول هستند. لازم به ذکر است که داشتن توان مالی کافی برای دریافت این ویزا ضروری است و این یکی از اولین مواردی است که افراد باید به آن توجه کنند.

بعد از دریافت ویزای E2 آمریکا، سرمایه‌ گذاران باید وارد کشور مذکور شوند و به‌صورت حضوری در شرکتی که در آن سرمایه‌ گذاری کرده‌ اند، فعالیت کنند. سرمایه‌ گذار به عنوان یک مدیر ارشد در شرکت فعالیت می‌ کند و تلاش می‌ کند تا سرمایه را به بهترین نحو ممکن استفاده کند و شرکت را به رشد و پیشرفت ببرد.

وضعیت اقامتی پس از دریافت ویزا E2 ایالت متحده

با دریافت ویزای E2 آمریکا، افراد می‌ توانند در شرایط خاصی، خانواده و فرزندان زیر ۲۱ سال خود را نیز به آمریکا بیاورند و از اقامت در این کشور بهره‌ مند شوند. اما باید توجه داشت که این ویزا به طور مستقیم اقامت دائم در آمریکا را به همراه ندارد و برای دسترسی به این وضعیت، در طول اقامت در آمریکا باید روش‌ های دیگری را امتحان کرده و فرصت دریافت کارت سبز (گرین کارت) را بررسی کنند.

شرایط دریافت ویزای E2 آمریکا

در مورد شرایط دریافت ویزای E2 آمریکا لازم است بگوئیم که این ویزا یکی از بهترین مواردی می باشد که متقاضیان بسیاری را به سمت خود کشانده است. از این رو دارای شرایط خاصی هم هست. افراد به منظور دسترسی یافتن به این موقعیت با ارزش لازم است از هزینه کافی و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا را فراهم آورند. شروط لازم برای دریافت ویزای E2 آمریکا عبارت اند از:

 • داشتن تابعیت کشور دارای معاهده e2 با ایالات متحده
 • سرمایه گذاری به مقدار معین در یک شرکت آمریکایی
 • خروج از ایالات متحده پس از اتمام برنامه سرمایه گذاری E2
 • داشتن مالکیت حداقل 50 درصدی از کسب و کار خریداری شده
 • داشتن تجارتی فعال و انتفاعی
 • زندگی در آمریکا برای هدایت و توسعه تجارت e2
 • قانونی بودن منابع سرمایه گذاری

دریافت ویزای E2 در واقع نیازمند داشتن تضمین مالی کافی و قانونی برای سرمایه‌ گذاری است. علاوه بر این، افراد باید تابعیت یکی از کشور هایی که معاهده E2 با آمریکا را دارند، را داشته باشند. برای مثال، ایران به عنوان یک کشوری که معاهده E2 با آمریکا ندارد، تحت این ویزا قرار نمی‌ گیرد. با این حال، ایرانیان می‌ توانند با شرایط خاصی سعی کنند این ویزا را دریافت کنند.

دریافت ویزای E2 برای ایرانیان ممکن است کمی پیچیده‌تر و طولانی‌تر باشد. به عنوان یک راه حل، ایرانیان می‌توانند به کشورهای دیگر مانند ترکیه مراجعه کرده و در آنجا سعی کنند این ویزا را دریافت کنند. همچنین، مراجعه به مراکز مهاجرتی و مشاوران متخصص می‌تواند به ایرانیان در دستیابی به این ویزا کمک کند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای E2 آمریکا

پس از کسب اطلاعات درباره شرایط دریافت، هزینه و نحوه دریافت ویزای E2 آمریکا نوبت به بررسی مدارک لازم خواهد رسید. افراد برای دسترسی به این ویزای محبوب باید مدارک خاص و معتبری را آماده کرده و به سفارت آمریکا ارائه دهند که لیست آن عبارت است از:

 • فرم درخواست
 • پاسپورت با اعتبار حداقل شش ماه
 • عکس پرسنلی
 • رزومه کاری
 • طرح کسب و کار
 • مدارک دال بر داشتن تخصص کافی جهت استخدام در موقعیت اجرایی و سرپرستی
 • مدارک دال بر قانونی بودن سرمایه
 • اثبات حواله به ایالات متحده مانند مجوزهای مبادله ای و پیش نویس بانکی
 • مدارک دال بر ایجاد کسب و کار در آمریکا مانند قرارداد مشارکت، اساسنامه، نمودارهای سازمان و کارکنان، قراردادها، عناوین، سهام، مجوزها یا اجاره نامه ها، رسیدها
 • اثبات اینکه شرکت مربوطه کمک قابل توجهی به اقتصاد ایالات متحده خواهد کرد با ارائه مدارکی مانند فرم 941 IRS، سوابق حقوق و دستمزد، اظهارنامه مالیاتی شخصی، شواهدی از سایر دارایی های شخصی و درآمد
 • اثبات واقعی بودن کسب و کار با ارائه گزارش های سالانه، ادبیات فروش، کاتالوگ ها، مقالات خبری و سایر شواهد قابل اجرا
 • مدارک لازم برای دریافت ویزای e2 آمریکا شامل مدارک هویتی، مالی و مدارک مربوط به شرکت آمریکایی می شوند که افراد لازم است تمامی مدارک لازم را جهت اخذ ویزا آماده کنند. عدم ارائه برخی موارد مانند مدارک دال بر قانونی بودن سرمایه ممکن است منجر به مشکل و عدم دریافت این ویزا شود.

افراد پس از گرفتن ویزای e2 و ورود به کشور آمریکا لازم است حتما از فعالیت های شرکت گزارش تهیه کرده و تمامی اتفاقات مهم را به ثبت برسانند. داشتن مدارکی دال بر موفقیت شرکت و در نهایت کمک به بهبود اقتصاد آمریکا در تمدید این ویزا نقش بسیار زیادی خواهد داشت.

نحوه درخواست ویزای E2 آمریکا

چگونگی درخواست ویزای E2 آمریکا تقریبا همانند نحوه درخواست دیگر ویزا ها می باشد و افراد برای این کار باید به صورت حضوری در سفارت آمریکا حاضر گردند. با توجه به این که سفارت ایالات متحده در کشور ایران در دسترس نمی باشد، متقاضیان می توانند از پیکاپ ویزا آمریکا استفاده نمایند. پیکاپ ویزا ایالات متحده به این معنا است که افراد از طریق کشور های دیگری همچون ترکیه، امارات و ارمنستان برای دریافت این ویزا اقدام کنند.

پیکاپ ویزا ایالت متحده از ترکیه

برای دریافت ویزای E2 از طریق کشور ترکیه افراد می توانند از پیکاپ ویزا استفاده کرده و به یک نماینده مورد اعتماد وکالت دهند تا آن نماینده به جای آنان به کشور ترکیه مراجعه کرده و مراحل درخواست ویزا را طی کند.

پیکاپ ویزا آمریکا از ارمنستان

ارمنستان یکی از نزدیک ترین کشور ها به ایران است که سفارت آمریکا را داشته و افراد می توانند با استفاده از پیکاپ ویزا آمریکا از طریق ارمنستان این ویزا را درخواست و دریافت کنند.

پیکاپ ویزا ایالت متحده از امارات و دبی

امارات یکی از کشورهای هم مرز با ایران است که متقاضیان از طریق این کشور امارات و شهر دبی می توانند برای دریافت ویزای E2 آمریکا اقدام کرده یا برای صرفه جویی در هزینه ها از پیکاپ ویزا آمریکا استفاده نمایند. برای این کار متقاضیان کافی است مدارک خود را به یک فرد نماینده سپرده و همه چیز را به او واگذار کنند.

نحوه درخواست ویزای e2 آمریکا از طریق پیکاپ ویزا بسیار آسان تر و ارزان تر خواهد بود. افراد در مرحله اول باید مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا را جمع آوری کرده و سپس به یک فرد نماینده وکالت بدهند تا آن شخص به جای آنان تمامی مراحل اخذ مدرک را طی کند. لازم به ذکر است که افراد در صورت تمایل می توانند خودشان به یکی از کشورهای ترکیه، ارمنستان و امارات مراجعه کرده و در مصاحبه های حضوری سفارت شرکت نمایند.

هزینه ویزای E2 ایالت متحده

هزینه ویزای E2 آمریکا شامل دو بخش متمایز است:

 1. قیمت خود ویزا و
 2. مبلغ مورد نیاز برای سرمایه‌ گذاری.

قبل از هرگونه اقدام برای دریافت این ویزا، افراد باید این جزئیات را بررسی کنند. هزینه ویزای E2 ممکن است بسته به شرایط دریافت آن متغیر باشد و همچنین مبلغ مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در شرکت‌های آمریکایی ممکن است بسته به نوع شرکت متفاوت باشد.

قیمت ویزای E2 آمریکا

با توجه به عدم وجود سفارت آمریکا در ایران، افراد برای دریافت ویزای E2 آمریکا باید از طریق کشورهای همسایه مانند ترکیه، دبی، امارات و ارمنستان اقدام کنند. هزینه ثبت درخواست از هر کشور ممکن است متفاوت باشد. به طور کلی، افراد می‌توانند از مراکز ارائه‌دهنده خدمات مهاجرتی جهت اطلاع از هزینه ویزا استفاده کنند. این هزینه شامل قیمت فرم DS-160، هزینه استخدام وکیل مهاجرتی و هزینه تشکیل نهاد تجاری خواهد بود.

حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای دریافت ویزای E2 ایالت متحده

برای دریافت ویزای E2، ضروری است که افراد یک مقدار خاص را در یکی از شرکت‌ های ایالات متحده سرمایه‌ گذاری کنند و این سرمایه‌ گذاری باید به گونه‌ ای باشد که حداقل 50 درصد از مالکیت کسب و کار به آنان تعلق داشته باشد. عموماً هزینه حداقل مشخصی برای دریافت ویزای E2 تعیین نشده است. اما افراد باید مبلغی بین 100 تا 200 هزار دلار را در یک شرکت آمریکایی سرمایه‌ گذاری کنند تا شرایط دریافت این ویزا را برآورده کنند.

مدت زمان صدور ویزای E2 آمریکا

یکی از مواردی که باید پس از بررسی شرایط و مدارک لازم برای دریافت ویزای E2 به آن توجه شود، مدت زمان صدور این مدرک است. معمولاً پس از انجام اقدامات اولیه و پر کردن فرم درخواست ویزا، ویزا در یک بازه زمانی نسبتاً کوتاه صادر و به دست متقاضیان می‌ رسد.

برای دریافت ویزای E2 آمریکا، افراد واجد شرایط باید ابتدا درخواست خود را در سفارت ایالات متحده ثبت کنند. پس از ثبت درخواست، معمولاً درخواست متقاضیان توسط مسئولین بررسی می‌ شود و طبق شرایط، ممکن است مدت زمان طولانی‌ تری طول بکشد. بررسی و صدور ویزا ممکن است در یک بازه زمانی دو هفته به اتمام برسد. اما گاهی اوقات صدور ویزا تا چهار ماه طول می‌ کشد.

پس از انجام مصاحبه‌ های سفارت با متقاضی و تأیید نهایی صدور ویزا، معمولاً یک هفته زمان می‌ برد تا مدرک صادر شده و به دست متقاضی برسد. در مورد مدت زمان صدور این ویزا، می‌ توان گفت که افراد حدوداً دو هفته تا چهار ماه پس از ثبت درخواست، می‌ توانند ویزا را دریافت کرده و استفاده کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *