کشور کنگو

کشور کنگو

جمهوری دموکراتیک کنگو یا کشور کنگو دموکراتیک (کنگو کینشاسا) کشوری است که در مرکز آفریقا واقع شده است. پایتخت آن کینشاسا است. جمهوری دموکراتیک کنگو دوّمین کشور بزرگ در آفریقا و یازدهمین کشور بزرگ جهان به‌شمار می‌ آید و با جمعیت بیش از ۹۰،۰۰۰،۰۰۰ نفر، شانزدهمین کشور پرجمعیت جهان، و چهارمین کشور پرجمعیت در آفریقا است. همچنین به عنوان پرجمعیت‌ ترین کشوری که زبان رسمی آن فرانسوی است شناخته می‌ شود. این کشور تا سال ۱۹۹۷ میلادی زئیر نام داشت. همچنین در صورتی که در زمینه مهاجرت به این کشور سوالی داشتید می توانید با کارشناسان گروه بابک ویزا تماس بگیرید.

جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید: 04135535453

کشور کنگو

اطلاعات کلی درباره کشور کنگو

  1. واحد پول این کـــشور فرانک کنگو است
  2. در حالی که این کشور از غنی‌ ترین کشور‌ های جهان از نظر منابع طبیعی به‌شمار می‌ آید، مردم آن از فقیر ترین مردم جهان هستند.
  3. ۹۶ درصد از مردم این کشور مسیحی هستند
  4. ۲۵۰ قوم گوناگون سیاه‌ پوست می باشند.
  5. بیشتر مردم این سرزمین از اقوام کنگو، لوبا و مونگو هستند.
  6. رود های مهم کنگو، لولابا، لومامی، اوبانگی، کاسای می باشند.
  7. بلند ترین نقطه این کشور قلهٔ نگالیئما، با ۵۱۰۹ متر ارتفاع است.

موقعیت جغرافیایی کشور کنگو

جمهوری دمکراتیک کنگو از شمال با سودان جنوبی و آفریقای مرکزی، از شرق با اوگاندا، رواندا، بروندی و تانزانیا از جنوب با آنگولا و زامبیا و از غرب با جمهوری کنگو همسایه است. در غرب این کشور هم ساحل اقیانوس اطلس به طول تنها ۴۰ کیلومتر در کنار دهانه ۹۰۰ کیلومتری رود کــنگو واقع است.

کنگو با وسعتی برابر با ۲٬۳۴۵٬۴۰۹ کیلومتر مربع در زمره بزرگ‌ ترین کشورهای جهان قرار دارد. این کشور از سوی شمال با جمهوری آفریقای مرکزی و سودان جنوبی هم‌ مرز است، از سوی شرق با اوگاندا، رواندا و بوروندی، از جنوب با زامبیا و آنگولا مرز دارد و از سمت غرب به جمهوری کنگو، برون‌بوم کابیندا متعلق به آنگولا و اقیانوس اطلس محدود شده‌است. دریاچه تانگانیکا در شرق کشور، خاک آن را از تانزانیا جدا می‌ کند.

کشور کنگو

این کشور در موآندا کرانه‌ ای ۴۰ کیلومتری در کنار اقیانوس دارد و دهانه ۹ کیلومتری رود کــنگو نیز به خلیج گینه می‌ ریزد.

بیش از ۶۰٪ مساحت این کشور متشکل است از حوضه آب‌ گیری با جنگل های بارانی استوایی که رود زئیر (کنگو) و شاخه‌ هایش در آن جریان دارد. فلات‌ ها و رشته‌ کوه‌ هایی که این آبگیر را احاطه کرده‌ است شامل گرانکوه روِنزوری در شرق است. کنگو سرزمین نا همواری است و ارتفاعات کما بیش بلند در نقاط مختلف آن به چشم می‌ خورد.

وضعیت آب و هوایی کشور کنگو

 کــنگو آب و هوایی مرطوب و استوایی با تغییر اندک فصلی دارد، هر چند از دسامبر تا فوریه شمال کشور خنک‌ تر است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *