کشور کانادا

کشور کانادا

کشور کانادا شمالی‌ ترین کشور قاره  آمریکا و دومین کشور بزرگ جهان است که از شمال به اقیانوس منجمد شمالی، از شرق به اقیانوس اطلس، از غرب به اقیانوس آرام و از جنوب به کشور آمریکا منتهی می شود. طبق آخرین آمار ۲۰۱۰ جمعیت این کشور بالاتر از ۳۴ میلیون نفر است. در این مقاله از سایت بابک ویزا به شناخت کلی از کــــشور کانادا دست خواهیم یافت. با ما تا انتهای مطلب همراه بمانید. همچنین در صورتی که در زمینه مهاجرت به این کشور سوالی داشتید می توانید با کارشناسان گروه بابک ویزا تماس بگیرید.

جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید: 04135535453

پایتخت کشور کانادا

اتاوا که در استان اونتاریو واقع شده است، پایتخت این سرزمین دوست داشتنی می باشد.

کشور کانادا

زبان کشور کانادا

کـــشور کانادا دو زبان رسمی دارد:

  • زبان انگلیسی، زبان مادری حدود ۶۵ درصد از مردم کانادا می باشد.
  • زبان فرانسه، زبان اول ۲۱ درصد از جمعیت می باشد.
  • ۱۴ درصد جمعیت ساکن در کانادا بیش از یک زبان مادری دارند و یا زبان مادری آن ها غیر از زبان های انگلیسی و فرانسه است.

آمار مهاجران در کانادا

۲ درصد ساکنان کانادا در خارج از این کشور متولد شده اند و این کشور پس از استرالیا بزرگترین جمعیت مهاجر را دارد. مهاجران حدود ۷ میلیون نفر از جمعیت ۳۳ میلیون نفری کانادا را تشکیل می دهند که این بالا ترین رقم از دهه ۱۹۳۰ است. در فاصله سال های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۶ میزان رشد جمعیت مهاجر کانادا چهار برابر بیشتر از متولدین کانادا بوده است.

وضعیت آب و هوایی کشور کانادا

مناطق شمالی این کشور از آن جایی که در مجاورت نواحی قطبی قرار دارد، دارای آب‌ و هوایی سرد و خشن است. بر خلاف مناطق شمالی، در منطقه های جنوبی کانادا دمای هوا بسیار معتدل‌ تر است و در برخی نقاط حتی به ۲۰ درجه بالای صفر هم می‌ رسد. به همین دلیل است که بیشتر جمعیت کـــشور کانادا، در نواحی جنوبیِ همجوار با مرز ایالات متحده سکونت دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *