کشور استرالیا

کشور استرالیا


کشور استرالیا

کشور استرالیا یکی از بخش‌ های پهناور قاره اقیانوسیه و از وسیع ترین کشور های جهان است که بین اقیانوس آرام و اقیانوس هند در نیم کره جنوبی زمین واقع شده است. به استرالیا سرزمین آکاسیای طلایی (Acacia pycnantha) می‌گویند. آکاسیای طلایی گل ملی کشور استرالیا می باشد. در این بخش از سایت بابک ویزا به شناخت کلی از کــــشور استرالیا دست خواهیم یافت. با ما تا انتهای مطلب همراه بمانید.

زبان و پایتخت کشور استرالیا

پایتخت استرالیا شهر کانبرا (Canberra) است که از جنوب غربی با شهر سیدنی و از شمال شرقی با شهر ملبورن هم مرز است.

با اینکه زبان انگلیسی به عنوان زبان رسمی استرالیا مشخص نشده است اما عمده مردم استرلیا به زبان بین المللی انگلیسی صحبت می‌کنند. با این حال صد ها زبان بومی در استرالیا وجود دارد که سال به سال از تعداد سخنوران آن ها کم شده است یا به طور کلی منقرض شده‌ اند.

استرالیا دارای 6 ایالت، 3 قلمرو داخلی و 7 قلمرو برون‌مرزی است.

کشور استرالیا

اقتصاد استرالیا چگونه است؟

اقتصاد استرالیا سیزدهمین اقتصاد برتر جهان است. تولید ناخالص داخلی استرالیا حدود 1.36 تریلیون دلار آمریکا است. عمده اقتصاد استرالیا وابسته به بخش کشاورزی و بازرگانی است. با این حال صنعت گردشگری نقش چشم گیری در اقتصاد رو به رشد استرالیا دارد. از لحاظ سرانه درآمد، استرالیا در رده 18 اقتصاد جهان قرار دارد و از نظر ثروت‌ های طبیعی این کشور در بین 10 کشور برتر جهان است.

پول ملی این کشور

پول ملی کشور استرالیا، دلار استرالیا (AUD) است که در اسکناس‌ های پلیمری (پلاستیکی) 5، 10، 20، 50 و 100 دلاری عرضه می‌ شود. سکه‌ ها در عناوین 5، 10، 20 و 50 سنت و همچنین 1 و 2 دلار هستند.

نماد دلار استرالیا، A$ یا AU$ است که برای تشخیص دلار این کــشور از سایر ارز های دلاری استفاده می‌ شود.

وضعیت آب و هوایی کشور استرالیا

به طور کلی هوای کشور استرالیا در مقایسه با دیگر کــشور های انگلیسی زبان گرم‌ تر است. اما در مقایسه با ایران هوای خنک تری دارد. استرالیا دارای 6 ایالت و سه قلمرو است که هر کدام از این مناطق آب و هوای مخصوص به خود را دارند.

بر همین اساس هر چه قدر به ایالت‌ های شمالی استرالیا نزدیک می‌ شویم آب و هوایی گرم تر و هرچه به ایالت‌ های جنوبی نزدیک می شویم آب و هوایی سرد تری را تجربه خواهیم کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *