کارگزاری تامین اجتماعی ایرانیان مقیم خارج از کشور

کارگزاری تامین اجتماعی ایرانیان مقیم خارج از کشور ( اجرای امور بیمه ایرانیان خارج از کشور )

طبق قوانین تامین اجتماعی ایرانیان شاغل یا ساکن در کشور های دیگر هم می‌ توانند. در صورت تمایل، تحت پوشش بیمه تأمین‌ اجتماعی قرار گیرند و بیمه آنان ماهیت اختیاری دارد. کارگزاری تامین اجتماعی ایرانیان مقیم خارج از کشور افزود: افراد متقاضی این بیمه با اراده خود نسبت به عقد قرارداد. و پرداخت حق‌ بیمه اقدام می‌ کنند. بنابراین سازمان و بیمه‌ شده متعهد به انجام تکالیف قانونی در این زمینه خواهند شد.

هموطنان خارج از کشور می‌ توانند با پرداخت حق‌ بیمه مقرر و با انتخاب یکی از دو نرخ ۱۴ یا ۱۸ درصد، خود را نزد تأمین‌ اجتماعی بیمه کنند. در صورت تمایل افراد متقاضی بیمه در تأمین‌ اجتماعی، امکان پرداخت ۹ درصد سهم درمان برای برخورداری از خدمات درمانی در داخل کشور نیز فراهم شده است.

شعبات کارگزاری تامین اجتماعی ایرانیان مقیم خارج از کشور

بر اساس دریافت حق‌ بیمه از متقاضیان بیمه ایرانیان خارج از کشور و پرداخت مستمری بر اساس پول رایج کشور انجام می‌ شود. و پس از احراز شرایط برای بازنشستگی و مستمری‌ بگیری، مستمری پرداختی افراد بیمه‌ شده به حساب افتتاح شده آن ها در داخل کشور واریز خواهد شد. اکنون ۳۲ کارگزار رسمی ‌برون‌ مرزی سازمان در ۱۸ کشور دنیا فعالیت دارند. که برای سهولت در دسترسی افراد متقاضی، نام مشخصات و اطلاعات تماس این کارگزاران در سایت رسمی این سازمان به نشانی www.tamin.ir آمده است. و متقاضیان برای هر نوع فعالیت از جمله بیمه‌ پردازی، انتقال سوابق بیمه‌ ای، درخواست بازنشستگی و سایر خدمات، امکان مراجعه برای دریافت خدمت از این مراکز را دارند.

کارگزاری تامین اجتماعی ایرانیان مقیم خارج از کشور

دستمزد کارگزاری تامین اجتماعی ایرانیان مقیم خارج از کشور

با توجه به پرداخت حق‌ الزحمه خدمات این کارگزاریها. ایرانیان خارج از کشور هیچ مبلغی بابت درخواست و دریافت خدمات بیمه‌ ای در این کارگزاری‌ ها پرداخت نخواهند کرد. ایجاد کارگزاری‌ های رسمی تأمین‌ اجتماعی در کشور های دیگر متناسب با جغرافیای جمعیتی ایرانیان ساکن یا شاغل در کشور های مختلف اولویت‌ بندی می‌ شود. و سازمان تأمین‌ اجتماعی آمادگی دارد در همه کشور ها برحسب نیاز آن ها این کارگزاری‌ ها را توسعه دهد.

نحوه دسترسی به کارگزاری تامین اجتماعی ایرانیان مقیم خارج از کشور

مراجعه به کارگزاری تامین اجتماعی ایرانیان مقیم خارج از کشور یکی از روش‌ های دسترسی افراد متقاضی بیمه ایرانیان خارج از کشور است. بیمه‌شدگان سازمان علاوه بر مراجعه به کارگزاری‌ های رسمی تامین اجتماعی، می‌ توانند برای انجام سایر خدمات بیمه‌ ای از سامانه غیر حضوری ویژه ایرانیان خارج از کشور به نشانی ex-eservices.tamin.ir استفاده کنند.
سایت بین‌ الملل ایرانیان خارج از کشور و اتباع خارجی سازمان تأمین‌ اجتماعی به نشانی www.mss.tamin.ir نیز برای ارائه خدمت به این افراد فعال است و شعبه ۲۷ سازمان تأمین‌ اجتماعی در شهر تهران به‌صورت متمرکز به موضوع ایرانیان خارج از کشور اختصاص داده شده است. تا درخواست‌ های هموطنان مقیم یا شاغل در خارج از کشور یا نمایندگان دارای وکالت رسمی از این افراد. به‌صورت تخصصی در این شعبه رسیدگی شود.

با فراهم شدن امکان بیمه‌ پردازی برای همه ایرانیان خارج از کشور افراد شاغل. غیر شاغل و در حال تحصیل، امکان استفاده از خدمات و مزایای تأمین‌ اجتماعی را دارند. لذا سازمان تامین اجتماعی با توجه به اصل ۲۹ قانون ‌اساسی مبنی بر برخورداری از «تامین‌ اجتماعی» به‌ عنوان یک حق همگانی برای آحاد جامعه. ایرانیان خارج از کشور را نیز تحت پوشش مقررات حمایتی قرار می‌ دهد.

ایرانیان خارج از کشور اعم از دانشجویان، شاغلان و غیر شاغلان می‌ توانند. برای بهره‌ مندی از خدمات سازمان تامین اجتماعی به کارگزاران رسمی برون‌ مرزی این سازمان به عبارتی دیگر. کارگزاری تامین اجتماعی ایرانیان مقیم خارج از کشور مراجعه کنند. این گروه با معرفی وکیل قانونی نیز می‌ توانند. نسبت به «بیمه کردن» خود و ادامه بیمه‌ پردازی سوابق قبلی نزد سازمان تامین اجتماعی اقدام کنند. البته در صورت پیگیری توسط وکیل قانونی ارائه وکالت نامه معتبر الزامی خواهد بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *