ویزای همراه

ویزای همراه، ویزایی است که به خانواده درجه یک فرد، همسر و فرزاندن زیر 21 سال تعلق می گیرد که شرایط مورد نیاز برای اخذ هر کشور ...


گاهی تنها سفر کردن و جدا ماندن از همسر و فرزندان یکی از دلایلی می باشد که آرزوی مهاجرت تنها درحد یک آرزو باقی می ماند اما می توان با ویزای همراه این مانع را از میان برداشت. ویزای همراه، ویزایی است که به خانواده درجه یک فرد، همسر و فرزاندن زیر 21 سال تعلق می گیرد که شرایط مورد نیاز برای اخذ هر کشور با یکدیگر متفاوت است.

ویزای همراه چیست ؟

یکی از مجوز هایی که برای افرادی که به فکر مهاجرت با اهداف مختلف همچون مهاجرت تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری هستند، ممکن است نیاز باشد، ویزای هَمراه می باشد. اما ویزای همراه چیست ؟ ویزای همراه، اجازه حضور در کشوری است که به همسر فردی که ویزایی چون ویزای تحصیلی و کاری و … را دریافت کرده است به هَمراه فرزندان زیر 21 سال وی تعلق می گیرد تا بتوانند در طول حضور او در کشور مورد نظر در کنار یکدیگر زندگی کنند. در بیشتر مواقع، نحوه دریافت مجوز ورود فرد همراه به این صورت می باشد که همسر و فرزندان وی به کشور مورد نظر به کمک ویزای توریستی می روند و در کشور مورد نظر اقدام به تبدیل ویزای توریستی به کاری تبدیل می کنند. یکی از شرایط تقریبا ثابت در زمان دریافت ویزای هَمراه، ارائه دادن تمکن مالی توسط شخص اصلی است به این صورت که در این تمکن مالی فرد ثابت کند که می تواند حداقل مدت زمان دو سال از عهده ی مخارج همراهان وی بر بیاید. این مخارج شامل مواردی مثل خوراک و پوشاک و تحصیل و مسکن می باشد. در ادامه انواع ویزای همراه دو کشور محبوب برای مهاجرت ایرانیان آورده شده است.

  • ویزای همراه کشور کانادا : اجازه ورود هَمراه کشور کانادا این امکان را به هَمراه می دهد که در طی اقامت در این کشور به کار و تحصیل بپردازد. اما مدت زمان مورد نیاز برای دریافت ویزای همراه کانادا زمان زیادی در حدود 20 ماه برای همسر و 37 ماه برای والدی نیاز است.
  • ویزای همراه کشور ترکیه : ویزا شخص همراه در کشور ترکیه برای همسر و فرزندان زیر 18 سال تعلق می گیرد اما همسر در طی اقامت اجازه کار ندارد ولی فرزندان م توانند به تحصیل بپردازند.
تمکن مالی کشور آمریکا
تمکن مالی کشور آمریکا: به معنای ارائه یک نامه یا سند است که تایید می‌کند فرد، موسسه یا شرکتی دارای پشتوانه مالی کافی است.

مدارک مورد نیاز

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای همراه نکته بعدی است که لازم است اطلاعات کافی درباره آن داشته باشید تا بتوانید به سرعت به ویزای مورد نظر خود دست پیدا کنید. زیرا در صورت ارائه کردن درست و کامل مدارکی که مورد نیاز می توانید شانس پذیرش ویزای همراه را بالا ببرید. برای تکمیل مدارک مورد نیاز برای دریافت مجوز ورود لازم است در قدم اول فرم های درخواست ویزای هَمراه را پر کنید. فرم های مورد نظر در سایت سفارت کشور مقصد قرار دارد. دقت داشته باشید که کامل و درست بودن مدارک مورد نیاز در زمانی که در سفارت باید حضور داشته باشید اهمیت بسیاری دارد. به این صورت که در صورت ناقص بودن، درخواست دریافت ویزا رد خواهد شد. به همین دلیل لازم است با دقت کافی نسبت به فراهم آوری مدارک مورد نیاز اقدام کنید. دریافت مشاوره از افراد متخصص و وکیل مهاجرتی می تواند شما را ارتکاب اشتباه باز دارد. در ادامه مدارک مورد نیاز ارائه شده است:

مدارک مورد نیاز اخذ مجوز ورود همراه
اصل پاسپورت متقاضی
ارائه دعوت نامه
ارائه نمودن گردش حساب بانکی
تکمیل فرم های مورد نیاز
کپی مجوز اقامت از طریق تحصیل و یا کاری همسر و یا فرزند
فیش پرداخت هزینه های سفارت
مدارکی در جهت اثبات روابط خانوادگی

هزینه مجوز همراه چقدر است ؟

برای اطلاع از میزان هزینه مورد نیاز برای مجوز ورود هَمراه لازم است به قوانین و شرایط کشور مقصد مراجعه نموده و با مطالعه آن قوانین به میزان هزینه مورد نیاز ویزا پی ببرید. این قوانین و شرایط لازم توسط سفارت خانه ها و اداره های مهاجرتی کشور ها تعیین می شود. به طور کلی، مقدار متوسط هزینه ها برای دریافت ویزای و هزینه مورد نیاز برای رسیدگی به درخواست های مرتبط چیزی حدود 100 دلار آمریکا خواهد بود. نکته ای در میزان هزینه های مورد نیاز برای مجوز ورود همراه موثر است تعداد درخواست ها و به عبارتی دیگر تعداد افراد به عنوان همراه است. در کشور های اروپایی هزینه دریافت ویزای همراه 100 الی 250 دلار و هزینه ویزای همراه کشور کانادا براسی همسر، 155 دلار کانادا و برای والدین کسی که دارای میزای تحصیلی در این کشور است 170 دلار کانادا می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *