مهاجرت کاری بهتر است یا مهاجرت تحصیلی

مهاجرت کاری بهتر است یا مهاجرت تحصیلی


مهاجرت کاری بهتر است یا مهاجرت تحصیلی

با نوجه به کشوری که قصد دارید به آنجا مهاجرت نمائید، روش‌ های گوناگونی برای مهاجرت به آن کشور وجود خواهد داشت. برای نمونه یک نفر می تواند برای ادامه تحصیل اقدام به مهاجرت نماید. یا به منظور کار به یک کشور خارجی برود. همچنین امکان دارد به عنوان نیروی متخصص مهاجرت کند، به عنوان کارآفرین، سرمایه‌ گذار، یا حتی ممکن است شخصی همسرش اقامت خارج از کشور را داشته باشد و او را با روش‌ های حمایتی نزد خود می‌ ببرد. ولی از جهت اینکه تنوع و تعداد کشور های هدف و البته تعدد و تنوع برنامه‌ های مهاجرتی، و اینکه ممکن است به صورت مکرر این برنامه‌ ها در حال تغییر باشند، می بایست به دقت جست وجو کنید. شاید در این بین سوالی برای شما پیش بیاید که مهاجرت کاری بهتر است یا مهاجرت تحصیلی . این سوال مهم در این مقاله از مجتمع بابک ویزا به صورت کامب بررسی خواهد شد. با ما همراه باشید.

جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید:  04135555364

مهاجرت تحصیلی و شرایط آن

در سال‌  های گذشته، تحصیل در خارج از کشور برای علاقه‌ مندان به مهاجرت، به یکی از جذاب‌ ترین گزینه‌ ها تبدیل شده است. این شیوه مهاجرتی که در این بخش از مقاله مهاجرت کاری بهتر است یا مهاجرت تحصیلی به آن می پردازیم، به دلیل روند نسبتاً آسان و سریع آن و به علاوه احتمال بالای اخذ ویزا، طرفداران زیادی دارد.

مهاجرت تحصیلی به این معنی است که دانشجو برای مدتی معین در خارج از کشور محل تولد یا تابعیت خود، به تحصیل می‌پردازد. با پیشرفت سریع آموزش‌ های بین‌ المللی، تعداد بیشتری از دانشجو ها علاقمند به تحصیلات عالی در کشور های خارجی هستند و بسیاری از دانشجو ها بین‌ المللی، تحصیل در خارج را به‌ عنوان یک پله برای به‌دست آوردن اقامت دائم در آن کشور می‌ بینند.

شرایط دریافت مهاجرت تحصیلی

افرادی که می خواهند در کشورهای خارجی تحصیل کنند، باید ویزای تحصیلی کشور مورد نظر را دریافت کنند. ویزای تحصیلی، در واقع نوعی اقامت موقت بوده که شرایط تحصیل، کار و زندگی را در آن کشور به افراد متقاضی ممکن می سازد. با دریافت و اخذ ویزای تحصیلی، دانشجوی پذیرفته شده در دانشگاه معتبر، اجازه اقامت در کشور مقصد را خواهد داشت. کم ترین سن برای گرفتن ویزای تحصیلی، 4 سالگی بوده و افراد می توانند از این سن، جهت تحصیل در دیگر کشور ها اقدام نمایند.

برای دریافت ویزای تحصیلی، ابتدا باید پذیرش تحصیلی دریافت کنید. پذیرش تحصیلی به این معنی است که از دانشگاهی که قصد ادامه تحصیل در رشته مورد نظرتان را دارید، مجوز را دریافت کنید. بنابراین، قبل از درخواست ویزای تحصیلی، باید تصمیم دهید که در کدام رشته و در کدام دانشگاه علاقه به ادامه تحصیل دارید. در انتخاب رشته و دانشگاه باید دقت کنید؛ زیرا شما باید چند سالی از عمر خود را در آن دانشگاه و در آن کشور بگذرانید.

موقعی که تصمیم به ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور می گیرید، امکان دارد کمی دلهره به سراغتان بیاید، نگران شوید که بعد از مهاجرت شرایط زندگی شما چگونه خواهد بود و این که آیا می توانید در یک کشور دیگر با زبان و فرهنگ متفاوت به راحتی زندگی کنید یا نه.

اخذ ویزای تحصیلی دارای مزایای بسیار است. یکی از مهم ترین مزیت‌ های آن، این است که امکان زندگی در کشور های برتر را به شما می‌ دهد و این امکان را به شما می‌ دهد تا در بهترین دانشگاه‌ های جهان تحصیل کنید. به علاوه، در طی دوره تحصیلی خود، شما مجاز به بازگشت به وطن خود هستید.

مهاجرت تحصیلی
مهاجرت تحصیلی

از طرفی اخذ ویزای تحصیلی با حداقل استرس های روحی، فرصتی عالی را به شما عزیزان می دهد که بتوانید از دانش روز جهان و بهترین استاد های سراسر جهان بهره ببرید. بعضی از کشور ها هستند که بعد از اعطای ویزای تحصیلی به دانشجوی پذیرفته شده به او اجازه کار در حین تحصیل را نیز می دهند.

مزیت های اخذ ویزای تحصیلی

تحصیل در خارج از کشور به شما فرصتی می‌ دهد که به طور حرفه ای و بومی در یک زبان جدید فعالیت نمائید. به منظور یادگیری بهتر زبان خارجی، هیچ راهی بهتر از این نیست که در آن کشور زندگی کنید. علاوه بر اینکه در زندگی روزمره تمرین زبان می‌کنید، دانشگاه میزبان هم به احتمال زیاد دوره‌های آموزش زبان برای شما برگزار می‌کند. خیلی از دانشجویان آنقدر جذب کشور میزبان می‌شوند که تصمیم می‌گیرند در آنجا به کار و زندگی دائمی مشغول شوند.

از مزایای دیگر تحصیل در خارج از کشور، افزایش فرصت های کاری در داخل و خارج از کشور است. با انتخاب صحیح رشته و دانشگاه در خارج از کشور، آشنایی با یک زبان دیگر و بدست آوردن تجربه ای بین المللی، همه و همه کمک می کند که برای فرد موقعیت های بیشتری را برای کار و زندگی پیدا کند و نتنها در کشور خود موقعیت خود را بهبود بخشد بلکه فرصت های کار بین المللی نیز برای خود فراهم میکند بنابراین در جهان امروز که با بحرانهای مختلف اقتصادی و … رو برو است، این یکی از امتیازات ویژه تحصیل در خارج از کشور میباشد.

شخص تحصیل کرده در یک دانشگاه مطرح بین المللی، آشنایی با یک زبان خارجی، کسب تجارب بین المللی و … فرد را در مقایسه با سایر افراد در زمینه های کاری مشابه در موقعیت بهتری قرار می دهد .

مهاجرت کاری

دلیل های مختلفی وجود دارد که باعث می‌ شود افراد به خارج از کشور سفر نمایند. اما یکی از علت های اصلی، تمایل به کار و فعالیت تجاری در خارج از کشور است. افرادی که قصد دارند به منظور کار و فعالیت تجاری از کشور خود خارج شوند، برای ورود به کشور مورد نظر ویزای کاری نیاز دارند. برخی این نوع ویزا را به عنوان ویزای کاری تعبیر می‌ کنند. در گذشته، مهاجرت کاری برای بهبود شرایط کاری و کسب درآمد وجود داشت. اما در عصر حاضر تعداد زیادی از افراد علاقه‌ مند به مهاجرت کاری و درخواست ویزای کاری دارند.

علت افزایش درخواست ها برای مهاجرت کاری و اخذ ویزای کاری می تواند سیاست های غلط حکومت ها، حجم بالای بیکاری و ناعادلاته بودن دستمزدها را در کشور مقصد باشد. در کشور ما متاسفانه بدلیل ضعف مدیریتی و بالا رفتن بیش ازحد نرخ بیکاری، نداشتن امنیت شغلی و عدم تامین مالی باعث شده متقاضیان زیادی در بین هموطنان ما برای مهاجرت کاری وجود داشته باشد.

مزیت های اخذ ویزای کاری

ویزای کاری دارای نقاط مثبت خاصی است، که برجسته‌ ترین آنها این است که در صورت دریافت ویزای کاری، افراد می‌ توانند با آرامش به کشور مورد نظر خود مهاجرت کنند و از روز اول به شغل و درآمد دست یابند. داشتن درآمد و کسب شغل در ابتدای ورود به کشور های خارجی، یک مزیت بسیار بزرگ است.

از دیگر مزیت‌های ویزای کاری، عدم نیاز به سرمایه‌گذاری است، به این معنی که با مبلغ کمی که شامل هزینه‌های مربوط به سفر و وکیل می‌شود، می‌توان شرایط زندگی را بهبود بخشید و شغل مناسب با تخصص و مهارت‌های خود پیدا کرد.

بیشتر کشور هایی که نیروی کار خارجی جذب می کنند، کشور های توسعه یافته ای می باشند و پیدا کردن کار و سپس اشتغال به آن در این کشور ها برای دوره زمانی مشخص می تواند شرایط اخذ اقامت دائم آن کشور را برای شما به ارمغان می آورد.

کسب اقامت دائم کشور ها از طریق ویزای کاری مراحل خاص خود را دارد که دشوار ترین آن پیدا کردن کار می باشد. به عنوان نمونه برای دریافت اقامت دائم یک کشور که قصد مهاجرن آن را دارید، لازم است به مدت ۵ سال در یک شغل معین مشغول باشید و یا اینکه مدرک زبان آن کشور را بگیرید. در ادامه هم مالیات خود را بپردازید. امکان اشتغال در هر کشور، بسته به نیازهای آن کشور در زمینه خاصی، ممکن است وجود داشته باشد. همچنین، هر کشور شرایط خاصی را برای متقاضیان کار در نظر می‌گیرد. این شرایط ممکن است شامل مدرک‌های تحصیلی، مدرک زبان، یا گواهی عدم سوءپیشینه باشد.

 مهاجرت کاری با جاب آفر

جاب آفر به عبارتی دیگر پیشنهاد شغلی، روشی است که شما می بایست مدارک و سوابق کاری خود را برای کارفرما های گوناگون بفرستید و منتظر جواب آن‌ ها باشید. در صورتی که مدارک شما به تایید کارفرما رسید، او برای شما یک دعوت نامه کاری ارسال خواهد کرد و در مرحله بعدی می‌ توانید نسبت به دریافت ویزای کاری آن کشور اقدام نمائید.

برای مهاجرت کاری از طریق جاب آفر ۲ راه دارید:

  • از طریق سایت‌های کاریابی، مکاتبات و مصاحبه در داخل ایران جاب آفر پیدا کنید؛
  • با ویزای جستجوی کار (جاب سیکر) به مدت ۶ ماه در کشور موردنظر اقامت داشته باشید و جاب آفر پیدا کنید.

مهاجرت کاری بدون جاب آفر

این روش مختص کشور هایی مانند کانادا و استرالیا است که برنامه‌ های خاصی برای جذب نیروی کار دارند. هر کدام از این کشورها دارای برنامه‌های متفاوتی برای جذب نیروی کار ماهر هستند و هر کدام از این برنامه‌ها دارای سیستم امتیازبندی خاص خود هستند. شما باید برای یکی از این برنامه‌ها اقدام کنید و مدارک و سوابق کاری خود را ارسال کنید. اگر امتیاز شما مناسب بود، وارد حوضچه (Pool) امتیازات کاری می‌شوید و با متقاضیان دیگر رقابت می‌کنید.

مهاجرت کاری رشته‌ های خاص

برخی از رشته‌ ها همواره بازار کار خوبی دارند و تعدادی از کشور ها برای محصلین این رشته‌ ها. شرایطی فراهم می‌ آورند که به منظور کار مهاجرت کنند و کسب اقامت نمایند. اگر شما هم از دسته دانشجویان مبتکر، ورزشکار، کادر درمان و هنرمند هستید، ممکن است بتوانید از این طریق به کشور رویا های خود دست پیدا کنید.

سخن آخر

با مواردی که در این مقاله مهاجرت کاری بهتر است یا مهاجرت تحصیلی بررسی کردیم اینطور می توان برداشت کرد. که با توجه به شرایط هر کسی می توان گفت که مهاجرت کاری بهتر است یا مهاجرت تحصیلی.

اگر هنوز هم برایتان سوال است که از چه طریقی اقدام به مهاجرت کنید، مهاجرت کاری بهتر است یا مهاجرت تحصیلی؟ مشاوران مجرب بابک ویزا حاضر به پاسخگوئی به شما عزیزان هستند.

گروه بابک ویزا به شما کمک می کند تا به حداقل ترین هزینه ها و کم ترین زمان ممکن و البته با شرایط خود شما به کشور هدف خود دست یابید. با ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *