مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه را می توان از راه های مختلفی مانند مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و ازدواج و ... انجام داد ...


مهاجرت به ترکیه را می توان از راه های مختلفی مانند مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و ازدواج و … انجام داد و با توجه به شرایط مساعدی که این کشور دارد، یکی از کشور های مهاجر پذیر در دنیا به حساب می رود.

مهاجرت به ترکیه

کشور ترکیه با توجه به شرایط مختلفی چون دانشگاه های عالی رتبه، شرایط آب و هوایی عالی و پیشرفت چشمگیری که در حوزه اقتصادی و فرهنگی به یکی از کشور هایی تبدیل شده است که افراد بسیاری برای دست یابی به هدف های مختلف به این کشور مهاجرت می کنند یا رویای مهاجرت به ترکیه را در سر پرورش می دهند. به علاوه مهاجرت به ترکیه برای مردم ایرانی شرایط نسبتا بهتری را در مقایسه با دیگر کشور های مهاجر پذیر دارد. برای مثال از آن جایی که یکی از کشور های همسایه ایران به حساب می رود، بسیار نزدیک بوده و رفت و آمد بسیار راحت می باشد. به علاوه مردم ایران و ترکیه دارای فرهنگ نزدیک به یکدیگر دارند و برای ایرانی های مهاجر زندگی در ترکیه به عنوان سرزمین جدید چندان دشوار نخواهد بود و می توان به سرعت در این کشور جا افتاد و به شرایط جدید مسلط شد.

آیا کشور ترکیه ویزا می خواهد؟

همچون سایر کشور ها که زمانی که قصد ورود به آن ها را دارید لازم است از قبل از مهاجرت به ترکیه نسبت به دریافت اجازه ورود و ویزا اقدام کنید، برای ورود به کشور ترکیه نیز نیاز به اخذ ویزا دارید اما نه همیشه! هر کسی که قصد ورود به کشور ترکیه را دارد و بیش از 90 روز به ترکیه لازم است در این کشور بماند، باید برای ویزای ترکیه اقدام کند. لازم به ذکر است که نوع ویزا بستگی به هدف شما از سفر به ترکیه دارد. علاوه بر ویزا، باید برای دریافت مجوز اقامت ترکیه نیز اقدام کنید. در صورتی که قصد مهاجرت تحصیلی به این کشور را دارید باید برای دریافت ویزای تحصیلی و در صورتی که قصد ورود شما به این سرزمین کاری است، ویزای مورد نیاز شما از نوع ویزای کاری می باشد. هر یک از این ویزا ها دارای شرایط مختص به خود است که با مراجعه به سایت سفارت ترکیه از آن ها مطلع شوید و یا با یک وکیل مهاجرتی مجرب و حرفه ای مشورت کنید.

ویزای کاری
ویزای کاری یک نوع ویزا است که به فردی تعلق می گیرد که از طرف موسسه و یا مجموعه ای به منظور کار در آن مجموعه تقاضا دریافت کند.

نحوه اخذ اقامت دائم ترکیه

پس از مهاجرت به ترکیه همچو کشور های دیگر، شما به صورت موقت اجازه حضور در این کشور را دارید و در صورتی که می خواهید به یکی از مقیم های این کشور تبدیل شوید و به عبارت دیگر اقامت دائم ترکیه را دریافت کنید لازم است دارای شرایطی باشید که این شرایط شامل موارد زیر می باشد.

  1. افراد مهاجر پس از مٌهاجرت زمانی که مدت 8 سال قانونی را در این کشور گذرانده اند می توانند برای دریافت اقامت دائم اقدام کنند.
  2. شخص متقاضی دریافت اقامت دائم طی سه سال نباید کمک اجتماعی دریافت کرده باشد به علاوه لازم است دارای درآمد کافی جهت تأمین معیشت خود و خانواده خود را دارا باشد.
  3. تحت پوشش بیمه سلامت دارای اعتبار نیز از دیگر موارد مورد نیاز برای اخذ اقامت دائم است.
  4. دقت داشته باشید که هیچ گونه مشکلی در طی 8 سال اقامت وی پیش نیامده باشد.
  5. مدت زمان هشت ساله اقامت در ترکیه به نحوی باید باشد که فرد به صورت پیوسته این مدت را در این کشور گذرانده باشد.
  6. افرادی که از روش پناهندگی اقدام به مهاجرت به ترکیه کرده اند، نمی توانند اقامت دائم را در این کشوردریافت کنند.
  7. اقامت دائم به کسانی که از حفاظت ثانویه یا موقت و یا از حفاظت انسانی برخوردارند، داده نمی شود.
  8. اگر فرد فردی کمتر از ۱۸ سال سن داشته باشد، می بایست موافقت لازم را از ولی امر یا نماینده حقوقی ای که کشور ترکیه به رسمیت می شناسد، کسب نماید.

هزینه مهاجرت به ترکیه

برای آشنایی با میزان هزینه مهاجرت به ترکیه لازم است بدانید که به عوامل گوناگونی بستگی دارد و نمی توان در یک چشم به هم زدن به این سوال پاسخ داد. برای نمونه هزینه های مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه با هزینه های مورد نیاز برای مهاجرت کاری به ترکیه متفاوت است. در حالت کلی هزینه مهاجرت به ترکیه دربرگیرنده مواردی مانند تهیه محل اقامت در این کشور، شهری که قصد مهاجرت به آن را دارید، خرید وسیله های مورد نیاز برای زندگی، میزان سرمایه لازم برای گذران ماهانه زندگی و … می شود. اما در حالت کلی هزینه مهاجرت کاری به ترکیه ، 6152.70 لیر می باشد. برای مهاجرت تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی در صورتی که به دانشگاه دولتی خواهید رفت به صورت میانگین به 1000 تا 4000 یورو و دانشگاه غیر دولتی و خصوصی 20000 یورو در سال و برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به مبلغی در حدود 250000 دلار آمریکا برای خرید خانه نیاز دارید. برای اینکه بهترین راه را برای مهاجرت به ترکیه انتخاب کنید توصیه می کنیم با یک وکیل مهاجرت کار کشته که تسلط کافی به قوانین جدید کشور ترکیه دارد مشورت کنید تا بر اساس شرایط شما مناسب ترین راه را معرفی نماید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *