دعوت-نامه-خویشاوندی

اگر در خارج از ایران زندگی می کنید ، گاهی اوقات مواردی پیش می آید که شما تمایل دارید بستگان ، دوستان و یا خویشاوندان خود را به محل زندگی خود دعوت کنید. از طریق ارسال دعوت نامه خویشاوندی می توانید این رویداد را میسر کنید.


اگر در خارج از ایران زندگی می کنید ، گاهی اوقات مواردی پیش می آید که شما تمایل دارید بستگان ، دوستان و یا خویشاوندان خود را به محل زندگی خود دعوت کنید. دعوت نامه خویشاوندی به افرادی که در کشور های خارجی زندگی می کنند این امکان را می دهد تا خانواده و دوستان خود را به کشور محل زندگی خود دعوت کنند.

دعوت نامه خویشاوندی

یکی دیگر از انواع دعوت نامه ها ، دعوت نامه خویشاوندی می باشد که از اعتبار زیادی برخوردار است به طور کلی دعوت نامه خویشاوندی بیانگر ورود قانونی شخص دریافت کننده به کشور خارجی است که اجازه ورود شخص مهاجر به کشور معین شده را تایید می کند. اگر خانواده و دوستانتان میخواهند شما را ملاقات کنند ، می توانید برای آنها دعوت نامه ارسال کنید. ارسال این نوع دعوت نامه نیز قوانین نگارشی خود را دارد زیرا اگر بصورت دقیق و طبق استاندارد نگارش نشود ، ممکن است این درخواست رد بشود. بدین ترتیب لازم است قوانین و استاندارد های این نوع دعوت نامه را یاد بگیرید. این نوع دعوت نامه از موارد مهم اخذ ویزا محسوب می شود که توسط خویشاوندان نزدیکتان که ساکن کشور های دیگر هستند برای شما ارسال می شود. دعوتنامه ی خویشاوندی را علاوه بر خویشاوندان ، کارفرمایان و یا شرکای تجاری نیز می توانند ارسال کنند. با دریافت این نوع دعوت نامه می توانید به راحتی ویزای کشور مقصدتان را اخذ کنید.

موارد مشمول دعوتنامه

همچنین لازم است بدانید این نوع دعوت نامه شامل چه کسانی می شود. بدین معنی که چه کسانی جزو خویشاوندان نزدیک فرد مقیم خارج محسوب می شود. دارا بودن یکی از این موارد از شروط اصلی تایید شدن این سند توسط سفارت کشور مقصد می باشد. لیست افراد واجد شرایط دعوت نامه خویشاوندی شامل : همسر و فرزندان – خواهر و برادر و فرزندان آن ها – مادر بزرگ و پدر بزرگ – نوه ها – خاله ، دایی ، عمه ، عمو و فرزندان آن ها می شود. علاوه بر این موارد دوستان صمیمی نیز می توانند این نوع دعوت نامه را دریافت کنند. در کل هر چه نسبت فرد دریافت کننده این نوع دعوت نامه با فرد ارسال کننده بیشتر باشد ، امکان دریافت ویزا آسان تر بوده و فرد مهمان به راحتی می تواند به کشور مقصد سفر کند. برخی کشور ها قوانین و شرایط خاص خود را دارا بوده و گاهی ممکن است موارد مشمول دعوت نامه ، کمتر باشد. با مطالعه قوانین سفارت کشور مقصدتان ، می توانید آمادگی لازم را کسب کنید.

دعوت نامه خویشاوندی
دعوت نامه یا Invitation letter، نوشته‌ ای رسمی است که توسط یک فرد یا یک سازمان به فرد یا گروه دیگری ارسال می‌ شود تا آن‌ ها را به سفر …

مدارک لازم برای ارسال دعوتنامه خانوادگی

مدارک لازم برای ارسال این نوع دعوت نامه ، شامل مدارک هویتی و اثبات کننده ی وجود نسبت فامیلی می باشد که باید با دقت در نظر گرفته شود . زیرا اگر این مدارک بصورت ناقص و بدون در نظر گرفتن مدارک ارائه شود ، امکان رد شدن این دعوت نامه محتمل تر می شود. همچون سایر موارد ذکر شده در قسمت های بالا ، این مورد نیز در هر کشور ممکن است متغیر باشد. سفارت برخی کشور ها مدارک زیادی را از شخص فرستنده دعوت نامه خواستارند که با مطالعه مدارک مورد نیاز در کشور مقصدتان ، می توانید آمادگی لازم را کسب کنید تا با درخواستتان موافقت شود. لیست مدارک مورد نیاز برای این ارائه این درخواست ، در جدول زیر ذکر شده است:

پاسپورتموارد دال بر عدم برخورداری از سوابق کیفری
مدارک دال بر وجود نسبت فامیلیاطلاعات مربوط به زمان ورود و خروج مهمان
موارد مربوط به محل اقامت در طول سفرشرح انگیزه و هدف از سفر
مدارک دال بر برخورداری توانایی مالی فرد ارسال کننده

نحوه ارسال دعوت نامه خویشاوندی

فرستنده باید بعد از اطلاع داشتن از صلاحیت این نوع درخواست ، نحوه انجام آن را نیز بیاموزد. در این قسمت مراحلی که باید فرستندگان دعوتنامه آن را انجام دهند ، ذکر شده است :

  • آماده سازی مدارک : در این قسمت فرستنده دعوت نامه باید تمام مدارک هویتی فرد گیرنده را آماده کند و تمامی مدارک را بصورت کامل ارائه دهند.
  • نگارش دعوت نامه : نگارش این مدرک رسمی قوانین و ضوابط خاص خود را دارا می باشد. لذا لازم است شخص فرستنده قوانین نگارشی را بیاموزد و یا آنرا به فرد متخصص بسپارد.
  • ارسال دعوت نامه برای سفارت : پس از اتمام نگارش دعوت نامه ، فرستنده باید آنرا همراه با دیگر مدارک مربوطه برای سفارت از طریق پست ، ایمیل و یا فکس بفرستد.
  • اطلاعاتی که باید قرار داده شوند همچون : نام کامل میزبان ، تاریخ تولد میربان ، رابطه میزبان با مهمان ، امضای میزبان ، آدرس و شماره تلفن میزبان ، وضعیت مالی میزبان ، نام کامل مهمان ، تاریخ تولد مهمان ، اهداف سفر مهمان

اطلاعات مورد نیاز ممکن است با تفاوت کشور مقصد ، بیشتر و یا کمتر شود.

شرایط فرد ارسال کننده

ارسال دعوت نامه خویشاوندی شامل شرایط خاصی می شود. که اگر می خواهید با این درخواست موافقت شود باید آنها را دارا باشید. اگر مقیم کشور خارجی هستید ، با مراجعه به قوانین سفارت کشور می توانید جهت داشتن آمادگی لازم برای ارسال این سند اقدام کنید. و یا از خویشاوند خود که قرار است این دعوت نامه را برای شما تعبیه کند ، خواستار مطالعه قوانین و شرایط از سفارت کشورش بشوید. برای ارسال دعوت نامه خویشاوندی باید خود شما اقامت کشور مقصد را داشته باشید. این اولین شرط ارسال دعوتنامه می باشد. شرط دوم نداشتن سابقه کیفری در این کشور می باشد. سومین شرط دارا بودن تمکن مالی شما بعنوان میزبان می باشد. زیرا سفارت کشور قرار است حساب های بانکی شما را مورد بازرسی قرار دهد و قدرت میزبان بودن شما را از این طریق بررسی می کند. همچنین شخص فرستنده باید بالای 18 سال سن داشته باشد. برخی کشور های خارجی سخت گیری های زیادی در این مورد دارند و از فرد ارسال کننده خواستار تعهدی مبنی بر اینکه مهمان وی در طول سفر مرتکب خطا و یا جرمی نمی شود.

شرایط فرد دریافت کننده

فرد دریافت کننده دعوت نامه باید پس از مطالعه قوانین و شرایط کشور مقصد ، آمادگی لازم را جهت دریافت تاییدیه این سند ، کسب بکند. از جمله شرایط مهم در این مورد این است که شخص مهمان دارای پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار باشد. فرد دریافت کننده دعوت نامه باید با شخص ارسال کننده نسبت نزدیکی داشته باشد و مدارک دال بر آنرا به سفارت ارائه دهد. همچنین دریافت کننده نیز باید فاقد سابقه کیفری و فاقد هرگونه خطر برای کشور مقصد باشد. اگر دریافت کننده دارای مهمترین شرط دریافت دعوت نامه (دارا بودن پاسپورت) نباشد ، باید در اسرع وقت برای دریافت آن اقدام بکند. همچنین برخی کشور ها قوانین خاصی برای ارائه ویزا از طریق این دعوت نامه را وضع می کنند که افراد بعد از بررسی قوانین می توانند آمادگی لازم را برای دریافت ویزای همراه کشور مقصد ایجاد بکنند. امر دریافت ویزا از این نوع دعوت نامه با تفاوت کشور مقصد ، سخت تر و یا آسانتر می شود.

به طور خلاصه اگر در خارج از کشور اقامت دارید و میخواهید عزیزان خود را دعوت کنید ، باید طبق قوانین و استاندارد ها این درخواست را بدهید و یا اگر فردی از خوشاوندان شما که مقیم کشور خارجی می باشد ، می خواهد برای شما درخواست بفرستد باید دارای شرایطی که کشور مقصد برای شخص مهمان تعیین کرده است باشید. همانطور که در اینجا توضیح داده شد ، این دعوت نامه نوعی سند معتبر در سطح جهان می باشد که دریافت ویزا از این طریق از برخی کشور ها آسان تر می باشد . علاوه بر این قوانین و ضوابط لازم با تفاوت کشور مقصد ، فرق می کند. در کل باید از قوانین سفارت کشور مقصدتان برای فرستنده و دریافت کننده ، مطلع باشید. بدین طریق با طی اصولی این مراحل ، می توانید میزبان عزیزان خود باشید و سفری راحت و قانونی را برای آن ها میسر کنید.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *