تحصیل پزشکی در آمریکا

تحصیل پزشکی در آمریکا یک قدم بزرگ در دستیابی به تحصیلات عالی پزشکی است. با وجود معتبر ترین دانشگاه‌ ها و دانشکده‌ های پزشکی ...


تحصیل پزشکی در آمریکا یک قدم بزرگ در دستیابی به تحصیلات عالی پزشکی است. با وجود معتبر ترین دانشگاه‌ ها و دانشکده‌ های پزشکی در این کشور، آموزش های پیشرفته، فرصت‌ های تحقیقاتی و …، آمریکا به عنوان یک مقصد برتر جهانی در حوزه پزشکی محسوب می‌ شود. ورود به دانشکده پزشکی آمریکا نیازمند آماده‌ شدن و شرکت در آزمون‌ های استاندارد مانند MCAT و تکمیل دوره‌ های پیش‌نیاز است اما باز هم با وجود این چالش‌ ها، تحصیل پزشکی در آمریکا فرصتی عالی برای گسترش دانش و تخصص در حوزه پزشکی است که می تواند آینده ای درخشان را برای دانشجو به ارمغان آورد.

تحصیل پزشکی در آمریکا

برخلاف کشور انگلستان، تحصیل پزشکی در آمریکا به عنوان یک گزینه تحصیلات تکمیلی در دسترس است به این صورت که باید تحصیلات کارشناسی را انجام داده باشید و سپس برای تحصیل در آمریکا در مقطع ارشد اقدام کنید. بنابراین می توانید پس از اتمام دوره چهار ساله پیش پزشکی در رشته هایی مانند زیست شناسی، شیمی یا علوم اعصاب، به این کار اقدام کنید. شاید برای عده ای سوال باشد که برای تحصیل پزشکی در آمریکا حتما باید دارای مدرک کارشناسی در رشته های مرتبط باشید؟ خوشبختانه داشتن مدرک پزشکی تنها مسیر ورود به دانشکده پزشکی در ایالات متحده نیست. دانش‌ آموزان با زمینه‌ های مختلف تحصیلی، از جمله علوم انسانی و اجتماعی، می‌توانند با گذراندن دوره‌ های پیش‌ نیاز برای پزشکی شامل زیست‌شناسی، شیمی، فیزیک، ریاضیات و انگلیسی باشد، به تحصیل در این رشته در کشور آمریکا اقدام نمایند. برای تحصیل پزشکی در آمریکا شما نیاز به داشتن مدرک آزمون پذیرش کالج پزشکی (MCAT) می باشید به علاوه معدل کارشناسی، فعالیت های فوق برنامه شما، تجربه تحقیقاتی و توصیه نامه ها، توسط دانشکده های پزشکی در طول فرآیند درخواست مورد بررسی قرار می گیرند.

تحصیل در دوره کارشناسی در آمریکا
تحصیل در دوره کارشناسی در آمریکا: امروزه کشور آمریکا پذیرای دانشجو های بسیاری از سر تا سر دنیا می باشد. این کشور به جهت داشتن دانشگاه های…

بهترین دانشگاه های پزشکی در ایالت متحده

کشور آمریکا با توجه به ارائه فرصت های عالی برای زندگی علاقمندان بسیاری را در حوزه های مختلف به خود جذب می کند که تحصیل پزشکی در آمریکا یکی از این حوزه ها می باشد که پس از تحصیل می توانند در این کشور به کار بپردازند و به این شیوه اقامت دائم ( citizenship ) خود را در این کشور دریافت کنند. 172 دانشکده پزشکی در ایالات متحده وجود دارد که مدرک دکترای پزشکی (MD) یا دکترای پزشکی استئوپاتیک (DO) را ارائه می دهند. با شناخت هر یک از این دانشکده ها می توانید بهترین مورد را انتخاب کنید و نسبت به درخواست تحصیل در آن اقدام نمائید. دانشگاه‌ های زیر از نظر تحقیقات پزشکی در سال‌ های 2023-2024 بالا ترین رتبه را دارند:

US Medical School Rankings
1Harvard University
2Johns Hopkins University
3University of Pennsylvania
4Columbia University
5Duke University
6Stanford University
7University of California
8Vanderbilt University
9University of Washington
10Cornell University

هزینه های تحصیل پزشکی در آمریکا

تحصیل پزشکی در آمریکا با توجه به مواردی چون شهر، دانشگاه، رشته مورد نظر و … می تواند متفاوت باشد اما متوسط هزینه های تحصیل پزشکی در ایالت متحده  اینگونه است که هزینه دانشکده پزشکی 58968 دلار در سال است. دانشکده های پزشکی دولتی، متوسط هزینه کمی پایین تری دارند و شهریه آن به طور متوسط حدود 52483 دلار در سال است. از سوی دیگر، دانشکده های غیردولتی پزشکی معمولاً شهریه بالاتری دارند که به طور متوسط می توان حدود 65453 دلار در سال تخمین زد. در طول دوره تحصیل در دانشکده های پزشکی که معمولاً چهار سال طول می کشد، میانگین هزینه تقریباً 218,792 دلار است. توجه به این نکته مهم است که این هزینه ها متغیر می باشند و ممکن است میانگین هزینه دانشکده های پزشکی در آمریکا هر سال حدود 1158 دلار افزایش یابد. خوشبختانه بیشتر دانشکده های پزشکی انواع بورسیه تحصیلی، اسکالرشیپ ها یا کمک های مالی را برای دانشجویان ارائه می دهند، بنابراین می توانید وب سایت آن دانشکده ها را بررسی کنید تا بر اساس شرایط خود یک بورسیه مناسب را تهیه کنید که خیلی به کاهش هزینه های شما برای تحصیل در ایالت متحده کمک کننده خواهد بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *