بورسیه تحصیلی TA

بورسیه تحصیلی TA از آن دسته از فاند هایی است که دانشجو در قبال انجام دادن کار هایی چون تدریس در کلاس و ... کمک هزینه تحصیلی دریافت می کند.


بر آمدن از پس هزینه های دانشگاهی برای دانشجویان خارجی ممکن است یک نگرانی یا دغدغه باشد. کسب برخی فاند های تحصیلی می تواند در کم کردن این نگرانی کمک کننده باشد. در این مقاله از سایت بابک ایمیگریشن متخصص در حوزه مهاجرت و اقامت آمریکا به بررسی و معرفی بورسیه تحصیلی TA می پردازیم. با ما تا انتها همراه بمانید.

بورسیه تحصیلی TA

دستیار آموزشی یا استاد حل تمرین Teacher Assistant یا به اختصار TA و گاهی Education Assistant می باشند. اغلب اساتید به‌ غیر از برگزار نمودن کلاس‌ ها، به فعالیت های دیگری نیز مشغول می باشند. از این رو اساتید بسیاری برای کمک و انجام دادن کار ها دستیار انتخاب می کنند. دستیار استاد که دارای بورسیه تحصیلی TA می باشد، دارای وظایف مختلفی مانند تصحیح برگه، تدریس یک درس آزمایشگاهی، برگزاری امتحان و جلسه رفع اشکال و موارد اینچنینی است.

بورسیه تحصیلی TA چیست؟

بورسیه تحصیلی TA از آن دسته از فاند هایی است که دانشجو در قبال انجام دادن کار هایی که در پاراگراف قبلی تعدادی از آن ها را مثال زدیم، کمک هزینه تحصیلی دریافت می کند. یک دانشجو که به عنوان TA یک استاد انتخاب می شود قادر است در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تدریس و فعالیت نماید.

دانشجو های دوره کارشناسی بیشتر از سال دوم به بعد این امکان را دارند که به‌ عنوان دستیار آموزش یا TA فعالیت نمایند و دانشجو های سال های بالا تر اولویت بیشتری برای دریافت بورسیه تحصیلی TA را دارند. در بیشتر دانشگاه‌ ها دانشجو ها به منظور دریافت بورسیه تحصیلی TA لازم است هر ترم اقدام کنند. اگر بخواهیم بورسیه تحصیلی TA را با (RA (Research Assistant مقایسه کنیم، می توان گقت که بورسیه دستیار تدریس نیازمند قبول مسئولیت های بیشتری در برابر بورسیه دستیار تحقیق است.  لازم به ذکر است که برخی از دانشگاه‌ ها برای دانشجویان خارجی که خواهان دریافت کمک هزینه تحصیلی TA هستند، دوره‌ های آموزشی برگزار می‌ کنند.

وظیفه دستیار استاد چه چیز هایی می باشد؟

وظیفه دستیار آموزش یا Teacher Assistant به دو صورت است.

  • یک دستیار آموزش می‌ تواند یک آزمایشگاه را اداره نماید. در این صورت اصطلاحاً به او Lab Instructor یا مربی آزمایشگاه گفته می‌ شود. در چنین شرایطی دانشجو باید به کار با تجهیزات لابراتوار مسلط باشد. در صورت عدم تسلط می‌ تواند موضوع را با استاد در میان بگذارد و از او راهنمایی بخواهد.
  • یک دستیار آموزش می‌ تواند کلاس‌ های حل تمرین یا به‌اصطلاح Discussion Class را اداره کنند.

چه کسی دستیار تحصیلی TA را انتخاب می کند؟

یک دستیار آموزش را استاد انتخاب می نماید. در صورتی که دانشجو در یک واحد درسی بتواند نمره A را دریافت نموده و یا در سطح عالی آن درس باشد، معمولاً شانس انتخاب شدن او در دریافت بورسیه تحصیلی TA افزایش می‌ یابد. بدین ترتیب اغلب دانشجو هایی که سطح علمی بالایی دارند برای این نوع از انواع بورسیه تحصیلی انتخاب می‌ شوند.

انواع بورسیه تحصیلی
انواع بورسیه تحصیلی در واقع یک حمایت مالی و رفاهی است که توسط دانشگاه مقصد به ارائه می‌ شود تا او را در طول دوره تحصیلی تحت پوشش خود قرار دهد.

شرایط لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی TA

در اغلب دانشگاه ها داشنجو به منظور دریافت کمک هزینه تحصیلی TA فقط لازم است به استاد مورد نظر اطلاع دهد که علاقمند به دریافت بورسیه تحصیلی TA می باشد. همچنین لازم به ذکر است داشتن نمره اسپیکینگ خیلی خوب از موارد مورد نیاز برای دریافت کمک هزینه تحصیلی دستیار تدریس می باشد.

  • آزمون تافل: بالای 25
  • آزمون آیلتس: 7 و بالا تر

نحوه اخذ کمک‌ هزینه تحصیلی TA

برای دریافت کمک هزینه تحصیلی TA نیاز است مواردی را انجام دهید که در ادامه این بخش به معرفی آن ها می پردازیم.

  • ارسال ایمیل به استاد
  • دانشجو در صورت عدم دریافت پاسخ از استاد می‌ تواند برای پذیرش، درخواست دریافت بورسیه تحصیلی دستیار تدریس خود را به دانشگاه ارسال نماید. در صورتی که دانشجو پذیرش بگیرد، دانشگاه همزمان کمک‌ هزینه را به او اختصاص می‌ دهد.
  • پس از دریافت پذیرش، دانشجو با مسئول تحصیلات تکمیلی دانشکده ارتباط گرفته و درخواست خود را ارائه می‌ نماید.

میزان بورسیه تحصیلی دستیار تدریس چقدر است؟

بورسیه تحصیلی TA از سوی داشنگاه به دانشجو تعلق می گیرد و فرق زیادی با میزان هزینه پرداختی بورسیه تحصیلی RA ندارد. بر اساس تعداد ساعت های تدریس شده دانشجو و کیفیت کار هایی که انجام می دهد، یک دانشجوی دارای کمک هزینه تحصیلی TA می تواند در حدود 550 الی 1200 دلار کمک هزینه دریافت نماید.

سخن پایانی

زندگی دانشجویی در کشور های خارجی می تواند دشوار باشد. به خصوص با توجه به تفاوت ارزش پولی کشور ها گاهی تحصیل در خارج از کشور بدون داشتن کمک هزینه تحصیلی غیر ممکن نیز می شود. از انواع بورسیه های تحصیلی که در این مقاله به بررسی آن پرداختیم، بورسیه تحصیلی TA یا دستیار استاد می باشد که دانشجو به عنوان دستیار انتخاب شده و کار های مورد نظر را به انجام رسانیده و دستمزد دریافت می کند. برای آگاهی بیشتر درباره انواع فاند های موجود در هر کشور می توانید از متخصصین مجموعه بابک ویزا مشاوره بگیرید تا با آگاهی کامل تر به تحصیل در کشور مورد نظر بپردازید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *