اسکیل ورکر

اسکیل ورکر در حالت کلی افرادی هستند که دارای تحصیلات مورد نیاز، تجربه و سابقه کاری و مهارت تخصصی در یک حوزه فنی و غیر فنی می باشند و ...


اسکیل ورکر در حالت کلی افرادی هستند که دارای تحصیلات مورد نیاز، تجربه و سابقه کاری و مهارت تخصصی در یک حوزه فنی و غیر فنی می باشند و قادر به صحبت به زبان مورد تایید کشور کانادا نیز می باشند و به دریافت تابعیت و اقامت در کشور کانادا تحت سیستم اکسپرس اینتری می کنند.

اسکیل ورکر چیست؟

اسکیل ورکر یا کارگر ماهر به افرادی گفته می شود که به مهارت خاصی تسلط دارند و یا تخصص و دانش خاصی را کسب کرده اند. این مهارت ها می تواند از راه های مختلفی کسب شده باشد مثلا با شرکت در کلاس های آموزشی، تحصیل در دانشگاه و یا کسب اطلاعات و تخصص به صورت تجربی با حضور در محیط کاری مربوطه. این عبارت در بر گیرنده تمامی افرادی است که در یک حوزه کاری مهارت دارند و شامل مهندسان، پزشکان، معلمان، آشپز ها و … می شود. از آن جایی که هر کشوری به نیروی کار متخصص و هم چنین غیر متخصص نیاز دارد، کشور کانادا در جهت برطرف نمودن این نیاز در سال 2015 سیستم اکسپرس اینتری را راه اندازی کردند تا بر اساس این سیستم، افراد ماهر و غیر ماهر را امتیاز دهی کنند و به قبول و یا رد کردن درخواست اقامت در این کشور بپردازند.  برنامه اسکیل ورکر کشور کانادا دربر گیرنده 347 شغل قنی و همینطور غیر فنی می باشد که متقاضیان مهاجرت کاری به کانادا در صورت داشتن مهارت و تجربه کافی می توانند به یکی از آن ها اقدام نموده و درخواست اقامت خود را در این کشور ارائه نمایند. در ادامه شرایط مورد نیاز برای مهاجرت اسکیل ورکر کشور کانادا ارائه شده است.

شرایط مورد نیاز برای مهاجرت نیروی کار ماهر به کانادا

همانطور که در بخش قبل بررسی کردیم، برنامه اسکیل ورکر در کشور کانادا برای آن دسته از نیروی متخصصی است که قصد مهاجرت به کمک مهارت خود به این کشور را دارا می باشند. با توجه به شرایطی که برای برنامه اسکیل ورکر تعیین شده است می توان تعیین نمود که آیا شما می توانید به این طریق به این کشور مهاجرت کنید یا نه. شرایط پایه برای مهاجرت اسکیل ورکر، داشتن مهارت زبان مورد نیاز، تجربه کاری کافی، تحصیلات مورد نیاز می باشد.  بعد از بررسی کردن این موارد، بررسی موارد مختلف انجام می گیرد و به هر یک از این موارد امتیاز تعلق می گیرد که این موارد شامل گزینه های زیر می باشند:

  • داشتن تجربه کاری مرتبط با شغلی که درخواست داده اید
  • مهارت زبانی مورد نیاز منطقه ای که قصد درخواست مهاجرت اسکیل ورکر به آن را دارید
  • مدارک تحصیلی
  • داشتن توانایی مالی مورد نیاز
  • تعیین کردن محل زندگی
  • شرایط سوء سابقه فرد
ویزای کاری
ویزای کاری یک نوع ویزا است که به فردی تعلق می گیرد که از طرف موسسه و یا مجموعه ای به منظور کار در آن مجموعه تقاضا دریافت کند.

هزینه های اکسپرس اینتری چقدر است ؟

به منظور شرکت در برنامه اکسپرس اینتری در فدرال کشور کانادا نیاز است در کنار ارائه مدارک، مبلغ اولیه را نیز پرداخت کنید. به این مبلغ به اصطلاح اپلیکیشن فی اکسپرس اینتری گفته می شود. اپلیکیشن فی در اکسپرس اینتری برای متقاضی مهاجرت اسکیل ورکر، مبلغ 550 دلار کانادا است. همینطور در صورت به همراه بردن افراد خانواده برای بازکردن پرونده در فدرال برای این عزیزان نیز باید هزینه های مورد نیاز آن ها را نیز بپردازید که برای همسر 550 دلاز کانادا و برای فرزندان زیر 22 سال 150 دلار کانادا می باشد. هزینه های دیگر مورد نیاز برای آغاز این پروسه نیز باید پرداخت شود که هزینه ی لندینگ فی به مبلغ 500 دلار کانادا است و هزینه تست زبان، ارزیابی مدارک تحصیلی توسط شرکت هایی مانند wes، مدیکال، Clearance و ترجمه مدارک نیز برای شما وجود دارد. در ادامه جدولی مبنی بر حداقل تمکن مالی مورد نیاز برای بعد از دریافت پذیرش برای تعداد افراد خوانواده آورده شده است. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات کامل تر و دریافت مشاوره قبل از آغاز درخواست اسکیل ورکر خود می توانید با مشاوران مجموعه بابک ایمیگریشن تماس بگیرید.

تعداد افرادمقدار تمکن مالی
یک نفر13213 دلار کانادا
دو نفر16449 دلار کانادا
سه نفر20222 دلار کانادا
چهار نفر24553 دلار کانادا
پنج نفر27847 دلار کانادا
شش نفر31407 دلار کانادا
هفت نفر34967 دلار کانادا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *