آزمون آیلتس آکادمیک چگونه برگزار می شود ؟

آزمون آیلتس آکادمیک نوعی از آزمون آیلتس است که برای دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه های ...


به منظور دریافت پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور در کنار مدارکی که لازم است ارائه نمائید، داشتن مدرک زبان معتبری که میزان تسلط شما به زبان انگلیسی را نشان می دهد، نیز نیاز است. آزمون آیلتس آکادمیک نوعی از آزمون آیلتس است که برای دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه های خارج از کشور موزد نیاز است. در این بخش از سایت بابک ایمیگریشن به بررسی کلی آزمون آیلتس آکادمیک چگونه برگزار می شود ؟ می پردازیم.

آزمون آیلتس آکادمیک چگونه برگزار می شود ؟

آزمون آیلتس آکادمیک (Academic IELTS) یکی از دو نوع آزمون زبان آیلتس می باشد که میزان زبان دانشجویان و متقاضی های دانشگاه های خارج از کشور را مورد بررسی قرار می دهد. از این رو افرادی که علاقه دارند در دانشگاه های خارج از کشور به تحصیلات دانشگاهی در مقطع های کارشناسی و کارشناسی ارشد بپردازند، لازم است در این آزمون شرکت کنند. این آزمون در کنار نقاط مشترکی که با آزمون آیلتس جنرال دارد، تفاوت هایی نیز دارد. آزمون آیلتس آکادمیک میزان زبان انگلیسی آکادمیک فرد را می سنجد تا با ارائه مدرک آزمون، دانشگاه مورد نظر میزان آمادگی فرد را برای تحصیل به زبان انگلیسی بسنجد.  در این آزمون چهار مهارت زبان انگیسی فرد متقاضی که شامل مهارت های گفتاری (speaking)، شنیداری (listening)، نوشتاری (writing) و خواندن (reading) است به صورت جداگانه مورد سنجش قرار می گیرد و در آخر در کارنامه صادر شده نمره ای فرد از هر قسمت در طول 2 ساعت و 45 دقیقه به دست آورده است به صورت جدا نمایش داده می شود و علاوه بر نمره 4 بخش، یک نمره کلی که میانگین آن 4 نمره است نیز ارائه می گردد.

امتحان IELTS آکادمیک شامل چه بخش هایی است ؟

در آزمون آیلتس آکادمیک هر کدام از مهارت های گفته شده در بخش های جداگانه تست می شوند که در ادامه با جزئیات در خصوص هر یک صحبت خواهیم کرد. نکته ای که لازم است در خصوص این امتحان بدانید این است که داشتن سرعت عمل در بخش های مختلف اهمیت دارد. پس بهتر است منابع مناسبی را قبل از آزمون تهیه نمائید و چند باری محیط آزمون را برای خود تداعی کنید. کتاب های زبان آیلتس کمبریج آکادمیک یکی از ابزار تمرینی مهمی است که در بر دارنده سوالات امتحانی سال های گذشته است و می توانید با تهیه آن ها و پاسخ به سوالات، با شرایط آزمون آیلتس آکادمیک آشنا شوید و عملکردی بهتر در جهت دست یابی به نتیجه مطلوب خود در آزمون داشته باشید. در ادامه بخش های مختلف آزمون را بررسی می کنیم.

  • بخش Listening یا شنیداریدر این قسمت فرد متقاضی با شنیدن صدا های ضبط شده از طریق هدفون لازم است به سوالات که به صورت جای خالی، چند گزینه ای و نقشه و … است پاسخ دهد. دقت داشته باشید که تمامی صدا های ضد شده تنها یک بار پخش می شوند.
  • بخش Reading یا درک مطلب در این قسمت که همچون بخش قبلی دارای 40 سوال می باشد، شرکت کننده با مطالعه متون ارائه شده لازم است به سوالات پاسخ دهند. این بخش شامل سه قسمت است که از آسان به دشوار حرکت می کنند.
  • بخش Writing یا نوشتن: دو متن در این بخش با عنوان Task 1 و Task 2 لازم است متقاضی بنویسد. تسک 1، یک متن حداقل 150 کلمه ای برای توصیف یک تصویر، نمودار و … می باشد. تسک 2 حداقل باید 250 کلمه برای پاسخ و نظر دهی به سوال می باشد.
  • بخش Speaking یا گفتاری: به منظور سنجش میزان تسلط فرد برای پاسخ دادن به سوالات و توصیف شفاهی موضوع مشخص است که در 3 بخش مجزا انجام می گیرد.
آزمون آیلتس (IELTS)
أزمون آیلتس (IELTS): یکی از معتبر ترین آزمون‌ های بین المللی زبان انگلیسی است و به دو شکل دانشگاهی (Academic) و عمومی (General) برگزار میشود

نمره قبولی در آزمون آیلتس چقدر است؟

همانطور که در بخش های قبل گفته شد، آزمون آیلتس آکادمیک دارای 4 بخش می باشد که هر کدام از آن ها به صورت جداگانه مورد ارزیابی می شوند و به شرکت کننده نمره تعلق می گیرد که نمره هر بخش از 0 الی 9 می باشد. پس از اینکه شرکت کننده تمامی سوالات را پاسخ داد و در آزمون speaking نیز شرکت کرد، پس از گذشت 10 روز، پاسخنامه وی صادر می شود که در این کارنامه نمره اخذ شده برای هر چهار بخش به همراه میانگین یا اورآل نمره ارائه می شود. نمره قبولی در آزمون آیلتس آکادمیک به هدف شرکت کننده بستگی دارد. به این صورت که نمره مورد نیاز مدرک آیلتس برای هر موسسه یا دانشگاهی متفاوت است و شما لازم است تمامی تلاش خود را بکنید تا بتوانید به نمره هدف دست پیدا کنید. بیشتر دانشگاه ها نمره 6 یا 6.5 را تائید می کنند اما برای برخی از کشور های معتبر معیار قبولی فرد برای بورسیه تحصیلی یا مهاجرت تحصیلی نمره 7 به بالا است که می توانید با مراجعه به سایت دانشگاه از میزان نمره قبولی آن ها اطلاع پیدا کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *